kvalitní spánek

Objevte překvapivé výhody čtení před spaním

Všichni víme, že spánek je důležitý. Ale to, co děláte před spaním, je stejně důležité! Vaše návyky mohou mít obrovský vliv na váš spánek a zdraví. Čtení před spaním prospívá vaší hladině stresu. Je to vlastně považováno za formu terapie.

Read More

Porozumění spánkové apnoe: Příčiny, příznaky a léčba

Spánková apnoe je poměrně častá porucha spánku, při které dochází k mělkému dýchání a/nebo k občasnému zablokování proudění vzduchu během spánku. Tyto blokády mohou trvat několik sekund až několik minut a může k nim docházet přibližně 30 krát za hodinu, což ze spánkové apnoe činí potenciálně nebezpečnou poruchu.

Read More

Jak dokáže stará matrace ovlivnit vaše zdraví

Cítíte se ospalí i po ránu? Může to být důsledek nekvalitního spánku. Kvalita vašeho spánku závisí na vaší matraci. I ty nejlepší matrace je třeba jednou za čas vyměnit. Ačkoli neexistuje žádná standardní životnost matrace, doporučuje se vyměnit ji každých 8 let.

Read More

Problémy se spánkem a jak je můžete vyřešit

Dobrý spánek se stává stále vzdálenější myšlenkou díky rostoucímu počtu rozptylujících faktorů, které způsobují, že jsme vzhůru dlouho do noci, když nás ráno čeká práce nebo škola. Pokud vám to připadá povědomé, je načase některé věci změnit.

Read More

Jednoduché způsoby, jak překonat probdělé noci

Vaše spánkové návyky nebo spánkový režim mají velký vliv na to, jak myslíte a chováte se během dne. Spánek je přirozený a důležitý proces pro udržení normálního fungování lidského těla. Důležité je dopřát si alespoň 7-9 hodin nepřerušovaného spánku.

Read More