Úžasné potraviny pro řešení běžných zdravotních problémů

Klíčem ke zdravému životu je dobré a zdravé jídlo. Ve skutečnosti není na světě nic, co by jídlo nemohlo zcela vyřešit. Ať už se jedná o problémy s metabolismem a nízkou kondicí, nebo o záchvaty deprese a snížené libido, jídlo vám může vždy pomoci. Ve skutečnosti se stravovací plány se superpotravinami, tabulky a recepty zdravé výživy stávají den ode dne populárnějšími. Stravovací prostředky pro dobré zdraví dnes dostaly zcela novou definici. Lidé po celém světě, kteří chtějí být zdravější a vypadat lépe, se obracejí na odborníky na výživu s prosbou o pomoc. Ve skutečnosti jsou dnes odborníci na výživu žádanější než trenéři v posilovnách. Pokud si chcete napravit své zdraví, přečtěte si o pěti účinných potravinových řešeních a veďte zdravý život.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Potraviny pro zlepšení pomalého metabolismu

Pomalý metabolismus je problém, se kterým se potýkají lidé na celém světě, a to hlavně ti, kteří žijí ve městech. Je to způsobeno hlavně sedavým zaměstnáním a nezdravým životním stylem, kdy lidé nedbají na své zdraví, stravu, pohybový režim, a dokonce ani na spánkový režim. Pro posílení metabolismu je tedy velmi důležité stravovat se zdravě.

Řešením pomalého metabolismu je konzumace potravin s nízkým obsahem cukru, ale bohatých na bílkoviny. To nastartuje váš metabolismus a zabrání vám v nadměrném přejídání mezi jídly. Doporučuje se dvakrát až třikrát denně sníst plátek tvrdého nebo polotvrdého sýra. Je to proto, že sýr neobsahuje cukr a je nabitý množstvím bílkovin. Pokud sýr nemáte příliš v oblibě, můžete ho nahradit kelímkem nízkotučného obyčejného jogurtu nebo špalíčkem zapečeného tvarohu. Pokud mléčné výrobky nejsou vaším šálkem čaje, můžete se také rozhodnout pro hrst mandlí.

Potraviny pro budování svalů

Pokud se snažíte budovat svaly, potřebujete jen správné potraviny pro jejich tvorbu. K růstu svalů dochází, když jíte potraviny plné bílkovin, zinku a kreatinu. Vaší volbou by tedy mělo být libové maso. Libové maso obsahuje řadu bílkovin a esenciálních aminokyselin, které budují a posilují svaly. Libové maso je také užitečné při snižování hladiny stresu a řešení problémů s úzkostí. Vlastnost libového masa zvyšovat hladinu testosteronu vám pomůže získat dostatek energie, abyste mohli co nejvíce cvičit a dobře budovat svaly.

Potraviny pro prevenci rakoviny kůže

S nárůstem možností vzniku rakoviny kůže je přirozené hledat řešení. Rakovině kůže můžete snadno předcházet tím, že si každý týden dáte pár sladkých brambor a vyhnete se potravinám, které jsou považovány za škodlivé pro kůži. Vědci z celého světa uvádějí, že lidé, kteří konzumují potraviny s vysokým obsahem karotenoidů, mají až šestkrát menší pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže, než ti, kteří těchto potravin nekonzumují dostatek. Karotenoidy jsou přírodní pigmenty, které se vyskytují v rostlinách. Pár sladkých brambor vám poskytne potřebné množství betakarotenu na týden, a proto pomáhají předcházet rakovině kůže. Mrkev a meloun jsou dalšími špičkovými zdroji této základní živiny.

Potraviny k napravení snížené sexuální touhy

Snížená sexuální touha je běžným problémem, se kterým se dnes potýká mnoho lidí na celém světě, a to především kvůli stresu a dalším podmínkám životního stylu. Lze ji snadno léčit tím, že každý den budete chroupat dvě hrsti arašídů, vlašských ořechů nebo mandlí. Bylo prokázáno, že tyto ořechy mají vysoký obsah mononenasycených tuků, které při konzumaci ve vhodném množství zvyšují hladinu testosteronu. Ořechy jsou také jednou z nejlepších potravin dodávajících arginin, aminokyselinu, která zlepšuje průtok krve celým tělem.

Potraviny k odstranění depresí

Je pravda, že sáhnutí po lahodné čokoládě a požitkářské zmrzlině vám může poskytnout dočasnou úlevu od deprese, ale je to jen dočasné, stejně jako chuť čokolády na jazyku. Chcete-li se vyléčit z dlouhodobé deprese, ujistěte se, že každý den zkonzumujete jednu polévkovou lžíci mletého lněného semínka. Lněné semínko je nejlepším zdrojem kyseliny alfalinolenové, obecně známé jako ALA, což je zdravý tuk, který pomáhá zlepšovat činnost mozkové kůry. Mozková kůra je ta část mozku, která zpracovává smyslové informace, včetně potěšení. Lněnými semínky můžete posypat saláty, klíčky, misky s cereáliemi, a dokonce i dušenou zeleninu. Pokud chcete rozmazlovat své mlsné jazýčky, smíchejte lněná semínka se svým smoothie a rozlučte se s depresí na celý život.

S těmito jednoduchými potravinovými řešeními můžete snadno léčit a předcházet běžným zdravotním problémům a zůstat šťastnější než kdykoli předtím.