čistění zubů

Výhody miswaku pro zuby a jak ho používat

Miswak neboli siwak je větvička na čištění zubů, která se používá již více než 7000 let. Tato tyčinka se vyrábí ze stromu Salvadora persica. Miswak je v podstatě 15 až 20 cm dlouhá tyčinka velikosti tužky o průměru 1 až 1,5 cm ze stromu Arak (Salvadora persica) neboli stromu pro čištění zubů.

Read More

Snadné a účinné způsoby přírodního bělení zubů

I když jsou k dispozici různé volně prodejné přípravky i bělící kúry, většina z nich používá chemické látky, které mohou poškodit zuby a zubní sklovinu a způsobit problémy s citlivostí zubů. Existuje také mnoho návyků, kterým se můžete vyhnout, aby se vaše zuby nezabarvily nebo neztratily barvu.

Read More

Přírodní prostředky pro odstranění zubního kamene

Zubní plak je lepkavý, zrnitý a bakteriemi naplněný povlak, který se usazuje na zubech v důsledku nesprávného čištění zubů. Pokud je ignorován, začne se na zubech usazovat několik vrstev plaku. Tyto vrstvy v kombinaci s minerály obsaženými ve slinách ztvrdnou na bílou látku zvanou zubní kámen.

Read More

Jak může špatná ústní hygiena ovlivnit vaše zdraví

Přestože čištění zubů kartáčkem a zubní nití jsou účinné způsoby péče o zuby, pravidelná návštěva zubního lékaře vás může ušetřit komplikací a zdravotních problémů. Špatná péče o zuby nezpůsobuje pouze zubní kazy, ale může mít nepříznivé účinky na vaše zdraví a pohodu.

Read More

Způsoby, kterými si nevědomky poškozujete zuby

Zdraví ústní dutiny je důležité pro udržení zdravých zubů, ale stejně důležité jsou i vaše návyky. Zuby si čistíte dvakrát denně, protože potraviny, které jíte, mohou v opačném případě způsobit zubní kazy a další problémy související s dásněmi.

Read More

Nejčastější mýty o zubech a péči o zuby

Zuby jsou důležitou součástí našeho vzhledu. Neslouží však jen ke kosmetickým účelům. Právě díky zubům se můžeme zakousnout do šťavnatého jablka nebo si vychutnat kukuřici z klasu. Je důležité, abychom o ně pečovali, aby naše zuby byly zdravé a mohly efektivně plnit svou funkci.

Read More

Proč není dobré vynechávat večerní čištění zubů

Když jíte potraviny obsahující sacharidy – nejen cukr nebo sladké pochoutky, ale dokonce i rýži, těstoviny a brambory – „krmíte“ bakterie v ústech, a to jak dobré, tak i špatné. Tyto bakterie získávají potravu ze zbytků jídla, které uvízly mezi zuby, a tím se množí.

Read More