Converse

Converse je americká společnost vyrábějící především sportovní obuv a oblečení. Boty Converse nesou charakteristické logo ve tvaru pěticípé hvězdy.

Firma Converse byla založena roku 1908 a roku 2003 byla koupena firmou Nike za 305 miliónů amerických dolarů a v současnosti je její dceřinou firmou.

Roku 1908 Marquis Mills Converse založil společnost Converse Rubber Corporation. Zpočátku se firma věnovala výrobě galoší a další pracovní gumové obuvi. Poněvadž se jednalo jen o sezónní zboží, hledala firma způsob, jak zajistit celoroční odbyt gumové obuvi.

Rozhodla se proto začít vyrábět sportovní obuv, o kterou bude zájem po celý rok. Protože v té době začínal být v Americe velmi populární basketbal, spatřila firma příležitost nabídnout hráčům speciální basketbalové boty.

Po dlouhém výzkumu a vývoji byla roku 1917 vyrobena první verze basketbalové boty All Star. První boty Converse All Star byly v přírodní hnědé barvě s černým lemováním.

Ve 20. letech se tenisky All Star vyráběly v černé plátěné nebo kožené verzi. Tenisky All Star se staly první masově vyráběnou basketbalovou obuví v severní Americe. Bota se skládala z velmi tlusté gumové podrážky a plátěného, někdy koženého svršku, který kryl kotník.