alergeny

Přírodní prostředky, které vás ochrání před alergii

Jak se máte zastavit a přivonět si ke květinám, když z nich pak kýcháte a míváte rýmu? Jaro je jedno z nejkouzelnějších ročních období, ale pro alergiky může být noční můrou. Naštěstí však existuje spousta domácích prostředků, které poskytují zcela přírodní léky na pylovou alergii.

Read More

Alergie na česnek: Jaké jsou příznaky a možnosti léčby

Alergie způsobená česnekem je způsobena bioaktivní sloučeninou zvanou alicin, která je v česneku přítomna. Allicin se hojně vyskytuje v syrovém česneku a uvolňuje se při jeho krájení, řezání nebo drcení. Alergické reakce vznikají většinou v důsledku vdechnutí nebo kontaktu s kořeněným prachem syrového česneku.

Read More

Způsoby, jak vychovávat dítě bez výskytu alergie

Alergie se často vyskytují v rodinách. Přestože hlavní roli hrají geny, je možné riziko u dítěte snížit. V některých případech jim lze zcela předejít. Chcete-li vychovat dítě bez alergií, začněte včas. Imunitní systém dítěte se stále mění a vyvíjí.

Read More

Chyby při alergii, kterých se pravděpodobně dopouštíte

Když máte alergii na určitý spouštěč, může vás i jeho letmý závan vyvést z míry. To platí zejména pro sezónní alergie způsobené rozptylem pylů. I když udržujete své nádobí v čistotě a doma utíráte pravidelně prach, možná vám uniká několik číhajících alergenů.

Read More

Identifikace a zvládání alergie na nightshade zeleninu

Nightshade zelenina je velmi výživná a všestranná. Ne všichni z nás si však mohou užívat jejich výhod. Zejména pokud trpíte nějakou potravinovou alergií, intolerancí nebo máte IBS, případně autoimunitní onemocnění, jste náchylnější k citlivosti na nightshade zeleninu.

Read More