Top 3 domácí léčebné prostředky k léčbě růžovky (Rosacea)

Rosacea neboli růžovka je zánětlivé onemocnění kůže, které se často vyskytuje u lidí, kteří mají tendenci ke snadnému zčervenání nebo k zarudnutí. Ačkoli tendence k červenání může být pro mnohé přitažlivá, a to díky růžovému lesku, který nabízí, tak zároveň může být někdy problematická, pokud se u člověka objeví toto zarudnutí dlouhodobě. Toto přetrvávající zčervenání je často doprovázeno problémy s akné, suchýma a svědícíma očima, oteklým a zvětšeným nosem, což jsou některé z běžných příznaků růžovky.

Když se u člověka objeví rosacea, může to vážně ovlivnit jeho sebevědomí a společenský život. Osoba starší 30 let, u které se často objevují červené skvrny na kůži, se musí neprodleně poradit s dermatologem, aby byl problém, který za tímto zarudnutím stojí, vyhodnocen a diagnostikován dříve, než se stane vážným. Pokud se ukáže, že jde o růžovku, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Před užíváním jakýchkoliv léků je však vždy možné použít několik domácích prostředků, protože je možné tento stav léčit snadno a přirozeně v domácích podmínkách. Přečtěte si níže tři nejlepší domácí prostředky, které se osvědčily při účinné léčbě růžovky.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Mycí šampon proti lupům

Bylo prokázáno, že mytí obličeje šamponem proti lupům může pomoci snížit zarudnutí a problémy s akné způsobené růžovkou. Stačí se ujistit, že šampon obsahuje sulfid selenu, sloučeninu známou pro své silné protiplísňové vlastnosti, které odstraňují výskyty růžovky. Nezapomeňte nejprve provést náplasťový test a tím zkontrolovat, zda je šampon proti lupům, který máte v úmyslu používat, bezpečný pro vaši pokožku. Pokud se objeví svědění nebo podráždění, nepoužívejte ho a sáhněte po jiných domácích prostředcích.

Jak jej používat?

1. Kupte si šampon proti lupům, který obsahuje aloe vera a 1% sulfidu selenu.
2. Vymačkejte si malé množství do dlaně.
3. Jemně šampon naneste na obličej a po chvíli jej smyjte tekoucí vodou.
4. Osušte si obličej a následně použijte lehký hydratační krém bez parfemace.

Toto ošetření by se mělo provádět čtyřikrát týdně, abyste dosáhli účinných výsledků.

Namáčení jablečným octem

Raw, nefiltrovaný a nepasterizovaný jablečný ocet (ACV) pomáhá obnovit rovnováhu pH v těle, protože obsahuje silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, díky kterým je velmi účinný při zmírňování příznaků růžovky. ACV lze také užívat vnitřně ke zlepšení zdraví trávicího traktu tím, že zvyšuje hladinu zdravých bakterií ve střevech. Toto zlepšení zdraví zažívacího traktu snižuje výskyt projevů růžovky.

Jak ho používat?

1. Vezměte šálek vody a přidejte do něj 1 polévkovou lžíci nezpracovaného, nefiltrovaného a nepasterizovaného ACV.
2. Dobře roztok promíchejte a namočte do něj vatový tampon.
3. Vatový tamponek přiložte na zarudlá a zanícená místa.
4. Nechte působit 15 až 20 minut a poté opláchněte vodou.

Tento postup pravidelně opakujte jednou za 2 dny po dobu 2 týdnů, abyste se zbavili výskytu růžovky a červených skvrn.

Poznámka: ACV můžete také popíjet každé ráno zředěním 2 čajových lžiček nebo 1 polévkové lžíce ve sklenici vody.

Aplikace kokosového oleje

Panenský kokosový olej získaný procesem lisování za studena obsahuje mastné kyseliny, které mají silné mikrobiální vlastnosti. Tyto vlastnosti kokosového oleje pomáhají při zmírňování příznaků růžovky, hydratují pokožku a dobře ji vyživují. Aplikace panenského kokosového oleje je nejjednodušší a vysoce účinnou technikou, jak se zbavit výskytu růžovky a udržet na uzdě pravděpodobnost jejího vzniku.

Jak ho používat?

1. Vezměte 1 polévkovou lžíci panenského kokosového oleje a jemně jej naneste na postižená místa.
2. Nechte jej na pokožce působit 15 až 20 minut.
3. Potom jej jemně smyjte.
4. Postižená místa osušte a použijte lehký hydratační krém bez obsahu aromatických látek.

Tuto metodu pravidelně opakujte dvakrát denně po dobu 7 až 10 dnů, abyste se účinně vyléčili z příznaků růžovky.

Poznámka: Pro dosažení lepších výsledků můžete smíchat 2 až 3 kapky esenciálního oleje z čajovníku s kokosovým olejem, protože esenciální olej z čajovníku má vysoce antimikrobiální a protizánětlivé účinky.

Pomocí těchto jednoduchých domácích prostředků můžete snadno a účinně léčit růžovku a také snížit pravděpodobnost, že vás časem postihne.