Poznejte nevyhnutelná stádia hubnutí

Hubnutí je cesta, kterou člověk podniká, aby dosáhl požadovaného cíle. A stejně jako všechny cesty, i tato bude mít určité vzestupy a pády. Tyto vzestupy a pády mohou být jak fyzické, tak psychické povahy. Není neobvyklé, že lidé při velkých změnách ve svém životě procházejí velkými emocionálními změnami. Tyto fáze budou přicházet a odcházet, ale o fyzickém osudu lidí, kteří se nevzdávají, když jde do tuhého, rozhoduje vytrvalost. Hubnutí vyžaduje odhodlání a stálou motivaci pokračovat v započatém úkolu. Někteří lidé to mohou vzdát, když se začnou cítit demotivovaní, ale to je psychická překážka, kterou člověk musí překonat, aby dosáhl svého fyzického cíle.

Problémy nás mohou v životě potkat nečekaně. Předchozí informace však mohou být v boji s těmito problémy velmi užitečné. Stejně tak nelze pominout etapy, kterým člověk musí čelit v procesu hubnutí, ale lidé jim rozhodně mohou čelit pozitivněji, když jsou si vědomi svých hrozících problémů. Tyto znalosti vás touto cestou lépe provedou. Mysl bude více v souladu s tělem, což vám umožní lépe se vypořádat se změnami. Stadia, kterým člověk čelí na cestě svého hubnutí, jsou uvedena níže.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Fáze líbánek

Jedná se o počáteční a startovní fázi cesty. To znamená, že tato fáze bude plná vzrušení a energie. Lidé se budou soustředit na své cíle, úroveň jejich motivace bude nebetyčná a budou bez zaváhání držet diety a cvičební režim. Mnoho lidí během tohoto stádia zaznamenalo velký úbytek hmotnosti. Tři kilogramy za dva týdny musí znít na počáteční dva týdny úžasně. Je to možné, protože v této fázi jsou vaše tělo i mysl synchronizovány a spolupracují, aby se pro vás dobré věci staly skutečností. Zjistilo se, že lidé, kteří mohou v tomto stádiu setrvat delší dobu, jsou schopnější hubnutí. Takoví lidé mají také později lepší kontrolu nad svou váhou.

Fáze frustrace

Tato fáze nastane, když najednou zaznamenáte pokles v úbytku hmotnosti nebo žádný úbytek. U některých lidí se může hmotnost dokonce zvýšit poté, co neviděli žádný pokles hmotnosti. A právě tehdy začne frustrace. Uvědomění si, že úspěšné hubnutí může být časově náročné, může být těžkou realitou. Začnete vnímat zátěž celého procesu. To je doba, kdy se musíte vzpamatovat a soustředit se na větší problém, na vaše hubnutí. Vaše cesta možná nebude mít na růžích ustláno, ale to neznamená, že po ní nemůžete kráčet.

Přijetí reality

Toto je stadium, ve kterém vás tvrdě zasáhne realita. Je to čas, ve kterém si uvědomíte, že vaše hubnutí přece jen nebude tak jednoduchá práce. K dosažení stanovených cílů budete potřebovat dlouhodobý plán. A k cíli se dostanete jedině tak, že budete důsledně vynakládat houževnaté úsilí.

Fáze nejistoty

Toto bude jeden z nejtěžších psychických bloků, který budete muset překonat. V této fázi začnete přemýšlet, zda to někdy skončí, nebo to bude trvat navždy. Musíte se však soustředit na své cíle, dokud nedosáhnete stanoveného cíle.

Fáze strachu

Po těchto čtyřech fázích a dosažení cílové hmotnosti je tady něco, co vás bude trápit. Budete mít strach z toho, jak na vás budou lidé po vaší dramatické proměně reagovat. Tento strach je zřejmý u lidí, kteří začínají jako velmi obézní a nakonec zhubnou obrovské množství kilogramů. Musíte však zůstat pozitivní po celou dobu a nezapomenout se soustředit na sebe před ostatními.

Vaše hubnutí změní mnohem víc než jen váš fyzický vzhled. Buďte tedy otevření změnám, které jsou pro vás dobré, a zdržte se těch špatných.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Red mountain weight loss , healthline