Recept na jahodové smoothie s kiwi a banány plný energie

Smoothie jsou úžasně zdravé nápoje, pokud se připravují správně. Když si je koupíte v předraženém obchodě se smoothie, jsou často plné nekvalitních ingrediencí a obsahují spoustu přidaného cukru. Ale proč si tyto nápoje kupovat, když si je můžete připravit sami? Vezměte si například tento domácí recept na jahodové smoothie s kiwi.

Věřte mi – tento recept je rychlý a snadný na přípravu a je plný prospěšných ingrediencí, které určitě zvýší váš příjem živin a zároveň uspokojí chuť na sladké.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Klíčové ingredience

Tento lahodný a osvěžující jahodový koktejl s kiwi patří k mým nejoblíbenějším.

Díky kiwi je plný vitaminu C. Pokud jste si mysleli, že pomeranče jsou dobré, počkejte, až vyzkoušíte kiwi: Tyto malé chundelaté plody obsahují 275 % denní doporučené dávky této živiny.

To ale není všechno. Kiwi obsahuje vitaminy K a E, draslík, měď a kyselinu listovou. Díky tomu může toto ovoce pomáhat proti známkám stárnutí a podporovat zdraví kůže, očí, trávicího ústrojí, kardiovaskulárního systému, kostí, imunitního systému a dýchacích cest.

Když kiwi zkombinujete s nutričně bohatými jahodami, které jsou plné antioxidantů, spolu s trochou banánu a syrového jogurtu, získáte snadno připravitelné ovocné smoothie, které si můžete vychutnat jako lahodnou snídani, svačinu po tréninku nebo jen jako pochoutku po večeři.

Jahody mají vysoký obsah vitaminů C, K a B6. Poskytují také dostatečné množství minerálních látek, včetně manganu, kyseliny listové, draslíku, hořčíku a dalších. Bylo prokázáno, že jahody pomáhají chránit před rakovinou, srdečními chorobami, poškozením kůže, úbytkem kognitivních funkcí a zažívacími problémy.

Poslední ovocnou hvězdou v tomto jahodovo-banánovo-kiwi smoothie je samozřejmě banán. Banánová výživa je samozřejmě nabitá draslíkem spolu s několika dalšími důležitými živinami.

Proto banány pomáhají zvyšovat energii, zlepšují trávení, zlepšují náladu a podporují zdraví srdce a ledvin.

Jak si připravit jahodové smoothie s kiwi

Všechny ingredience vložte do mixéru. Můžete použít čerstvé suroviny, pokud je seženete, ale dobré na tomto jahodovém smoothie z kiwi je, že se stejně dobře hodí i mražené suroviny pro chladnější měsíce.

Vše důkladně rozmixujte, dokud nedosáhnete hladké konzistence, a můžete servírovat. Smoothie můžete ozdobit čerstvými lístky bazalky nebo máty, které ho ozvláštní a zpříjemní chuť.

Chcete-li smoothie dodat další výživové hodnoty, přidejte odměrku zelené zeleniny v prášku. Dobrou chuť!

Ingredience pro tento recept na smoothie

Malou misku jahod
Polovinu banánu
Jedno čerstvé kiwi
3 lžíce jogurtu z kozího mléka
3 až 4 lžíce vody

Tento jahodový koktejl s kiwi a banány je naprosto vynikající. Je to skvělý způsob, jak uspokojit chuť na sladké a zároveň slouží jako zdravá svačina.