Skvělé tipy na nejprodávanější a kvalitní mikrofony roku

Mikrofony jsou jedním z nejdůležitějších pomocníků pro kapely, studia i uživatele počítačů, proto představíme nejprodávanější a kvalitní mikrofony na trhu. Mikrofon je jednoduše řečeno zařízení, které signál akustický transformuje do signálu elektrického, který je možno poté dále zpracovávat. Jeho kvalita rozhoduje o výsledné kvalitě nahrávaného zvuku.

Pokud se chystáte vybavit vaše domácí studio, mikrofon s určitostí nesmí chybět. Stejně jako když se rozhodnete nahrávat podcasty či točit videa. Nebo možná chcete mikrofon, protože zakládáte kapelu. Podstatné je vědět, jaký typ mikrofonu se pro vás ideálně hodí.

Kvalitní a levné mikrofony můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Elektronika

Jaké máme základní a nejpoužívanější typy mikrofonů

Dynamické mikrofony
Nejznámější a nejrozšířenější typ mikrofonu na trhu. Využívá membránu, která zachycuje zvukové vlny a energii přenáší na cívku. Díky odolné a jednoduché konstrukci vyniká relativně nenáročným použitím, navíc disponuje silným výstupním signálem, proto většinou nepotřebuje dodatečné napájení či předzesilovač.

Kondenzátorové mikrofony
V případě kondenzátorových mikrofonů je membrána přímo součástí elektrického obvodu. Tyto mikrofony jsou primárně určeny při snímání zvuku zblízka, ale kvalitnější elektrostatické mikrofony, jak se jim zvykne říkat, zvládnou reprodukovat či nahrávat i vzdálenější audio zdroj.

Tyto typy mikrofonů se často využívají v nahrávacích studiích na snímání zvuků zblízka, podcasty, komentáře, nahrávání vokálů, vysokých tónů a mnoho jiného. Od dynamického mikrofonu se liší kondenzátorový mikrofon i tím, že neobsahuje cívku.

Páskový mikrofon
Prakticky je lze řadit do kategorie dynamických mikrofonů. Místo membrány a cívky však využívají tenkého vodivého pásku. Jsou ideální pro záznam symfonické hudby nebo hlasu.

Elektretové mikrofony
Na trhu se můžete setkat také s elektretovými mikrofony, jejichž konstrukce se od standardních kondenzátorových liší tím, že je jejich elektrické pole vytvářené nevodivou hmotou, která je permanentně elektricky nabitá elektretem.

Jaké jsou modely mikrofonů podle účelu a jejich umístění

Ruční mikrofon
Tento mikrofon vám dává daleko větší možnost pohybu. Můžete ho držet v ruce a přecházet z místa na místo. Typicky je ruční mikrofon oblíbený u zpěváků, moderátorů, ale využijete ho i v celé řadě dalších příležitostí.

Stolní mikrofon
Stolní mikrofony mají zpravidla vlastní pevný podstavec. Hodí se k počítači, především pro online komunikaci. Své využití najdou i na řečnických pultech při projevech a konferencích.

Klopový mikrofon
Největší svobodu pohybu vám dává mikrofon na klopě. Jedná se o malé a nenápadné zařízení, které stejně jako ruční typ nebývá vždy vybaveno kabelem. Po připevnění na kus oblečení snímá hlas a vám zůstávají obě ruce volné.

Bezdrátový mikrofon
Má v sobě zabudovanou vysílačku, takže zpěváka na pódiu neomezuje šňůra. Je vhodný v případě, že se člověk na pódiu potřebuje volně pohybovat.

Hlavový mikrofon
Pro pohodlné prezentace jsou ideální mikrofony hlavové, které se umisťují přímo na hlavu.

Herní mikrofon
Herní mikrofony jsou specializovanou variantou stolních mikrofonů k PC. V porovnání se základními typy pro běžnou online komunikaci přináší však daleko více funkcí.

Karaoke mikrofony
Velice oblíbenou kategorií jsou například karaoke mikrofony, které v sobě mají zabudovaný zvukový reproduktor, jenž dokreslí váš zpěv.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší hlavové, klopové, ruční a stolní mikrofony letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné mikrofony, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kondenzátorový studiový mikrofon Yenkee YMC 1030

Jedná se o mikrofon s čistou zvukovou odezvou, kdy díky srdcové charakteristice a odnímatelnému pop filtru mikrofon zvládá redukovat všechny rušivé elementy v okolí, a přenáší tak jen váš hlas nerušený žádnými šumy v okolí.

