Výhody aktivního uhlí pro vaši pleť které musíte vyzkoušet

Dřevěné uhlí většinou vyvolává představu špinavých dickensovských kominíků nebo letního grilování. Ale věděli jste, že může ve skutečnosti fungovat jako mocná zbraň ve vaší kosmetické a čisticí rutině? Aktivní dřevěné uhlí je spálené dřevo, které je ošetřeno plyny, jako je oxid uhličitý, kyslík nebo pára, aby se zlepšila jeho absorpční schopnost a zvýšila poréznost. Jeho absorpční vlastnosti se hodí v mnoha situacích. Používá se například k odstraňování toxinů z těla v případech předávkování drogami nebo otravy alkoholem, kdy funguje tak, že se váže na toxiny a absorbuje je dříve, než se dostanou do krve. Díky této vlastnosti je také skvělý pro vaši pokožku. Přečtěte si, jak můžete aktivní uhlí dobře využít.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Očistěte si obličej maskou s aktivním uhlím

Každodenní znečištění, nečistoty a kožní oleje se zachycují ve vaší pleti a často ji zanechávají matnou a bez života. Aktivní uhlí však dokáže navázat přebytečný olej a nečistoty a vytáhnout je z vaší pleti, čímž ji vyčistí a osvěží.

Připravte si jednoduchou masku smícháním 2 lžiček aktivního uhlí se 2 lžičkami destilované vody. Umyjte si obličej a naneste tuto směs pro hloubkové čištění. Po 10 minutách ji smyjte trochou teplé vody a osušte si obličej. Pokud je vaše pleť suchá, použijte hydratační krém.

Exfoliace pleti pomocí peelingu s aktivním uhlím a kokosovým olejem

Pravidelný peeling zlepšuje vzhled vaší pleti tím, že ji zbavuje odumřelých kožních buněk, které způsobují, že vaše pleť vypadá matně. Jemně mleté aktivní uhlí má poněkud zrnitou strukturu, díky které dobře funguje jako exfoliační peeling.

Připravte si doma jednoduchý exfoliační peeling kombinací 1-2 polévkových lžic prášku z aktivního uhlí a polévkové lžíce výživného kokosového oleje. Než peeling smyjete, několik minut masírujte pokožku, abyste získali svěží a pružnou pleť.

Dbejte na šetrnost, protože agresivní peeling může pokožku poškodit. Pokud je vaše pleť mastná nebo silná, může být potřeba častější exfoliace, například dvakrát týdně. V případě, že máte suchou nebo citlivou pleť, postačí vám peeling jednou týdně. Pokud máte zánětlivé akné nebo růžovku, poraďte se před zavedením exfoliace do péče o pleť s dermatologem.

Odstranění ucpaných pórů pomocí masky z aktivního uhlí a ACV

Ucpané póry mohou způsobit nedostatečný vzhled pleti a dokonce přispět ke vzniku akné. Kožní oleje, odumřelé kožní buňky, špína a nečistoty mohou ucpat vaše kožní póry. Na tento častý problém však existuje jednoduchý lék. Stačí vyzkoušet masku z čisticího aktivního uhlí a stahujícího jablečného octa.

Tuto masku na čištění pórů připravíte tak, že smícháte stejné množství aktivního uhlí a jablečného octa. Nechte pastu působit 10 až 15 minut a poté ji smyjte.

Boj s akné pomocí kombinace aktivního uhlí, aloe vera a tea tree oleje

Neexistují sice žádné vědecké studie, které by hodnotily, jak účinně dokáže aktivní uhlí vyčistit akné, ale využití aktivního uhlí umožňuje odstranit nečistoty ucpávající póry, které akné podporují.

Smíchejte aktivní uhlí s několika kapkami tea tree oleje, zhruba lžičkou gelu z aloe vera, špetkou soli a trochou vody a máte skvělou masku na akné. Tea tree olej působí proti Propionibacterium acnes, bakterii spojené s akné, zatímco gel z aloe vera zmírňuje záněty s ním spojené. Tato kombinace vám tedy může pomoci v boji proti nepříjemným pupínkům na všech frontách! Nechte masku působit asi 15 minut a poté ji opláchněte studenou vodou. Nezapomeňte však, že pokud trpíte závažnými případy výskytu akné, možná budete muset použít léky.

Hojení ran pomocí obvazů s aktivním uhlím

Aktivní uhlí může pomoci při hojení poškozené kůže a ran. Funguje tak, že odvádí toxiny a tekutiny, které oslabují proces hojení. Mnoho obvazů ve skutečnosti používá k ošetření ran kombinaci antibakteriálního stříbra a aktivního uhlí. Obraťte se na svého lékaře a prozkoumejte obvaz s aktivním uhlím k ošetření zranění nebo rány, kterou máte.

Zmírnění svědění pomocí aktivního uhlí

Lidé na dialýze ledvin často trpí svěděním kůže. To může být způsobeno různými důvody, včetně vysoké hladiny fosforu v těle a ztráty tekutin během dialýzy. A podle výzkumu může pomoci aktivní uhlí. Jedna studie zjistila, že konzumace 6 g aktivního uhlí každý den po dobu 8 týdnů zmírnila svědění a kožní léze způsobené škrábáním. Nezapomeňte však, že před konzumací aktivního uhlí je důležité získat souhlas lékaře.