Po Vánocích pomůže detoxikační kúra

Následky konzumace většího množství cukrů a tuku se můžou projevit nejen na naší váze, ale i na zdravotním stavu. Prospěje vám vyčistit si organismus.

Příznaky toho, že vaše tělo je zanesené toxiny, s nimiž si už samo neporadí, jsou pocity těžkosti, zažívací potíže, pálení žáhy, problém s vyměšováním ale i větší únava. Podle toho, jak hodně jste o svátcích hřešili, můžete tělu k návratu do normálu pomoci pitím vhodných čajů a zařazením potravin, které  organismus vyčistí.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Co zařadit do jídelníčku

Kysané zelí dokáže skvěle vyčistit játra, která si právě s toxiny v našem těle musí umět poradit. Stejně jako zelí, je vhodná i kvašená zelenina a zakysané mléčné výrobky, vlastně vše, co projde mléčným kvašením. Kromě jater působí blahodárně na střevní ikroflóru.

Listová zelenina díky chlorofylu pomáhá zažívacímu traktu vyrovnat se s herbicidy a pesticidy, které konzumujeme s potravou.

Červená řepa podpoří peristaltiku střeva a pomůže játrům zbavit tělo toxinů. Pomáhá k celkovému posílení organismu, salát z řepy a strouhaného křenu je hotový životabudič.

Zázvor je lékem na všechno, proto nepřekvapí, že usnadňuje trávení a posiluje imunitu. Ten při čištění těla rozhodně nezapomeňte.

Citron pomáhá lepšímu zažívání, navíc přispívá k rychlejšímu spalování tuků. Nezanedbatelný je i jeho obsah vitamínu C, který podporuje detoxikaci.

Čistí díky šálku čaje

Je několik bylinek, díky nimž se vaše úsilí vyčistit si organismus o dost urychlí. Nejnamáhanější jsou v těle játra, jejich funkci podpoří hlavně ostropestřec mariánský. Ten má na ně opravdu blahodárný vliv. Vhodné jsou taky pampeliška, vojtěška, petržel, bříza, jalovec nebo potočnice lékařská.

Toxiny se také usazují v lymfatickém systému. I ten se podílí na detoxikaci organismu. Prospěje mu ořešák, vřes a černý bez.

I ledviny se podílí na vylučování jedů z těla, zvlášť jejich funkci je třeba posílit. K tomu jsou vhodné vřes, měsíček, lichořeřišnice, pcháč nebo vojtěška. Můžete si také koupit urologickou směs bylinek v lékárně, ta ledvinám prospěje.

Nemusíte ale shánět potřebné bylinky, bohatě postačí zelený čaj. Ten díky obsahu katechinu (rostlinný antioxidant) přispívá k detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně a navíc podporuje funkci imunitního systému.