Může se pochlubit pop filtrem, nastavitelným stojanem pro mikrofon, protivětrným krytem i antivibračním držákem. Díky tomu dokáže maximálně redukovat rušivé hluky z okolí, aby dobře vynikl právě váš hlas. Navíc nabízí jednoduché polohování, včetně ve dvou osách otočného stojanu. Ideálně se tak hodí pro vlogování, streamování nebo podcasty, ale i k online hraní her.

Maximální stabilitu, pohodlné používání a jednoduché polohování umožňuje stojan s otočným držákem na dvou osách. Ten je možné jednoduše namontovat na libovolnou vodorovnou plochu o tloušťce mezi 10 a 52 milimetry a dosahuje výšky až 75 centimetrů.

Mikrofon používá standardní XLR výstup a je doplněn o dva a půl metru dlouhý kabel. Součástí balení je zároveň kombinovaný konektor pro mikrofon a sluchátka, dostupný je i Y-adaptér.

Testy a recenze mikrofonu Yenkee YMC 1030 dávají hodnocení 90%

Elektretový stolní USB mikrofon Trust GXT 232 Mantis 22656

Stolní USB mikrofon potěší vysoce kvalitním záznamem bez zkreslení, díky čemuž se skvěle hodí pro streamování, vlogy, hlasové komentáře i hovory. Mikrofon je vybaven stojánkem s nastavitelným úhlem a extra dlouhým USB kabelem, takže si jej vždy budete moci nastavit přesně tak, jak potřebujete. Propojit jej můžete s jakýmkoliv stolním počítačem nebo notebookem. Součástí balení je i protivibrační držák a pop filtr pro ještě lepší kvalitu zvuku.

Tento stolní mikrofon nabízí za příznivou cenu takřka profesionální možnosti. Zvuk je schopen nahrávat v prvotřídní kvalitě a bez zkreslení, takže posluchači uslyší váš hlas zcela jasně a autenticky. Díky tomu je vhodný pro streamování na YouTube, Facebooku a dalších platformách, tvorbu podcastů i hlasové hovory.

Díky kompaktním rozměrům vám mikrofon na pracovním stole nezabere příliš místa, což jistě oceníte. Dodáván je s trojnožkou a držákem, pomocí nichž si snadno nastavíte jeho sklon tak, aby co nejlépe vyhovoval vašim potřebám. Extra dlouhý USB kabel vám pak při pořizování zvukových záznamů dopřeje potřebnou svobodu pohybu.

Tento stolní mikrofon zprovozníte během chvilky a bez nutnosti instalace – stačí jej pomocí USB kabelu propojit s počítačem a můžete začít s nahráváním. Kompatibilní je s počítači s operačními systémy Windows, Mac OS a Chrome OS. V balení kromě mikrofonu a kabelu najdete i pop filtr, trojnožku a protivibrační držák.

Testy a recenze mikrofonu Trust GXT 232 Mantis dávají hodnocení 94%

Vysoce kvalitní studiový mikrofon Rode NT-USB

Profesionální studiový mikrofon, který díky svému kompaktnímu rozměru a bohatému příslušenství poslouží v různých situacích. Má pop filtr pro potlačení extrémních změn akustických tlaků, trojnožku pro umístění na stůl, která ho předurčuje pro tvorbu podcastů a voice-overů. Pro následné zpracování je zásadní, že je mikrofon kompatibilní také se všemi běžnými aplikacemi pro operační systémy Windows i Mac.

Studiový mikrofon je ideální pro nahrávání zpěvu nebo hudebních představení. Zároveň výborně poslouží při nahrávání mluveného slova například pro podcasty nebo voice-overy. Mikrofon je vybaven konektorem na sluchátka, který umožňuje kontrolovat v reálném čase úroveň vstupu a případně upravit nastavení.

S využitím vhodného adaptéru je možné skrze RODE Rec napojit také Apple iPad. Mikrofon funguje s aplikací GarageBand i jinými nahrávacími aplikacemi, které podporují využití externího mikrofonu. Součástí balení je prémiový odnímatelný pop filtr, který se připevňuje ke spodní části mikrofonu a je tak v ideální vzdálenosti od jeho těla.

Testy a recenze mikrofonu Rode NT-USB dávají hodnocení 96%

Vysoce kvalitní mikrofon SilentiumPC SPC Gear SM900

S mikrofonem SPC Gear SM900 vás bude vždy slyšet! Je kompaktní, lehký a jednosměrný. Navržený zejména pro hráče, YouTubery a tvůrce obsahu. Tak pokud kladete vysoké požadavky na kvalitu hlasu, byl stvořen právě pro vás. A nemusíte se omezovat na pobyt v budovách, ultra lehký design je vhodný i pro přenášení a venkovní využití.

