úzkost

Co způsobuje záchvaty paniky a jak je léčit

Někteří lidé dostávají záchvaty paniky, když se setkají s předmětem nebo situací, které se nereálně obávají (fobie). Lidé mohou mít fobie z celé řady věcí, například z pavouků nebo z návštěvy zubaře. Jiní lidé dostávají záchvaty paniky pravidelně bez zjevného důvodu.

Read More

Co je hypochondrie a jak ji zvládnout

Hypochondrie je intenzivní strach z vážného onemocnění, i když pro něj neexistují žádné lékařské důkazy. Lidé s hypochondrií se často domnívají, že mají závažné zdravotní potíže, i když nemají žádné nebo jen mírné příznaky. Tyto pocity mohou být tak zdrcující, že je těžké dělat cokoli jiného.

Read More

Každodenní potraviny, které účinně zmírňují stres

Pravděpodobně víte, že stres ovlivňuje váš výběr potravin a nutí vás přejídat se a vybírat si jídla a nápoje s vysokým obsahem tuku, cukru a kofeinu namísto zdravých variant. I když jsou tyto potraviny jednou za čas v pořádku a dodají vám potřebnou energii, dopřávat si je jako obranu proti stresu je zcela nesprávné.

Read More

Příčiny nervového nebo psychického zhroucení

Ačkoli stres někdy v životě postihne každého z nás, k psychickému zhroucení dochází až ve chvíli, kdy se situace stane neúnosnou. Je to proto, že při stresu mozek uvolňuje hormon zvaný kortizol. A v závislosti na intenzitě stresu se může plazmatická hladina tohoto hormonu zvýšit, což vede ke zhroucení.

Read More

Způsoby, jak zvládnout depresi u podnikatelů

Je tvrdou pravdou, že značná část podnikatelů není předurčena k tomu, aby podnikala. Mnozí se do budování podniku pouštějí pod tlakem rodiny nebo proto, že se nechají zlákat fantazií a pozlátkem domnělého úspěchu, aniž by věděli, jaké jsou nároky a oběti.

Read More

Nejlepší tipy k překonání příznaků deprese

Deprese vás připravuje o naději, energii a elán, a proto se těžko můžete cítit dobře. Je to všudypřítomný pocit. Prakticky si připadáte, jako byste se nacházeli v temné chodbě bez světla. Naděje se vytrácí a věci, které jste dříve považovali za příjemné, se stávají povinností.

Read More