Fila

Fila je jeden z největších světových výrobců sportovního oblečení a obuvi. Firma byla založena roku 1911 v Itálii. Od roku 2007 má ústředí v jihokorejském městě Soul.

Roku 1911 otevřeli bratři Filové v Coggiole v provincii Biella v Itálii obchod s mužským a ženským spodním prádlem. Záměrem byla výroba textilu pro místní obyvatele. V roce 1923 byla v Bielle otevřena firemní textilní továrna, firma expandovala a začala dodávat oblečení po celé Itálii.

Sergio Privitera vytvořil dodnes známé modré logo firmy s červeným hřebenem písmene F. Schopnost inovace firmě zajišťovala přední místo na trhu sportovního oblečení a obuvi, její výrobky používali nejlepší světoví sportovci.

Cerberus Capital Management vlastnil Filu prostřednictvím své filiálky Sport Brands International LLC, která operovala s veškerými transakcemi firmy ve světě s výjimkou Fila Korea, která používala značku díky licenci. V lednu 2007 Fila Korea odkoupila od Sport Brands International veškeré pobočky Fila, což z ní učinilo největšího výrobce sportovního oblečení v Jižní Koreji.