Na stůl, poličku, na monitor. Tento mikrofon si můžete postavit kamkoliv budete potřebovat. Nastavitelné rameno umožní to, aby jeho poloha odpovídala přímo vašim potřebám. Pro uspořádání je kabel zapuštěn dovnitř paže stojanu, tudíž vám nebude překážet.

Pop Filtr eliminuje okolní a nežádoucí zvuky a chrání mikrofon před hromaděním nečistot. Ať už tedy hodně fouká nebo jste nervózní a ztěžka dýcháte, v mikrofonu to nebude slyšet a bude z něj vycházet pouze čistý a přesný zvuk.

Vysoce kvalitní mikrofon určený pro výjimečně čistou a přirozenou reprodukci zvuku od zpěvu, chatování, Skypování až po nahrávání youtube videí apod. K mikrofonu je v balení praktický neklouzavý stojan, který lze nastavit do různých úhlů.

Testy a recenze mikrofonu SilentiumPC SPC Gear SM900 dávají hodnocení 93%

Herní stolní USB mikrofon Yenkee YMC 1040

Herní USB mikrofon Yenkee YMC 1040 SCOUT s podsvícením a nepřehlédnutelným herním designem je nepostradatelnou pomůckou každého fanouška PC her. Pozornost zachytí také červené podsvícení základny, které signalizuje nahrávání. Podsvícení je možné v případě potřeby vypnout.

Mikrofon s všesměrovou polární charakteristikou a flexibilním krkem zajistí jednoduché a pohodlné nahrávání zvuku. Ať už jste aktivní YouTuber, gamer nebo prostě jen počítačový nadšenec, jistě si jej oblíbíte.

Díky tlačítku pro rychlé ztlumení zvuku zabráníte během nahrávání nebo herní bitvy nechtěným vpádům ze svého okolí. Díky bytelné konstrukci stojanu a mikrofonu neohrozí mikrofon ani prudší zacházení v zápalu hry nebo streamování.

Na zadní straně základny mikrofonu je umístěn konektor pro připojení sluchátek. Můžete je tak mít stále po ruce i během nahrávání. Připojení k počítači je zajištěno vysoce kvalitním stíněným pleteným kabelem s pozlaceným USB konektorem, který v pohodě přežije každodenní používání, a ubrání se tak rychlému poškození.

Testy a recenze mikrofonu Yenkee YMC 1040 dávají hodnocení 99%

Stolní mikrofon na stojánku Trust Primo 21674

Povídejte si s přáteli, streamujte své herní relace nebo si třeba zazpívejte karaoke. K tomu všemu vám poslouží vysoce citlivý stolní mikrofon Trust Primo. Jednoduchý na ovládání, nenáročný na prostor a další vybavení, to jsou společně s nízkou cenou jeho hlavní přednosti. Odnímatelný stojánek s otočným kloubem vám umožní nastavit si úhel snímání, jak potřebujete.

Vynikající mikrofon značky Trust poslouží vašemu notebooku či počítači k nahrávání hlasu při vytváření videí či při zpívání. Vhodný je samozřejmě také pro chatovací aplikace jako je Skype, kde zajistí čistý a srozumitelný přenos. Pro maximálně kvalitní záznam si navíc můžete upravit polohu mikrofonu či jej úplně sklopit.

Do počítače mikrofon zapojíte pomocí 3,5 mm konektoru, kterým je zakončen 1,8 m dlouhý, napevno připojený kabel. Nemusíte nic instalovat, mikrofon je ihned připraven k použití. Součástí balení je rozbočovač, který vám umožní do kombinovaného jacku ve vašem notebooku či stolním počítači zapojit zvlášť mikrofon a sluchátka, případně externí reproduktory.

Testy a recenze mikrofonu Trust Primo 21674 dávají hodnocení 91%

Herní elektretový mikrofon Sandberg Streamer 126-07

Mikrofon je vyroben z odolného kovu a díky robustní kovové patce stojí pevně na pracovní ploše, takže v klidu zvládne i vaší živější gestikulaci. Součástí balení je USB kabel s napětím 5V, který určitě dostačuje většině uživatelů, a nebudete žádným způsobem omezováni.

Křišťálově čistý přenos hlasu podporuje technologie redukující okolní ruchy. Komfortní využití je zajištěno nastavitelným ramenem, které umožňuje libovolné nastavení mikrofonu v prostoru. Mikrofon snadno připojíte do USB portu a díky Plug and Play budete moci rovnou začít nahrávat.

