Situace, kdy je sex ideálním řešením

Může sex vyřešit světový hlad, globální oteplování a krizi na Blízkém východě? Pravděpodobně ne. Ve vašem životě však existuje mnoho problémů, jejichž řešení by mohlo být stejně jednoduché jako sex. Sex je mnohem jednodušší než jóga a mnohem levnější než například terapie. Takže v reakci na drobné překážky, které vám život hází pod nohy, prostě mějte více sexu. Zde je sedm případů, kdy sex opravdu může vyřešit všechny vaše problémy.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Když máte nízké sebevědomí

Možná se většinu času cítíte krásní a sebevědomí, ale každý z nás má své dny, kdy se mu nedaří. Když se potýkáte se svým tělesným image, sex vám může pomoci cítit se skvěle. Nadýmání, těhotenství a malý přírůstek na váze mohou způsobit, že se zdaleka necítíte jako obvykle. V takových chvílích vám může nesmírně pomoci podpora od někoho, na kom vám záleží. Vědomí, že jste stále přitažlivá a milovaná, může posílit vaše sebevědomí. Může vám to z hlavy vytlačit nepříjemné pochybnosti a pomoci vám získat zpět svou sebeúctu.

Když se váš vztah dostane do slepé uličky

Dlouhodobý vztah se stejným partnerem může být monotónní. Starý plamen může jenom plápolat a vy dva uvíznete v rutině. Dokonce i váš sexuální život může vypadat, jako byste vy dva prostě jen procházeli jednotlivými pohyby. Ale i když může být sex součástí problému, může být také jeho řešením. Trochu rozhýbat váš sexuální život může pomoci vám a vašemu partnerovi znovu se sblížit a vrátit vašemu vztahu dny slávy. Můžete se oddávat svým tajným fetišům, hrát si na různé role a dokonce vyrazit na dovolenou věnovanou jen sexu na nějaké exotické místo.

Chcete-li zahnat všechny příznaky PMS

PMS není skvělé období ani pro vás, ani pro vašeho partnera. Musíte zažívat výkyvy nálad, křeče a nadýmání. Váš partner se musí vypořádat s vaší špatnou náladou, která z toho všeho vyplývá. Sex může být dokonalou rychlou nápravou problémů spojených s PMS. Když máte sex nebo dosáhnete orgasmu, vaše tělo uvolní příval oxytocinu a endorfinů. Díky těmto hormonům se cítíte šťastní a dokonce se zmírňují křeče. Navíc při sexu se s partnerem opravdu nemůžete moc hádat. Takže zapomeňte na čokoládu a meditaci, až vás příště bude trápit PMS, prostě si dopřejte sex.

Když se cítíte ve stresu

Když se většina lidí cítí velmi vystresovaná, odsouvají sex na druhou kolej. To je velká chyba. Možná máte pocit, že jste na sex příliš zaneprázdnění, ale sex je ve skutečnosti velmi užitečný při snižování hladiny stresu. Zlepšuje vaši náladu a okamžitě vás uvolní. Odborníci na sex často doporučují ranní sex, protože bylo prokázáno, že snižuje hladinu stresu během dne. Neplánovaná rychlovka během dne vám také může pomoci udržet vaši náladu na uzdě a snížit váš krevní tlak.

Když máte problémy se spánkem

Nespavost je na vzestupu a stále více lidí zjišťuje, že je téměř nemožné se dobře vyspat. Důvodem je často tlak v práci, který je obtížné setřást, zejména když se snažíte usnout. Stresové hormony uvádějí vaše tělo do stavu boje nebo útěku a udržují vás ve střehu. Když se snažíte usnout, je to opravdu to poslední, co potřebujete. Sex naopak produkuje hormony štěstí, které vaše tělo přivádějí zpět do stavu klidu. Lidé, kteří mají sex nebo orgasmus, mají větší pravděpodobnost, že budou mít pravidelné REM cykly a hlubší spánek. Takže místo počítání oveček vložte veškerou energii do dosažení orgasmu.

Když vy a váš partner procházíte těžkým obdobím

Žádný vztah neprobíhá neustále hladce. Možná jste s partnerem zamilovaní, ale někdy může být těžké mít se rádi. Neustálé hádky kvůli maličkostem mohou váš vztah vystavit velkému tlaku. Když se váš vztah dostane do této fáze, může hrát sex velmi důležitou roli, která vám pomůže se z ní dostat. Sex s partnerem obnovuje intimitu a pomáhá vám vzpomenout si na důležité věci. Hormony mazlení (oxytocin), které se po sexu vyprodukují, mohou také pomoci zlepšit vaši náladu, což vede k menšímu počtu hádek.

Když se prostě opravdu, ale opravdu nudíte

Sex je dokonalým lékem na nudu. Nevyžaduje žádné peníze, může zabrat tolik času, kolik chcete, a končí tak, že jsou všichni spokojení. Pokud s partnerem nemáte nápad, jak strávit prodloužený víkend, prostě zůstaňte doma a věnujte se sexu. Slibujeme, že si rozhodně nebude stěžovat. Sex může také všechno zlepšit, když procházíte špatným životním obdobím. Pokud se vám nedaří v práci, nemáte jasno o své budoucnosti a váš zůstatek na účtu je vážně nízký, sex vám pomůže na chvíli se od všeho odpoutat.