Věci, které se stanou, když přestanete mít sex

Čas od času nastane období bez sexu – někdy se naše pracovní a cestovní plány neshodují s plány našeho partnera. Období bez sexu nás může dokonce přimět k tomu, že si svého sexuálního života začneme více vážit a vrátíme se k němu s nadšením a elánem. Existují období bez sexu, která trvají a trvají, jako například po rozchodu. Jakmile si zvykneme na to, že se nemusíme namáhat s hledáním nového partnera, může období bez sexu trvat měsíce, nebo dokonce roky! Po nějaké době se toto období bez sexu může stát samozřejmostí, někdy je otřeseno náhodným setkáním, které nás uspokojí natolik, že můžeme pokračovat dalších několik týdnů. Tato období bez sexu však mohou mít opravdové účinky na náš organismus, a to natolik, že se to v dlouhodobém horizontu projeví. Až tedy příště přijde období bez sexu, snažte se najít si nového partnera (sex a zdravotní výhody jsou výhodné pro obě strany). Toto jsou věci, které se dějí s vaším tělem, když přestanete mít sex:

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Více stresu

Sex je téměř jako cvičení a cvičení s sebou přináší velkou úlevu od stresu. Vaše tělo uvolní veškeré zbytky napětí, vy se stanete zdravějšími a budete mít sex, takže je to celkově win-win situace. Stejně jako cvičení i sex uvolňuje hormony „dobré nálady“ – dopamin, endorfiny a oxytocin, které udržují naši náladu povznesenou a snižují tělesné škody způsobené stresem.

Riziko erektilní dysfunkce a rakoviny

Studie ukázala, že u mužů, kteří často provozují sex, se riziko vzniku rakoviny prostaty v budoucnu snížilo o neuvěřitelných 20 %. Předpokládá se, že k tomu dochází proto, že častá ejakulace může z prostaty odstraňovat potenciálně škodlivé látky.

U mužů, kteří mají sex méně často, je navíc větší pravděpodobnost, že budou mít později poruchy erekce. Protože penis je sval, platí oblíbené rčení „používej ho, nebo o něj přijdeš“. Oba tyto problémy lze ještě nahradit častou masturbací, ale sex je vždy lepší volbou, protože může pomoci oběma partnerům.

Slabší imunitní systém

Ukázalo se, že sex pomáhá posilovat imunitní systém. Zejména u žen to může být jeden ze způsobů, jak tělo připravit na případné těhotenství. Lidé, kteří přestanou mít sex, jsou náchylnější k nemocem, jako je nachlazení a chřipka, protože pravidelný sex vytváří protilátky, které udržují dobré fungování imunitního systému.

Ztráta zájmu

Pravidelný sex může udržet naše libido ve zdravém stavu. Sex v podstatě funguje jako „ventilátor“, který udržuje plamen libida v chodu. Pokud příliš dlouho abstinujeme, máme tendenci ztrácet chuť oddávat se sexuálním aktivitám. I když existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit ztrátu zájmu, nedostatek sexu hraje velkou roli. To neznamená, že vaše libido je navždy zlomené, znamená to jen, že věci byly příliš dlouho v klidu a prospělo by vám, kdybyste tento plamen znovu zažehli.

Nejistota

Nemít sex může snížit vaše sebevědomí a přimět vás pochybovat o sobě, zejména pokud jste ve vztahu. I když má každý pár svůj podíl na období bez sexu, může to ovlivnit to, jak se hodnotíte. Pokud nejste ve vztahu, může ve vás dlouhodobé neprovozování sexu vyvolat pocit, že nejste „dost dobří“ na to, abyste si našli někoho, kdo vás bude mít rád. Objevuje se mnoho dalších myšlenek, které ve vás mohou vyvolat pocit velké nejistoty ohledně sebe sama. Ačkoli jsou tyto pocity obvykle neopodstatněné, může být obtížné se s nimi vypořádat.

Vaginální problémy

Pro ženy může být sex po dlouhém období bez sexu opravdu nepříjemný a bolestivý. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se nestáváte „těsnější“. Nepříjemné pocity přicházejí proto, že vaginální svaly jsou napjaté a neumějí se uvolnit (i když se to za krátkou dobu určitě naučí). Úzkost z toho, že jste dlouho neměla sex, vás může také více znepokojovat, což vede k menší lubrikaci pochvy.