Signály našeho těla které je třeba brát vážně

Hlídáte si své zdraví a zastáváte zdravý životní styl? Naše tělo nám dává silné signály, když přichází nemoc nebo zdravotní komplikace.

Naše tělo je jako nejsložitější stroj, který potřebuji občasnou kontrolu a případné napravení chyb. Naše tělo je dokonce natolik dobře naprogramované, že nás důsledně informuje pokud něco nefunguje jak má.

Tělo vysílá určité signály v případě špatného fungování našich vnitřních orgánů. Nicméně málo lidí si těchto signálů vůbec všimne a jen málo z nás jakýkoliv signál bere vážně. A to je velká chyba, zajímejte se o své zdraví.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Podělíme se o některé varovné signály, které vysílá naše tělo a které je potřeba brát vážně.

Tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima
Tmavé kruhy pod očima se mohou objevit pokud máte nedostatek spánku. Mohou však být důsledkem něčeho úplně jiného, jako je anémie. Tělo neprodukuje dostatek červených krvinek a tím vypadá kůže pod očima unaveně a zbarvuje se.

Barevné změny na prstech

Barevné změny na prstech
Pokud si všimnete, že vaše prsty často mění barvu, tak k tomu existuje závažný důvod. Může se jednat o Reynaudův syndrom. To je stav, kdy nízké teploty způsobují křeče v cévách a to vede ke změnám barvy kůže na prstech.

Rozmazané vidění

Rozmazané vidění
Pokud jsou vaše oči často a rychle unavené, tak máte počáteční krátkozrakost nebo astigmatismus. Berte vážně nejen rozmazané vidění, ale i špatnou schopnost rozpoznat lidi, nebo dopravní značky z běžné vzdálenosti. Určitě to neodkládejte a navštivte svého očního lékaře.

Černé tečky nebo proužky před očima

Černé tečky nebo proužky před očima
Černé pruhy nebo tečky se mohou objevit zcela náhle a vidíte je často za jasného bílého světla. Pokud máte takové vidění déle než týden, tak se určitě obraťte na svého očního lékaře. Může se jednat o příznaky šedého zákalu, nebo jiné závažné problémy s vaším viděním.

Olupování vaši kůže

Olupování vaši kůže
Olupování vaši kůže je známkou toho, že vašemu tělu chybí důležité vitamíny. Případně můžete trpět nějakou plísňovou infekcí. Vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály může rychle vrátit pokožku do normálního stavu.

Částečná ztráta čichu

Částečná ztráta čichu
Částečná ztráta čichu běžně přichází s přibývajícím věkem v důsledku poškození nervového systému. Pokud jste mladí a zjišťujete částečnou ztrátu čichu, tak určitě navštivte svého lékaře.
Věnujte pozornost všem příznakům a signálům vašeho těla, které mohou upozornit na přicházející nemoc. Vždy je lepší jít k lékaři jednou zbytečně, než pozdě či vůbec. Zkuste žít zdravěji a když nechcete sportovat, tak určitě vyzkoušejte delší procházky v přírodě.