Rychlý úklid po oslavě? S pomocníky to jde lépe

Ranní probuzení po pořádné oslavě bývá krušné a nemusí to být množstvím vypitého alkoholu. Jak se za hodinu vyrovnat s následky domácí party?

Jestliže patříte mezi ty zkušené pořadatele domácích oslav, pravděpodobně se vám po pokoji povalují jen hromádky papírových talířů, případně i kelímků. Jednorázové nádobí se na akce, kde se sejde víc lidí, hodí nejlépe a nikdo se na vás za to nebude zlobit, pokud bude mít stálý přísun dobrého jídla a pití. Výhodou papírových tácků je skutečnost, že je jen shrnete do krabice a odnesete do kontejneru před domem.

Chvalte myčku!

Horší je, jestliže jste pohoštění podávali na svátečním porcelánu. Kdo někdy myl nádobí po deseti lidech, nedá na myčku dopustit. Je to samozřejmé: nejen, že nádobí umyje a naleští tak, jak byste to vy za tak krátkou dobu nedokázali, navíc ještě při velmi nízké spotřebě vody. A zatímco se myčka potýká s tou hromadou nádobí, vy máte čas stáhnout ubrusy a ubrousky, posbírat utěrky a ostatní ušpiněný textil a zapnout její kolegyni v koupelně.

Jestli nemáte robotický vysavač, zapojte manžela

Pravda, manžel bude možná trochu bručet, ale možná vám díky tomu na ten vysavač dá dostatečný obnos, abyste si ho mohla pořídit. Hodí se na všechny povrchy kromě koberců s vysokým vlasem. Takové koberce se ale zase nehodí na domácí party, tak jste je nejspíš stejně někam schovali. Také mu nevyhovuje hodně členitý prostor, v takovém případě je zase potřeba zapojit manžela.

Byt beze skvrnky

Bohužel se na oslavě často stane, že něco ukápne a vytvoří flíček. Víte, jak na jejich likvidaci?

Sůl pomůže při polití červeným vínem, kávou nebo kakaem. Následně můžete polít minerálkou, ta uvolní špínu ze všech vláken. Rozhodně nepoužívejte teplou vodu. Sůl a studená voda pomůže i na skvrnu od krve. Ocet nebo citronová šťáva pomůže s čerstvou skvrnou od ovoce, džusu nebo čaje. Na starší zkuste líh. Na mastnotu pomůže nejlépe nasypat mouku. Nechte působit co nejdéle, aby se tuk vsáknul, pak vysajte. Na přilepené žvýkačky jsou nejlepší ledové kostky.

Elektro spotřebiče a pomocníky do bytu a svůj domov můžete výhodně koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov