záněty

Zánětlivé potraviny, kterým se musíte vyhnout nebo je omezit

Vědět, jakým potravinám se vyhnout, abyste omezili záněty, a co naopak zařadit do protizánětlivé stravy, je v dnešní době, kdy je průměrná strava plná potravin způsobujících záněty, důležitější než kdy jindy. Stejně důležité jako to, co byste měli jíst, je vědět, čeho jíst méně.

Read More

Jak může kokosový olej pomoci při hojení ran

Nikdo nemá rád, když se pořeže. Může se to stát z ničeho nic a kdekoli, od zahrady až po kuchyň. Existuje tolik volně prodejných mastí, které pomáhají při hojení ran – ale co přírodní prostředky? Kokosový olej je jednou z nejlepších možností. Dokáže prospět hojící se pokožce bez záhadných chemikálií.

Read More

Přírodní protizánětlivé potraviny, které byste měli jíst

Vaše tělo má přirozený mechanismus, který napadá cizí tělesa, jež mohou být škodlivá. Váš imunitní systém bojuje proti patogenům, vnějším zraněním nebo chemickým látkám. První takovou ochrannou reakcí imunitního systému je zánět. Příznakem akutního zánětu je zarudnutí, bolest, otok a někdy i ztráta některých funkcí.

Read More

Skvělé tipy, jak přirozeně léčit onemocnění dásní

Onemocnění dásní je infekce a zánět dásní. Zní to nepříjemně, ale je to častější, než si myslíte. Nějakým způsobem má toto onemocnění přibližně polovina dospělých ve věku 30 let a více. A vedle zubního kazu je onemocnění dásní největší hrozbou pro zdraví zubů.

Read More

Jak používat jablečný ocet na zánět nosních dutin

Onemocnění nosních dutin je velmi časté onemocnění, které postihuje miliony lidí na světě. Dutiny jsou malé dutiny za čelem a lícními kostmi, které jsou obvykle vyplněny vzduchem. Při zánětu dutin (sinusitidě) se však tyto dutiny naplní tekutinou obsahující bakterie a viry.

Read More