Získejte krásná a hladká chodidla přirozenou cestou

Chcete mít krásná a hladká chodidla bez drahé pedikúry? Jste na správném místě! Zde je několik vyzkoušených prostředků, díky nimž budou vaše nohy krásné a hebké, a stačí vám k tomu jen pár obyčejných ingrediencí z vaší kuchyně. Čtěte dál a dozvíte se více.

Zkuste banány

Praskliny mohou způsobit, že nohy vypadají ošklivě a zanedbaně. Chcete-li mít hladká a krásná chodidla, a zároveň se zbavit těchto prasklin, rozmačkejte banán na hladkou pastu a naneste ho na praskliny na chodidlech. Nechte jej působit 10-15 minut a poté jej smyjte vlažnou vodou.

Postříkejte nohy růžovou vodou

Růže se používá od pradávna, pro jemnou a revitalizovanou pokožku. Může to být skvělý způsob, jak získat hebká a příjemně vonící chodidla. Smíchejte půl šálku studené vody se čtvrt šálkem růžové vody a do směsi přidejte hrst okvětních lístků růže. Tuto směs uchovávejte v lahvičce s rozprašovačem. Když se vaše nohy budou cítit suché a unavené, stačí pár střiků a budete mít nohy voňavé jako okvětní lístky růží a stejně tak hebké.

Mléko, sůl a limetka pro rovnoměrně tónovanou pokožku

Vystavení slunečnímu záření může způsobit, že některé části vašich nohou budou vypadat tmavě a neudržovaně. S tímto problémem se však můžete vypořádat i bez návštěvy dermatologa, a to jen pomocí tří ingrediencí z vaší kuchyně. Ohřejte trochu mléka a přidejte do něj špetku soli a kapku citronové šťávy. Ingredience dobře promíchejte a směs naneste na nohy. Chvíli směs vmasírujte do pokožky, dokud se nespojí s kůží, a nechte ji působit 15-20 minut, než ji smyjete vlažnou vodou. Tento postup opakujte jednou týdně a za měsíc začnete pozorovat výsledky.

Máta peprná pro voňavé nohy

Namáčení nohou ve vodě s mátou peprnou je skvělým prostředkem proti zpoceným a zapáchajícím nohám. Pro tento prostředek vezměte lavor s teplou vodou a přidejte 5-6 kapek esenciálního oleje z máty peprné. Namočte nohy do vody s mátou na 20 minut. Tato směs nejenže dodá vašim nohám pocit svěžesti a uvolnění, ale máta peprná svými antimikrobiálními vlastnostmi také ničí plísně a bakterie.

Ovesný peeling

Odcházíte-li z domova, aniž byste si nohy namazali ochranným krémem, zanecháte je po určitou dobu suché a neošetřené. Skvělým prostředkem k ošetření suchých a na pohled tmavých nohou jsou ovesné vločky. Smíchejte 3 polévkové lžíce ovesných vloček se 2 polévkovými lžícemi mléka a jemně si touto směsí vydrhněte nohy. Mléko pomáhá nohy hydratovat a zklidnit, zatímco oves pomáhá z chodidel odlupovat hrubé nečistoty.

Mléčný krém pro hebká chodidla

Mléčný krém je skvělý pro pokožku a pomáhá zklidnit, hydratovat a rozjasnit matnou a suchou pokožku. Pokud máte suché a matně vypadající nohy, smíchejte 3 polévkové lžíce mléčného krému se 2 polévkovými lžícemi medu, naneste jej na chodidla a kotníky a nechte 20 minut zaschnout, než jej smyjete teplou vodou. Vaše nohy vám za tento úžasný prostředek poděkují zdravým leskem.

Olivový olej pro hladké nohy

Olivový olej má skvělé hydratační vlastnosti a je účinným prostředkem pro suchou nebo poškozenou pokožku. Namočte vatový tampon do olivového oleje. Pomocí vatového tamponu masírujte chodidla jemnými krouživými pohyby po dobu 20 minut. Nasaďte si ponožky a nechte je hodinu na nohou, aby se olej vsákl, a poté olej smyjte vlažnou vodou.

Med je přirozeně skvělý hydratační krém

Med je díky svým úžasným antibakteriálním vlastnostem skvělý pro vaše nohy. Zde je návod, jak ho můžete co nejlépe využít. Vezměte si odměrku medu a přidejte ji do lavoru s teplou vodou. Namočte nohy do směsi na 20-30 minut a poté je vyjměte a osušte měkkým ručníkem.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: StyleCraze , Myglamm , Doctor ndtv