Tipy na esenciální oleje které pomáhají léčit běžné nemoci

Žijeme v době, kdy je naše imunita nebezpečně ohrožena. Přesto je smutné, že světu pilulek už nelze věřit. Na jedné straně tu máme ďábelské léky, které sice mají určité problémy s evidencí. Na straně druhé tu máme „přírodní“ doplňky stravy, které kvůli nedostatku zákonných norem ani neprojdou autorizovaným testováním, než se dostanou na trh.

Do hry vstupují esenciální oleje. Ano, ano, my víme – představě, že vdechování nebo požití nádherně vonícího oleje může vyléčit nějakou nemoc, lze jen těžko uvěřit. Ale když se nad tím zamyslíte, většina léků na předpis je skutečně vytvořena podle vzoru rostlinných éterických olejů. Takže tím, že se obrátíte na tyto nádherně vonící oleje, volíte v podstatě ten nejpřirozenější přístup k léčbě svých problémů!

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Dává to smysl? Nyní k seznamu 5 esenciálních olejů a potíží, proti kterým mohou působit.

1. Citronový olej na chřipku

Všichni dobře víme, že citron je všelék na nejrůznější virové a bakteriální potíže, takže by nás nemělo překvapit, že citronový esenciální olej funguje stejně dobře i při léčbě chřipky.

Citronový olej má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé účinky, takže je skvělým prostředkem, jak zahnat nepříjemné viry a zároveň zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, jako je zahlenění, kašel, otoky žláz a bolesti těla. Navíc osvěžující „citronová“ vůně citronového esenciálního oleje skvěle povzbudí vaši energetickou hladinu, což ještě více pomáhá při zotavování z únavy, kterou člověk zažívá během chřipkového záchvatu.

Jak ho používat: Proč si kupovat lahvičku, když můžete olej najít přímo ve slupce citronu? Pokud ho chcete pozřít, použijte kůru a/nebo slupku při vaření. Dáváte přednost čichání? Přidejte je do hrnce s vařící vodou a nechte páru proniknout do místnosti. Nebo můžete páru vdechovat přímo, ale dávejte pozor, abyste se k hrnci nepřiblížili příliš blízko.

Poznámka: Všechny citrusové oleje jsou fototoxické. Proto nezapomeňte použít citronový esenciální olej, pokud se budete hned poté vystavovat slunečnímu záření.

2. Levandulový olej na kašel a zácpu

Pokud jde o léčbu „hlenovitého“ kašle a ucpaného hrudníku, je levandulový olej vaší nejlepší volbou. Tento esenciální olej má schopnost rychle rozrušit všechny nahromaděné hleny a hlen ve vašich dutinách a dýchacích cestách, a tím vám usnadnit dýchání. Kromě toho má levandulový olej také uklidňující účinky, a to je velmi prospěšné pro snížení zánětu v oteklých dýchacích cestách a v krku.

Jak ho používat: Večer před spaním nakapejte několik kapek levandulového oleje na polštář. Můžete ho také smíchat s jinými nosnými oleji, jako je olej ze sladkých mandlí nebo kokosový olej, a potřít si jím hrudník. Obojí vám pomůže vdechovat blahodárné aromatické látky tohoto esenciálního oleje po celou noc.

3. Mátový olej při bolestech hlavy/migrénách

Bolesti hlavy a migrén se můžete zbavit pouhými několika kapkami mátového oleje. Mentol obsažený v tomto přírodním oleji je velmi užitečný při uvolňování napjatých svalů a zmírnění bolesti a bolestivých pocitů. Přestože chybí kvalitní studie, které by potvrdily účinnost mátového oleje, vědci se domnívají, že olej pomáhá zvýšit krevní oběh v těle a otevírá dutiny, čímž podporuje lepší přísun kyslíku do mozku.

Jak ho používat: Mátový olej může mít pro mnoho lidí příliš silnou vůni. Proto pomáhá smíchat ho s nosným olejem, například kokosovým, a pak ho vmasírovat přímo v oblasti spánků.

4. Zázvorový olej na žaludeční a střevní potíže

Zázvor se již dlouho používá jako přírodní lék na žaludeční a střevní potíže. Zázvorový esenciální olej se získává z kořene, a proto obsahuje stejné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, pro které je kořen všeobecně známý. Z tohoto důvodu je zázvorový olej vynikající při potlačování produkce žaludeční kyseliny a potlačování bakterie H.pylori, která je nechvalně známá jako původce žaludečních vředů.

Zázvorový olej je také velmi užitečný při přinášení úlevy od dalších problémů, které souvisejí s gastrointestinálními problémy, jako jsou křeče, nadýmání, a dokonce i pálení žáhy.

Jak ho používat: Uvařte si šálek oblíbeného bylinného čaje a přidejte do něj asi 2-4 kapky čistého zázvorového esenciálního oleje. Vypijte jej alespoň 20 minut před jídlem, abyste podpořili trávení.

5. Římský heřmánkový olej na kožní vyrážky

Heřmánek římský je jedním z nejlepších éterických olejů pro ošetření zanícené, bolavé nebo svědivé pokožky. Protože je tento olej protikřečový a zároveň jemný, má schopnost snižovat nervové křeče postižené kožní tkáně a zároveň zklidňovat podráždění pokožky.

Heřmánek má také silné protizánětlivé vlastnosti, které snižují zánět a bolest tím, že zvyšují prokrvení dané části kůže.

Jak ho používat: Smíchejte několik kapek heřmánkového esenciálního oleje s nosným olejem – nejlépe se osvědčily sladké mandle a kokosový olej. Jemně vmasírujte do postižených míst pokožky a okamžitě pocítíte úlevu.