Způsoby péče o dlouhé vlasy, které by měla znát každá žena
Téměř každá žena by si přála mít dlouhé a hebké vlasy, kterými by se mohla pochlubit světu. Pokud však vaše vlasy tvrdošíjně zůstávají v délce po ramena, možná máte pocit, že je čas hodit ručník do ringu. Ale ještě se nevzdávejte naděje, protože může být spousta věcí, které jste ještě nevyzkoušeli. Odrůstání vlasů není tak jednoduché, že by stačilo zrušit návštěvy u kadeřníka a nechat přírodu, ať si poradí sama. Dlouhé a zdravé vlasy potřebují zvláštní pozornost. Zde je osm věcí, které musíte začít dělat, pokud chcete, aby vám vlasy rostly.
Změňte svůj jídelníček
Vaše vlasy nemohou růst, pokud je správně nevyživujete. Pro delší vlasy je důležitá celkově zdravá strava, ale existují určité klíčové živiny, na které se musíte zaměřit. Velkou část vašeho jídelníčku musí tvořit bílkoviny, protože vlasy jsou tvořeny téměř výhradně z nich. Vejce jsou jednou z nejlepších potravin, které můžete jíst pro delší vlasy, protože obsahují vysoce kvalitní bílkoviny. Nevyhazujte ani žloutky, obsahují biotin, který je pro delší vlasy stejně důležitý. Měli byste se také snažit dostat do svého jídelníčku železo, protože díky němu jsou vlasy silnější. Jako pojistku můžete začít užívat i speciální vlasové doplňky, abyste měli jistotu, že vaše vlasy dostávají dostatek živin.
Často si vlasy zastřihujte
O stříhání vlasů kolují dva mýty. Za prvé, že zastřihování vlasů brání jejich růstu, a za druhé, že časté zastřihování vlasů urychluje jejich růst. Oba tyto mýty mají zcela protichůdná tvrzení, ale jedno mají společné – oba jsou nepravdivé. Zastřihování vlasů je však důležité, když se snažíte, aby vám vlasy rostly, protože zabraňuje roztřepeným konečkům. Pokud roztřepené konečky rychle nezastřihnete, roztřepí se ještě dál po vlasovém stvolu, což způsobí jejich další poškození. Vlasy však nemusíte zastřihávat každých šest týdnů, jednou za tři měsíce je to naprosto v pořádku.
Věnujte zvláštní pozornost pokožce hlavy
Pokožka hlavy je místem, kde vlasy začínají růst, takže potřebuje veškerou možnou stimulaci, kterou může dostat. Každý den si dopřejte asi tříminutovou jemnou masáž pokožky hlavy. Přitiskněte si konečky prstů na pokožku hlavy a krouživými pohyby ji masírujte. Tímto způsobem zvýšíte krevní oběh ve vlasové pokožce a poskytnete folikulům veškerý kyslík, který potřebují k růstu. I když si myjete vlasy šamponem, masírujte jím pokožku hlavy jemnými krouživými pohyby.
Jednou týdně provádějte hloubkovou péči o vlasy
Čím delší jsou vaše vlasy, tím vyšší je pravděpodobnost jejich poškození. Kromě běžného opotřebení, kterému jsou dlouhé vlasy vystaveny, mohou být také sušší. Maz produkovaný na pokožce hlavy má za úkol obalit vlasový stvol, vyživovat ho a chránit. Když však vlasy rostou déle, je pro tento maz obtížnější dostat se ke konečkům. Abyste zabránili jejich poškození a udrželi konečky hydratované, musíte je jednou týdně hloubkově ošetřit. Používejte masku na vlasy, nebo si vlasy namažte olejíčkem a nechte ho působit přes noc, abyste jim dodali intenzivní hydrataci.
Vyhýbejte se teplu
Teplo je vaším největším nepřítelem, když se snažíte nechat si narůst vlasy. Možná budete chtít na nějakou dobu odložit tepelné stylingové nástroje, protože mohou vlasy vážně poškodit. Kulmy, žehličky na vlasy a fény mohou lámat prameny vlasů a zanechávat poškozené konečky. I když se sprchujete, snažte se nepoužívat příliš horkou vodu, protože může způsobit lámavost vlasů.
Nemusíte si vlasy mýt každý den
Pokud si vlasy myjete každý den, nechtěně si je vysušujete a poškozujete. Přirozená maziva, která produkuje pokožka hlavy, jsou pro vaše vlasy velmi prospěšná. Pokud si však vlasy myjete každý den, tyto přirozené mazové látky z nich odstraňujete. Snažte se vlasy mýt maximálně jednou za dva dny. Pokud se vám vlasy velmi mastí, můžete vyzkoušet co-washing, což je mytí vlasů pouze s kondicionérem.
Častěji si vlasy kartáčujte
Kartáčování vlasů stokrát denně může být víc než jen babská povídačka. Když si vlasy kartáčujete, rozvádíte přirozené mazové látky po celé délce vlasového stvolu, díky čemuž jsou vlasy zdravé a lesklé. Tím, že kartáčování začíná u pokožky hlavy, se také zvyšuje krevní oběh, stimulují se folikuly a vlasy rostou déle. Pokud však používáte nesprávný typ kartáče na vlasy, může se stát, že si vlasy při česání poškodíte. Kartáče z kančích štětin jsou velmi šetrné a jsou nejlepší volbou, pokud se chcete vyhnout jejich poškození.
Používejte hedvábné povlaky na polštáře
Hedvábné povlečení na polštář nezní jen luxusně, ale je také důležité pro zdravé vlasy. Zatímco se při spánku převalujete, můžete si vlasy poškodit. Pokud se probouzíte s polštářem pokrytým vlasy, měli byste přejít na hedvábné povlaky na polštáře. Hedvábné povlaky na polštáře jsou velmi šetrné a nezpůsobí poškození vašich vlasů. Navíc se v nich budete cítit jako královna, což je rozhodně velké plus.
Foto: Pixabay.com
Zdroje: Makeup and Beauty , T-lab Professional