Přírodní způsoby léčby syndromu děravého střeva
Lékařská komunita dlouhou dobu syndrom děravého střeva neuznávala ani mu nerozuměla. Byl považován za doménu naturopatů, a tím to skončilo. Nejnovější studie však poukazují na souvislost mezi stresem, zvýšenou propustností střev a následným poškozením lidského organismu.
Co pro nás v této souvislosti znamená syndrom děravého střeva a jak ho přirozeně léčit, zejména v době, kdy ještě není lékařsky diagnostikovaným stavem?
Dr.Max.cz * Lekarna.cz * Moje Lékárna.czTipy na nápravu syndromu děravého střeva
Správně identifikujte příznaky
V současné době existují důvody domnívat se, že velká depresivní porucha (MDD) může být vyvolána v důsledku zánětlivé reakce na gramnegativní bakterie přítomné ve střevech. To dokazuje, že některé z nejsložitějších projevů mohou mít jedinou příčinu. Pokud máte „zamlžený mozek“, zvýšený výskyt alergií v důsledku nevysvětlitelných spouštěčů, nadýmání a trávicí ústrojí, které se prostě cítí „špatně“, můžete mít děravá střeva. Identifikace těchto příznaků jako markerů stejné nemoci je úplně prvním krokem k přirozenému uzdravení.
Přejděte na probiotika
Střevní flóra neboli bakterie, které žijí v našich střevech, hrají významnou roli v tom, jak zpracováváme potravu. Jsou také mimořádně citlivé na změny pH v našem žaludku nebo na přísun nových toxinů. Konzumací většího množství fermentovaných potravin a výrobků bohatých na probiotické bakterie dáváme flóře šanci zachovat si svůj přirozený řád. Někteří vědci doporučují, že nejlepší je volit syrové, bio produkty, abychom se vyhnuli vnášení dalších toxinů do střev.
Jezte stravitelné bílkoviny
Jedna z teorií o syndromu děravého střeva naznačuje, že špatně stravitelné bílkoviny mohou procházet propustnějšími střevy a krví se dostávat do mozku. Tyto bílkoviny pak způsobují příznaky spojené s mozkem, které se syndromem souvisejí. Přirozeným rozšířením této teorie je konzumace lehčeji stravitelných bílkovin, jako jsou plně uvařené obiloviny a naklíčená čočka, které mohou tělu pomoci snáze strávit bílkoviny, což vede ke snížení hromadění toxických odpadů, které prosakují střevem.
Zařaďte do jídelníčku více L-glutaminu
Na děravá střeva by přece jen mohl existovat jediný zázračný lék! L-glutamin je jednou z několika esenciálních aminokyselin, které všichni potřebujeme. Je hojně zastoupen v mořských plodech a také ve fazolích, luštěninách, potravinách z čeledi zelných a v pastě miso. Jak název napovídá, L-glutamin může pomoci „slepit“ rozšířené póry ve střevech a rychleji zacelit střeva. V důsledku toho se výrazně snižuje počet a charakter prosakujícího obsahu.
Podstupujte půst
Nemusí jít o přísný půst, ale jen o takový, který poskytne trávicímu systému čas na uzdravení. Můžete se rozhodnout pro tekutiny, jako jsou zeleninové šťávy a vývary, které vám pomohou zůstat hydratovaní a dodají vám potřebné živiny. Doporučuje se držet půst alespoň 16 hodin.
Děravé střevo zní vzhledem ke svým příznakům jako složitá porucha. Časem může děravé střevo vést i ke zhoršení autoimunitních stavů. Dodržováním těchto několika kroků a zdravého stravovacího režimu však můžete svá střeva přirozeně uzdravit.