Uklidněte své dítě tlakem na určité body

Často jsme slyšeli o termínu „reflexologie“, ale stále si nejsme jisti, co to vlastně znamená. Reflexologie je prastará čínská praxe spočívající v tlaku a masáži určitých bodů na těle, která má zmírnit stres a napětí, podpořit léčebné tendence těla a podpořit celkové zdraví. Tato praxe se stala populární a na Západě se hojně využívá jako výjimečná terapeutická praxe k léčbě různých zdravotních problémů.

Reflexní terapie je také starobylá praxe, která se používá jako velmi bezpečná metoda k uklidnění plačících nebo rozmrzelých dětí. Tato metoda vám může pomoci zjistit, co vaše dítě trápí, a problémy co nejdříve vyřešit. Bylo zjištěno, že miminka reagují na reflexní terapii pozitivněji než ve srovnání s dospívajícími a dospělými. Předpokládá se totiž, že chodidla a ruce miminek jsou propojeny s určitými svaly, orgány a orgánovými soustavami v těle. Dětská chodidla mají nevyvinutou klenbu a jejich kůže a kosti jsou velmi měkké. Proto je reflexní terapie ideální možností, jak miminka uklidnit. Když se na dětská chodidla jemně působí tlakem a dobře se masírují, obnovuje se tok energie v celém těle. Má se také za to, že miminka se uklidní, jakmile jsou chována a položena na hrudník, nebo když jsou jim jemně masírována záda. Bylo také zjištěno, že při jemném tlaku na dětská chodidla dochází k ovlivnění určitých částí těla a zmírnění některých běžných zdravotních problémů.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Problémy s hlavou a zuby

Při jemném tření špiček prstů u nohou dítěte se zmírňují některé problémy spojené s hlavou a zuby. Je to také vynikající přírodní metoda, jak dítěti ulevit od ušních infekcí. Tento postup se velmi doporučuje, když se dítěti prořezávají zoubky.

Zanícené dutiny

Když se střed prstů u nohou dítěte jemně stiskne, zmírní se problémy s dutinami. Tato praktika se používá ke zmírnění příznaků zánětu vedlejších nosních dutin, mezi které patří rýma, tekoucí nos, bolest na hrudi, dýchací potíže atd.

Hrudní kongesce

Bylo zjištěno, že horní část chodidla nad klenbou je spojena s oblastí hrudníku dítěte. Při tlaku na tuto část chodidla se dítěti uleví od překrvení hrudníku a pomáhá to při léčbě rýmy, kašle a odstraňování hlenů. Ukázalo se, že tato praxe účinně léčí překrvení.

Bolesti břicha

Klenba chodidla je spojena s břichem a horní část břicha souvisí s horní polovinou klenby chodidla. Tlakem na tuto oblast chodidel lze zmírnit zažívací potíže, jako je neprůchodnost střev a pálení žáhy.

Podobně je spodní polovina klenby spojena s dolní částí břicha. To znamená, že když se na tuto část dětského chodidla vyvíjí tlak, pomáhá to zmírnit problémy, jako je nadýmání a zácpa.

Solar Plexus

Solar plexus je složitý nervový systém, který se nachází mezi žaludkem a plícemi. Klenba horní části chodidla je spojena se solar plexus a při tlaku na tuto oblast chodidla lze bolesti solar plexus zmírnit.

Pánev

Ukázalo se, že paty jsou u dětí spojeny s pánevní oblastí. Jemným tlakem na paty lze účinně léčit problémy, které vznikají v důsledku problémů s držením těla, jako je například svalové napětí.

Přestože je reflexní terapie bezpečnou a účinnou metodou, jak uklidnit plačící děti, neměla by být tato alternativní léčba zcela nahrazena a u dětí, které trpí nějakým onemocněním, je třeba i přesto vyhledat lékařskou pomoc.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Tom’s , Firstcry