Jak zvrátit hromadění toxinů v těle a podpořit tak hubnutí

Detoxikační šťávy a procedury ve vás vzbudí dojem, že je to jen jedna z těch pomíjivých módních vln, ale ve skutečnosti jde o mnohem víc. Máme poměrně velké štěstí, že naše těla jsou uzpůsobena k tomu, aby se sama zbavovala odpadních látek a toxinů – ve skutečnosti je právě zde potřeba játrům a lymfatickému systému obzvlášť zatleskat. Přesto všichni potřebujeme jednou za čas své tělo trochu popostrčit, abychom toxiny opravdu vypudili.

To je obzvlášť důležité, pokud se vám nedaří zhubnout. A je nezbytné, abyste měli jasný přehled o tom, jak toxiny ovlivňují vaši váhu, pokud to s odbouráním nahromaděných toxinů a shozením tvrdohlavého tuku myslíte vážně.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jak mohou nahromaděné toxiny vést k nárůstu hmotnosti

Naše potraviny jsou plné toxinů. Potraviny a výrobky jsou obohaceny o chemikálie, barviva, konzervační látky, umělé bílkoviny a patogeny, aby se zvýšila jejich trvanlivost, nebo aby byly lákavější pro oko a naše chuťové pohárky. Pokud tyto toxiny nejsou správně vylučovány, hromadí se v průběhu let ve vašich orgánech a buňkách. I když v současné době konzumujete stejné množství kalorií jako před 15 či 20 lety, tyto toxiny působí ve vašem těle zkázu již nyní.

Syntetické toxiny, které jsou rozpustné v tucích, se ukládají v našem tělesném tuku. Připojují se k vnější buněčné membráně našich tukových buněk a neustále uvolňují hormon zvaný leptin. Tento hormon tlačí váš mozek k tomu, aby signalizoval proces spalování tuků pro využití naším tělem. Pokud se toxiny stále vážou na naše tukové buňky, budou stále uvolňovat leptin. To časem způsobí stálé zvyšování hladiny leptinu. Když k tomu dojde, vaše receptory pro leptin nakonec vyhasnou, což znamená, že vašemu mozku nebude mít kdo říct, že vaše tělo potřebuje začít spalovat část uloženého tuku. V důsledku tohoto nahromadění toxinů a leptinové rezistence bude vaše tělo odmítat shodit váhu bez ohledu na to, jak moc cvičíte nebo držíte dietu.

Přetížení toxiny povede nejen k celulitidě a nadměrnému zadržování vody, ale také vás připraví o veškerou energii. Budete rychleji stárnout a budete se cítit a vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti jste, protože vaše tělo bude muset pracovat dvakrát tak intenzivněji.

Samozřejmě nikdy není zaručeno, že je to určitě leptinová rezistence, která vám ztěžuje shazování váhy. Vždy existují i jiné stavy, které mohou tento problém způsobovat, proto se vždy poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, o jaký problém se skutečně jedná.

Jak můžete zabránit hromadění toxinů?

Věřte tomu nebo ne, ale existují způsoby, jak odstranit toxiny z těla, které jsou nejen neuvěřitelně snadné na zařazení do vašeho dne, ale také levné pro vaši kapsu.

1. Pravidelně cvičte

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit toxinů ze svého těla, je pořádně se zapotit. Rychlým pohybem vytvoříte pro své tělo ty nejlepší podmínky pro pocení a cirkulaci krve bohaté na kyslík, která dále pomáhá očistit vaše tělo od škodlivých chemických látek.

2. Doplňte vlákninu

Vláknina je jednou z nejdůležitějších živin, pokud jde o trávení. Vláknina obvykle nutí váš žaludek pracovat mimořádně intenzivně a její trávení trvá dlouho. V důsledku dlouhého pobytu v žaludku vláknina nejen zpomaluje uvolňování cukru do krevního oběhu, ale také absorbuje velkou část toxinů v trávicí soustavě. Když je nakonec z těla vyloučena, odvádí veškerý toxický odpad pryč z vašeho tlustého střeva.

Dbejte na to, abyste jedli dostatek celozrnných obilovin, ovoce a zeleniny, abyste každý den dostali zdravou dávku vlákniny.

3. Jezte organické potraviny

Svému tělu můžete pomoci zbavit se toxických chemikálií tím, že se v první řadě vyhnete konzumaci potravin, které tyto toxiny obsahují. Z tohoto důvodu můžete zvážit, zda se rozhodnout pro biopotraviny. Biopotraviny jsou pěstovány bez použití chemických látek, pesticidů nebo aplikací antibiotik či hormonů. Odborníci na výživu doporučují vybírat ovoce, zeleninu, maso a mléčné výrobky v prodejnách biopotravin, což je dobrý způsob, jak minimalizovat množství toxinů, které do svého těla vpouštíte.

4. Pijte dostatek vody

Určitě jste to už někdy slyšeli a uslyšíte to znovu. Snažte se každý den vypít alespoň 8 sklenic vody a většina vašich zdravotních problémů by měla být vyřešena. Jednoduše řečeno, voda vám pomáhá propláchnout organismus a stejně jako vláknina odvádí tyto toxiny z vašeho těla pryč. Přidejte si do vody trochu čerstvě vymačkané citronové šťávy a získáte další výhody. Nejenže tím podpoříte trávení a usnadníte odvádění odpadních látek z těla, ale také rehydratujete svůj organismus po vší té těžké práci, kterou vykonává.

5. Vybírejte čisticí prostředky s rozmyslem

Spousta úklidových a čisticích prostředků, jako jsou mýdla, prací prostředky a čističe podlah, je vyrobena z toxických chemikálií. Když je používáte k vytírání podlahy, čištění nábytku, praní oblečení nebo mytí těla, vystavujete sebe i svou rodinu těmto chemikáliím, které v průběhu let poškozují vaše zdraví. Při příští návštěvě obchodu věnujte více času čtení etiket na těchto výrobcích. Hledejte etikety s nápisem „netoxický“ nebo seznamem složek, které jsou zcela přírodní nebo rostlinné.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Dr. Hyman , Women’s Best , Alex Fergus