oči

Snadné a účinné domácí prostředky na zarudlé oči

Trápí vás zarudlé oči (červené oči) a hledáte lék? Zarudlé oči mohou způsobovat různé stavy a léčba přirozeně závisí na tom, co je způsobuje. Podívejme se na několik domácích prostředků, které mohou být užitečné při určitých stavech, které mohou způsobit zarudnutí očí.

Read More

Příznaky a příčiny glaukomu a možnosti jeho léčby

Glaukom je název pro skupinu onemocnění, která poškozují zrakový nerv a často mohou vést ke slepotě nebo částečné ztrátě zraku. Glaukom vzniká, když se v přední části oka nahromadí tekutina. Přebytečná tekutina zvyšuje tlak uvnitř oka, což následně poškozuje zrakový nerv.

Read More

Co musíte udělat ještě dnes pro zdraví očí

Udržování zdraví očí je důležité pro zdravý a krásný život. Stejně jako všechny ostatní části těla potřebují i naše oči péči a ochranu. Existuje mnoho faktorů, které hrají důležitou roli při udržování zdravých a funkčních očí.

Read More

Způsoby, jak může šafrán zlepšit ztrátu zraku

Šafrán je těžké přehlédnout. Má zářivou červenooranžovou barvu a pochází z květu Crocus sativus. Říká se, že šafrán prospívá zdraví očí. Je to však pravda? Určitě ano. Můžete za to poděkovat karotenoidům – pigmentům, které dávají šafránu jeho barvu.

Read More

Jednoduché tipy pro zlepšení zdraví očí

Oči mohou hodně napovědět o vašem životním stylu, spánkovém režimu a úrovni stresu. Váčky pod očima, tmavé kruhy a otoky ukazují na nedostatečnou péči o oči prostřednictvím stravy a spánku. Hlavními příčinami problémů souvisejících se zrakem jsou trvalá zátěž a únava očí.

Read More