Nemoci

Příznaky a způsoby, jak se projevuje nedostatek vitaminu B12

Ačkoli je nedostatek vitaminu B12 neboli kobalaminu poměrně častý po celém světě, je často obtížné diagnostikovat tento nedostatek pouze na základě příznaků. Je to proto, že nedostatek vitaminu B12 se projevuje velmi různorodými příznaky, od závratí až po obsedantně-kompulzivní poruchu.

Read More

Důvody, proč přibíráte na váze, i když jíte zdravě

Ti z vás, kteří se snaží zhubnout nebo bojovat s obezitou, vědí, jak je to těžké. A někdy, bez ohledu na to, jak dobře upravujete svůj jídelníček, vaše tělo prostě kila neztratí. To se vašemu tělu stává, když se u vás vyskytnou určité zdravotní problémy, kvůli kterým v mžiku přiberete.

Read More

Co by měly vědět ženy, které konzumují příliš kofeinu

Jestli má většina žen něco společného, pak je to preference v tom, jak si dávají kávu. Pro některé je šálek kávy ideálním nápojem na první rande. Pro jiné je to ranní budíček. Pro některé je to dokonalý společník na dlouhé pracovní noci. Pro někoho je to zase vhodná náhrada za vodu.

Read More

Příčiny a příznaky tuberkulózy (TBC)

Předpokládá se, že jedna třetina světové populace trpí latentní tuberkulózou, která by se později mohla stát virulentní. Přestože tuberkulózou trpí pouze 3 ze 100 000 lidí, je infekce tuberkulózou jednou z nejsmrtelnějších nemocí na světě.

Read More