Dietní výhody pití většího množství vody

Voda se třpytí, teče a dává život. Přibližně 71 % povrchu Země tvoří voda. Tělo dospělého člověka tvoří ze 60 % voda. Lidský mozek tvoří přibližně 78 % vody!

Dostatečná a pravidelná konzumace vody pomáhá při hubnutí, protože pravidelné pití vody vede k nižšímu příjmu kalorií. Nedávný výzkum také poukazuje na to, že pití většího množství vody vede k nižší spotřebě sodíku, cukru, nasycených tuků a cholesterolu.

Výhod plynoucích z pití dostatečného množství vody je hned několik, pojďme se podívat na dietní výhody pití většího množství vody:

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Pomáhá snižovat příjem cukru

Voda neobsahuje žádné kalorie ani sacharidy. Při příjmu dostatečného množství vody se cítíte plní a máte tendenci konzumovat méně jiných potravin a nápojů. Tím se snižuje příjem cukru. Spotřeba vody je také spojena se sníženým příjmem energie.

Pomáhá podporovat hubnutí

Snažíte se zhubnout tím, že naběháte kilometry na jeden zátah? No, abyste zhubli, musíte se uvolnit a pít více vody. Bylo prokázáno, že pitím většího množství vody vaše tělo spaluje další kalorie. Další kalorie spálíte také tehdy, když budete pít studenou vodu, protože tělo spotřebuje další kalorie na ohřátí vody na tělesnou teplotu.

Odplavuje toxiny

Naše tělo odplavuje toxiny různými mechanismy, například močením, vylučováním, a dokonce i během spánku. Orgány, jako jsou ledviny, játra a plíce, pomáhají tělu zbavovat se nežádoucích látek. Voda je pro tento přirozený očistný proces nezbytná, voda dokonce přenáší živiny v našem těle.

Voda působí jako přírodní mazadlo, voda pomáhá změkčovat stolici, naše ledviny jsou na vodě závislé při vyplavování toxinů.

Pomáhá udržovat zdravou hladinu tělesných tekutin

Udržování správné hladiny tělesných tekutin je nezbytné pro správné fungování organismu. Voda je přítomna v moči, krvi a tělesných tekutinách. Pití většího množství vody pomáhá udržovat zdravou hladinu tělesných tekutin. Tělo dokonce vylučuje přebytečnou vodu ve formě moči.

Zlepšuje trávení a zabraňuje zácpě

Míváte často problémy se zácpou? Je velká pravděpodobnost, že hlavním důvodem je nízký příjem vody. Voda je užitečná pro rozpouštění tuků a rozpustné vlákniny. Pití většího množství vody vede k tvorbě měkčí stolice. Zácpě lze předejít pitím většího množství vody.

Upozornění:

  • Spotřeba většího množství vody má několik výhod, nicméně před změnou režimu příjmu tekutin se vždy poraďte se svým lékařem.
  • Rovněž pokud se při pití většího množství vody setkáte s jakýmikoliv problémy, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.