Účinné domácí prostředky na běžné kožní problémy

Vaše pleť toho téměř každý den musí hodně snášet. Znečištění, stres, nedostatek spánku, špatná strava, kouření a sedavý způsob života se mohou na zdraví vaší pleti velmi podepsat. Udržet si bezchybnou a zdravou pleť vyžaduje od vás určité úsilí.

Většina lidí hledá co nejrychlejší řešení problémů, jako je akné, tmavé kruhy pod očima, popraskané rty a vrásky. Okamžitá řešení většinou jen zhoršují váš problém s pletí, nebo vám přinesou pouze krátkodobé výsledky. Přijetí jednoduchých a nákladově efektivních domácích prostředků je nejlepším způsobem, jak zajistit trvalé řešení jakéhokoli typického kožního problému. Zde je 5 kožních problémů a přírodní způsoby, jak se s nimi vypořádat.

Popraskané a suché rty

Popraskané rty jsou známkou toho, že nejste dostatečně hydratovaní. V první řadě byste měli zvýšit příjem vody alespoň na 3 litry za den, abyste se hydratovali zevnitř. Pokud jde o rty, neokusujte je a neolizujte si je. Na rty si můžete 3x denně nanést čerstvou šťávu z aloe vera. Místo balzámů na rty nebo rtěnek s obsahem chemikálií si rty hydratujte olivovým olejem.

Výskyt pupínků

Pupínky mohou být nepříjemné, zejména když se blíží nějaká zvláštní příležitost v práci nebo doma. Ucpané póry jsou nejčastější příčinou nepříjemného akné. Nejbezpečnějším a nejúčinnějším řešením je aplikace jablečného octa. Stačí, když jablečný ocet zředíte s vodou v poměru 1:3. Můžete si ho aplikovat i na pleť. Tento poměr je dostatečně bezpečný i pro citlivou pleť.

Tento roztok naneste po vyčištění obličeje pomocí čistého vatového tamponu na všechna místa, která jsou náchylná k tvorbě pupínků. Protizánětlivé a antimikrobiální účinky jablečného octa v kombinaci s jeho přirozenou tonizační schopností skvěle zabraňují vzniku pupínků na obličeji.

Tmavé kruhy

Okurky jsou nejen skvělým doplňkem každého salátu, ale také dělají zázraky s tmavými kruhy pod očima. Obsahují totiž kyselinu askorbovou a kyselinu kávovou, které snižují otoky kolem očí. Obsah vitaminu C také pomáhá zesvětlit pokožku kolem očí. Stačí, když si před spaním na 20 minut přiložíte na každé oko plátek okurky. Kromě toho je třeba spát šest až osm hodin a zdravě jíst, abyste zabránili dalšímu ztmavnutí kruhů pod očima.

Vrásky

Ačkoli jsou vrásky přirozenou součástí stárnutí, můžete se přičinit o oddálení jejich vzniku. Jednou týdně použijte masku z vaječného bílku, která zpevní vaši pleť a sníží výskyt vrásek. Je známo, že vysoký obsah bílkovin a vitamínů ve vaječných bílcích vyživuje a vypíná pokožku. Zde je návod, jak si můžete vyrobit masku proti vráskám z vaječných bílků.

Složení

1 vejce
1 polévková lžíce olivového oleje (volitelně)

Postup

Oddělte bílek od žloutku a šlehejte ho, dokud nedosáhne husté konzistence.
Naneste ho na celý obličej a nechte 30 minut působit.
Poté jej smyjte vlažnou vodou.

Nerovnoměrný tón pleti

Nadměrné vystavování se slunci je hlavní příčinou nerovnoměrného tónu pleti. Sjednocení odstínu pleti docílíte tak, že před sprchováním nanesete na celé tělo na 20 minut směs medu a citronové šťávy. Dbejte na to, abyste obě složky smíchali v poměru 1:1. Citronová šťáva, která je bohatá na vitamin C a kyselinu citronovou, dodává pokožce jas a odstraňuje opálení. Zatímco med pokožku hydratuje a tím zabraňuje jejímu vysušování citronovou šťávou.

Tyto domácí prostředky budou fungovat rychleji, pokud je doplníte dostatečným spánkem, dobrou stravou a pravidelným cvičením. Dodržujte je pravidelně a zdraví vaší pleti se úžasně zlepší.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Health Shots , BeBeautiful