Stačí pouze připojit k počítači přes USB port a mikrofon funguje okamžitě bez instalace dalších ovladačů. Monitorování signálu mikrofonu v reálném čase je bez prodlevy, případně lze jeho režim upravit tak, aby fungoval jako další zvukový USB výstup.

Herní mikrofon Mikrofon Sandberg Streamer má robustní konstrukci ze zinku. Bude společníkem při hraní online her a potěší vás skvělým výkonem. V balení mikrofonu Streamer USB Kit naleznete kromě samostatné jednotky také praktické rameno pro připevnění ke stolu, kabel s konektorem USB, pěnový návlek pro redukci šumu, popfilter a shockmount, který eliminuje vibrace mikrofonu.

Testy a recenze mikrofonu Sandberg Streamer 126-07 dávají hodnocení 99%

Profesionální klopový mikrofon RODE SmartLav+

RODE smartLav+ je malý profesionální klopový mikrofon s konektorem TRRS a broadcastovou kvalitou zvuku určený nejen pro zařízení iOS. Podporovány jsou i další chytré telefony a tablety s operačním systémem Android.

Mikrofon je ještě více citlivý profesionální přenosný mikrofon určený pro použití v široké škále filmových, televizních a rozhlasových scénářů. Také všude tam, kde chcete docílit skvěle slyšitelného zvuku v diskrétním, přenosném formátu bez komplikací a nákladů na další bezdrátová zařízení.

Se SmartLav+ uživatel jednoduše mikrofon umístíte na snímanou osobu a připojíte ho do smartphonu nebo tabletu s headset konektorem. Záznamy pořídíte přes aplikaci Rode Rec pro systém Apple iOS, nebo jakoukoliv jinou audio aplikací pro systém Google Android.

smartLav+ pracuje s jakoukoliv audio aplikaci, která dokáže zpracovat signál z připojeného headset konektoru, nicméně byl navržen tak, aby tvořil perfektní pár s aplikací RØDE Rec. Tá změní Vaše iOS zařízení v plně vybavený rekordér se širokou škálou přednastavených ekvalizačních presetů pro nejrůznější nahrávací situace s možností přímého sdílení a publikování nahraných souborů na SoundCloud a Dropbox.

Všesměrová kondenzátorová kapsle zachytí zvuk rovnoměrně z celého okolí mikrofonu. Tím si nemusíte lámat hlavu s umístěním, prostě mikrofon jen připnete montážním klipem k oblečení. Pěnový štít snímací částí skvěle tlumí hluk větru i prudké souhlásky b, t a p. Jedná se tak o kompletní výbavu do terénu pro pořizování zvuku s precizní přesností.

Testy a recenze mikrofonu RODE SmartLav+ dávají hodnocení 98%

Kvalitní dynamický mikrofon Shure SM57-LCE

Hledáte mikrofon pro snímání bicích a perkusí, kytarového aparátu nebo třeba saxofonu a dalších žesťů? Univerzální nástrojový mikrofon Shure SM57 vás nezklame. Právem už celé dekády patří mezi špičku ve své kategorii a pro svou kvalitu je vyhledávaný profesionálními zvukaři a hudebníky. Jedná se o dynamický mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou.

Ať už chcete ozvučit živý koncert, nebo nahrávat s kapelou ve studiu, model SM57 je prověřenou volbou pro excelentní zvuk. Firma Shure poprvé představila tento mikrofon už v roce 1965 a dodnes jej vyrábí se stejnými parametry. Jeho vynikající kvalitu tak potvrzuje několik generací profesionálních muzikantů po celém světě.

Model Shure SM57 je speciálně navržený tak, aby si bez zkreslení poradil s vysokým akustickým tlakem z hudebních nástrojů a nástrojových aparatur, jako je kytarové kombo. Hodí se pro zesílení a nahrávání jak akustických, tak elektrických nástrojů, od trubky po baskytaru. Mikrofon s kardioidní charakteristikou dokáže efektivně izolovat hlavní zdroj zvuku od směsice ostatních nástrojů, zpěvu a ruchu v pozadí.

Dynamický mikrofon značky Shure vám bude věrně sloužit celá léta, i navzdory hrubšímu zacházení. Jeho extrémně odolná konstrukce je stavěná na rozmanité podmínky, od klubových scén po festivalová pódia. Součástí balení je originální koženkové pouzdro a objímka s adaptérem na stojan, která tlumí přenášení vibrací a pomáhá tak chránit mikrofon před poškozením.

Testy a recenze mikrofonu Shure SM57-LCE dávají hodnocení 97%