Překonejte zažívací potíže pomocí těchto běžných ingrediencí

Když se probudíte s nafouklým břichem, je to pro vás velmi nepříjemný začátek dne. Zažívací potíže trápí každého z nás – bez ohledu na věk, velikost nebo pohlaví. Proto vám přinášíme několik rychlých přírodních způsobů, jak překonat nepříjemné pocity v břiše a vyléčit zažívací potíže, kvůli kterým nemusíte hned běžet do lékárny. Stačí nahlédnout do vaší kuchyně a najdete tam všechny potřebné ingredience k léčbě vašeho nemocného a bolavého bříška.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jedlá soda

Jedlá soda je vyrobena z hydrogenuhličitanu sodného, který funguje jako antacidum. Pomáhá neutralizovat kyseliny v žaludku a reaguje s přebytečnou kyselinou chlorovodíkovou. Tím odbourává účinek kyseliny v žaludku a také detoxikuje celou vaši trávicí soustavu, čímž vás zbaví příznaků zažívacích potíží, jako je například pálení žáhy. Smíchejte jedlou sodu s vodou, přidejte několik kapek medu nebo citronové šťávy pro zvýraznění chuti a nápoj vypijte.

Zázvor

Zázvor je s léčbou zažívacích potíží spojován již dlouhou dobu. Obsahuje vysoké množství antioxidantů včetně gingerolů, které pomáhají zmírnit zažívací potíže a pocit nevolnosti. Kromě toho se předpokládá, že jeho fenolové sloučeniny mohou pomáhat snižovat žaludeční stahy, zmírňovat podráždění žaludku a také tlumit záněty.

Máta peprná

Pokud hledáte lék, který má šmrnc, sáhněte po mátě peprné. Olej z této rostliny pomáhá zklidnit svalové křeče ve střevech a také léčí nevolnost. Udělejte si šálek dobrého horkého čaje z máty peprné a vaše bříško vám bude mít za co děkovat.

Semínka fenyklu

Semena fenyklu obsahují přírodní olejnaté sloučeniny, jako je fenchon a estragol, které pomáhají zbavit střevní trakt plynů. Protože jsou tyto silice těkavé povahy, spouštějí také produkci žaludečních šťáv, a zajišťují tak hladký průběh trávení. Fenyklová semínka mají také protikřečové vlastnosti, které působí na uvolnění svalových buněk vystýlajících dýchací systém, žaludek a střeva. Chcete-li využít výhod těchto drobných semínek, jednoduše si uvařte fenyklový čaj. Případně můžete tato semínka konzumovat i s vodou.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je vynikajícím zdrojem hořčíku, draslíku, fosforu, vápníku a dalších minerálů, které pomáhají udržovat hladký průběh trávení. Protože je ocet kyselé povahy, pomáhá rozpouštět tuky a také pomáhá předcházet refluxu. Protože kyselina octová v jablečném octu je zásadité povahy, pomáhá neutralizovat kyseliny v žaludku, a tím vás zbavuje příznaků zažívacích potíží. Jablečný ocet můžete buď rozmíchat ve sklenici vody, nebo ho užívat s medem. Snažte se také kupovat surovou, organickou variantu, která se dodává v nefiltrované formě, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Semena koriandru

Semena koriandru jsou všeobecně známá pro své protikřečové a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhají stimulovat pohodlné trávení a pomáhají zmírnit příznaky žaludeční nevolnosti. Koriandr také obsahuje esenciální olej zvaný urandrol, který pomáhá detoxikovat játra. Semena koriandru také pomáhají zvýšit chuť k jídlu – což je hlavní faktor, který pomáhá léčit zažívací potíže. Jediné, co musíte udělat, je vyluhovat semínka koriandru ve vodě a pít tento nápoj po dobu jednoho týdne, abyste zaznamenali rozdíl.

Zralé banány

Trocha vlákniny ve vašem těle navíc pomůže rozhýbat dění v žaludku tím správným směrem. Zralé banány jsou bohaté na vlákninu a pomáhají při trávení tím, že zajišťují správné vyprazdňování. Také vysoký obsah draslíku v tomto ovoci pomáhá regulovat hladinu tekutin v těle, které jsou příčinou nepříjemného nadýmání břicha. Doporučujeme však, abyste nejedli více než jedno ovoce denně, protože příliš mnoho vlákniny může vést k zácpě, a v takovém případě nebudete mít šanci bojovat s úporným nadýmáním.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Healthline , Healthcare Associates