Používejte koupelové soli k ošetření těla od hlavy až k patě

Představte si to: dlouhá koupel ve voňavé vaně, čtení knihy a následné osvěžující kosmetické ošetření, po kterém budete vypadat a cítit se úžasně. Zní to božsky, že? Trocha „času pro sebe“ uprostřed hektického pracovního a společenského týdne může být pro vaše tělo i mysl jen dobrou zprávou. Nebylo by úžasné, kdybyste si toto hýčkání mohli dopřát přímo u vás doma, aniž byste museli zaplatit nějakou velkou částku nebo dlouho cestovat? Právě to můžete udělat za pomocí koupelové soli!

Pokud vás zajímá, o čem je tento užitek koupelových solí, máme pro vás všechny poznatky o nich právě zde – co jsou zač a jak mohou léčit více problémů, od kožních problémů až po bolest svalů. Poradíme vám také, jak koupelové soli správně používat, abyste z nich měli maximální užitek.

Koupelové soli nejsou nic jiného než mořské soli, ale nemusí to být nutně obyčejné mořské soli. Obsahují vápník, draslík, síru a hořčík. Mohou být v různých velikostech, strukturách a barvách. Koupelové soli mohou být přírodní nebo zpracované, ale pro dosažení nejlepších výsledků si vybírejte zcela čisté a přírodní koupelové soli, protože obsahují všechny uvedené minerály.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Výhody používání koupelových solí

1. Vyplavte z těla toxiny

Jedním z nejoblíbenějších způsobů používání koupelových solí je použití ve vaně. Stačí vzít hrst soli do koupele a podržet ji pod kohoutkem, aby se smísila s vodou ve vaně a uvolnila lahodnou vůni. Jak rychle se sůl do koupele rozpustí ve vodě, závisí na tom, jak horká je voda a jak velké jsou krystalky. Když se naložíte do vany, sůl do koupele vykoná své kouzlo a vyplaví z vaší pokožky toxické látky. Vůně vás navíc příjemně uvolní.

2. Exfoliace

Chcete-li získat hladkou a jemnou pokožku během několika minut, smíchejte hrst jemnozrnné koupelové soli s trochou vody a vytvořte pastu. Pastou si jemně vydrhněte celou pokožku, nechte ji několik minut působit a následně opláchněte. Případně můžete ke smytí peelingové pasty z pokožky využít příjemnou koupel. Po koupeli se budete cítit plní energie a odpočatí. Pokud chcete mít doma pocit jako v lázních, můžete do koupelové soli přidat čtvrt šálku esenciálního oleje, abyste dosáhli dokonalého peelingu.

3. Odstranění černých teček

Smíchejte lžičku epsomské soli a 2-3 kapky jódu v půl šálku horké vody. Vydrhněte tímto přípravkem pokožku pomocí vatového tamponu, abyste odstranili černé tečky a odumřelou kůži.

4. Uvolněte ucpaný nos a dutiny

Nalijte do misky trochu vroucí vody a přidejte do ní odměrku koupelové soli. Ujistěte se, že koupelová sůl je provoněná eukalyptem. Nyní přiložte obličej nad páru vycházející z misky a zhluboka se nadechněte. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si přes hlavu přetáhnete ručník, aby pára neunikala. Tím si pročistíte dutiny a usnadníte si dýchání.

5. Hojení modřin

Pokud se vám stane, že máte na těle modřinu, můžete ji rychle vyléčit pomocí koupelové soli. Do teplé vody přidejte koupelovou sůl, ponořte do ní žínku a poté žínku přiložte na modřinu, abyste snížili bolest a urychlili hojení.

6. Osvěžení nohou

Pokud jste unavení po dlouhém dni v práci nebo třeba po běhu, osvěžte nohy pomocí soli do koupele. Vezměte kbelík teplé vody, přidejte do něj odměrku koupelové soli a ponořte do směsi nohy na 10 minut. Tím si nejen ulevíte od bolesti, ale také osvěžíte chodidla, ochráníte nehty na nohou před plísní, změkčíte drsnou kůži a vaše nohy budou vonět jako vykvetlá louka.

7. Zlepšete své usínání

Pokud máte v noci problémy s usínáním, napusťte si vanu teplou vodou, přidejte do ní sůl do koupele a esenciální oleje a ponořte se do ní. Tato procedura těsně před spaním může zklidnit vaši mysl a pomoci vám usnout tím nejlepším spánkem, jaký jste kdy zažili.

Pokud si myslíte, že vám některá z těchto metod může prospět, je načase pořídit si koupelovou sůl. Jen nezapomeňte investovat do přírodních nebo čistých solí a vyhněte se těm zpracovaným. Vybírejte si renomované zdroje, od kterých budete soli do koupele kupovat, a ujistěte se, že sůl má krystalická zrna. Čím čistší, tím lepší.