fyzický stres

Jak zhubnout přibraná kila, která jsou způsobena stresem

Při stresu se v těle uvolňuje hormon zvaný kortizol, který dává tělu signál, aby doplnilo energii, i když jste nespálili žádné kalorie. To vyvolává pocit hladu, což vede k tomu, že člověk sní více jídla. Tělo pokračuje v uvolňování kortizolu tak dlouho, dokud stres existuje.

Read More

Stres může být ve skutečnosti dobrý a prospěšný

Stres je dnes pro většinu z nás sprosté slovo. Uniká nám však širší pohled na věc? Jsou na stresu i dobré věci? Rychlá odpověď zní jednoznačně ano! Jakmile víte, jak využít stres ku prospěchu věci, může vás motivovat k vyšší produktivitě – aniž by to mělo nepříznivé účinky na vaše zdraví.

Read More

Pomocí různých barev se můžete zbavit stresu

Svět je plný barev a vidíme, že nejrůznější tvorové používají barvy různými způsoby. Zatímco někteří živočichové je využívají k maskování, aby unikli před predátory, ptáci se barvami naplno předvádějí, aby přilákali partnery.

Read More

Dobré účinky stresu, o kterých byste měli vědět

Ach, ten stres. Ovlivňuje snad každého. Mezi nejčastější příčiny stresu patří práce, škola a rodina. A i když je nepříjemné se s ním vypořádat, stres má i své výhody. Možná je tomu těžké uvěřit. Jak může být něco tak frustrujícího pro vás dobré?

Read More