Způsoby, jak znovu probudit vášeň u svého muže

Můžeme to udělat zítra? Bolí mě hlava.“ Tohle bylo vždy považováno za výmluvu ženy, aby zakryla svůj nezájem o sex. A nějak si vždycky myslíme, že všichni muži jsou vysoce libidinózní a sex neustále nutně potřebují. Tento nešťastný genderový stereotyp poškozuje obě pohlaví stejně. I muži mohou mít problémy s nízkým libidem a nezájmem o sex. A nějakým způsobem mohou mít tyto problémy u mužů mnohem hlubší dopad, protože si přivlastňujeme genderové stereotypy, které jsme v naší společnosti připustili. Když sex odmítají muži, od nichž se vždy očekává, že se do něj pustí s vervou, ženy se začnou razantněji zpochybňovat. Žena začne přemýšlet o tom, zda se nesnížila její přitažlivost, nebo zda ji partner nepřestal milovat, když projevuje nezájem o sex. Toto přivlastňování si genderových stereotypů tedy může ve výsledku poškodit obě pohlaví a jejich vzájemný vztah.

Existuje mnoho důvodů, proč mohou mít takové problémy i muži. Stres, pracovní tlak, nejistota, se kterou se muži musí vypořádat úplně sami, aby si uchránili své „falešné chlapácké“ chování, mohou být příčinou těchto problémů. Jako partnerka však můžete udělat poměrně dost věcí, abyste svému muži pomohla oživit jeho vášeň a libido. Seznam věcí, které můžete udělat, abyste muži pomohla znovu získat zájem o sex, je uveden níže.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Podívejte se na jeho léky

Zkontrolujte jeho recepty a zjistěte, zda nezačal užívat nové léky. Antidepresiva mohou mít vedlejší účinek v podobě sníženého libida. Pokud váš partner užívá nějaké léky proti vypadávání vlasů, jako je propecia, může kvůli tomu dojít k poklesu libida. Mnoho dalších léků, jako jsou léky proti úzkosti nebo beta-blokátory, mohou u lidí vyvolat takové nežádoucí reakce. Pokud má váš partner takové problémy, podpořte ho, aby se obrátil na svého lékaře a změnil své léky na něco s menšími vedlejšími účinky.

Povzbuďte ho ke cvičení

Fyzická kondice může přinést obrovskou změnu v životě a zdraví lidí. Můžete svého partnera povzbudit k větší fyzické aktivitě tím, že se k němu v jeho snažení připojíte. Vydejte se s ním na dlouhé procházky po večeři, nebo se přihlaste na nějakou fyzickou aktivitu. To vám i vašemu partnerovi skutečně pomůže dostat se do formy a získat zpět energii, a to jak v posteli, tak i mimo ni.

Láskyplně ho povzbuzujte, aby vyhledal odbornou pomoc

Jeho nezájem o sex může pramenit z erektilní dysfunkce, která je u mužů častým problémem. Můžete ho tedy v jeho těžkém období podpořit a láskyplně ho povzbudit, aby vyhledal odbornou pomoc. Erektilní dysfunkce je běžný a snadno léčitelný problém. Muži mohou mít tendenci vyhýbat se pohlavnímu styku, pokud mají pocit, že budou nedostatečně výkonní. Odborná pomoc tedy může při řešení tohoto problému výrazně pomoci.

Pomozte mu vyrovnat se se stresem

Stres může mít na muže a jejich libido obrovský vliv. Pokud je tedy váš partner v poslední době vystaven velkému stresu, promluvte si s ním a zjistěte to. Pomozte mu konstruktivně se vypořádat se stresem. Uzdravující pár uší a podporující náruč, o kterou se můžete opřít, může člověku výrazně pomoci vypořádat se se stresem.

Komunikujte o problému

Často se stává, že své problémy zametáme pod koberec, pokud je příliš nepříjemné o nich mluvit. To však není zdravý přístup k řešení problémů. Mluvte s partnerem o svých problémech a ptejte se ho na ty jeho. Výrazně to pomůže při řešení vašich problémů. Pomozte svému partnerovi, aby se v životě rozhodoval zdravěji. Někdy iniciujte sex sami a nečekejte, až muž udělá první krok.

Pomozte partnerovi řešit jeho problémy láskyplným způsobem. To vás s partnerem sblíží a zlepší váš celkový vztah včetně sexuálního života.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Marriage , Candid Haven