Pleťové sérum na obličej s vitamínem C pro mladistvou pleť

Péče o pleť je velmi důležitá, a tak není divu, že je na trhu nepřeberné množství produktů, z nichž si můžete vybírat – a to i v obchodech s přírodními potravinami. V důsledku toho je také dost nepřehledné, co všechno je na trhu na výběr. Pokud jste však ještě nevyzkoušeli vitamin C, například domácí pleťové sérum s vitaminem C na obličej, možná přicházíte o velké výhody pro svou pleť.

I když víme, že konzumace potravin bohatých na vitamin C, jako jsou citrusové plody, bobulovité ovoce a tmavá listová zelenina (např. kapusta), rozhodně dokáže léčit uvnitř těla, zařazení vitaminu C do každodenního režimu pleti může léčit i zvenčí dovnitř! Vitamin C zajišťuje obnovu a růst kožní tkáně. Obsahuje také úžasné a silné antioxidanty, které dokáží chránit pokožku před škodlivými volnými radikály.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Jak vitamin C působí na mladistvou pleť

Vitamin C je jedním z úžasných a přirozeně se v přírodě vyskytujících antioxidantů. Zatímco rostliny dokáží vitamin C syntetizovat do užitečné formy, naše tělo to nedokáže, protože nám chybí enzym L-glukono-gamma lakton oxidáza, který je pro syntézu vitaminu C nezbytný.

Proto musíme vitamin C získávat z citrusových plodů, jahod, malin, papáji a zeleniny, jako je listová zelenina a brokolice. To věděli už námořníci, kteří si na cesty vozili potraviny bohaté na vitamin C, aby se vyhnuli kurdějím a dalším nemocem. Konzumace různých forem vitaminu C je pro dobré zdraví rozhodně klíčová, ale jeho vstřebávání je omezené.

Proto může být lokální aplikace domácího pleťového séra s vitamínem C pro pleť velmi prospěšná a může se stát součástí vaší přirozené péče o pleť.

Výhody vitamínu C pro lepší pleť

Zabraňuje změnám způsobeným stárnutím

Protože vitamin C je silný antioxidant, je skvělou volbou pro léčbu a prevenci účinků stárnutí pleti. Byla hodnocena studie 19 pacientů ve věku 36 až 72 let, kteří měli Fitzpatrickův typ pleti I, II a III a mírně až středně fotopostiženou pokožku obličeje.

Studie prokázala významné zlepšení o přibližně 68-74 % zlepšení jejich pleti po třech měsících používání aplikace kyseliny askorbové. Hodnocení prokázalo významné zlepšení jemných vrásek, textury a tónu pleti fotodestruktivně poškozené pleti.

Snižuje hyperpigmentaci

Ačkoli je hyperpigmentace relativně neškodná, může způsobit tyto nevzhledné tmavé skvrny na pleti, zejména na obličeji a rukou. V podstatě se jedná o skvrny na kůži, které mají tmavší barvu. K tomu dochází při nadbytku melaninu, který vytváří v kůži ložiska.

Možná jste už slyšeli o stařeckých nebo „jaterních“ skvrnách. Jedná se o viditelné známky hyperpigmentace a obvykle jsou způsobeny škodlivým slunečním zářením. Vitamin C je antioxidant, který pomáhá rozjasnit pokožku prostřednictvím tzv. inhibitorů tyrozinázy. Tyto malé inhibitory pomáhají zabránit vzniku nadměrného množství melaninu.

Poskytuje nezbytnou podporu kolagenu

Vitamin C pomáhá rozvíjet zdravý kolagen tím, že se spojuje s určitými enzymy, které jsou zodpovědné za účinnost kolagenových molekul. Jako takový pomáhá poskytovat podporu pojivové tkáni plus hojení ran a skvrn na kůži.

Kromě toho se vitamin C podílí na syntéze kolagenu tím, že zvyšuje „genovou expresi“ kolagenu a celkovou regulaci syntézy kolagenu. Kurděje, jak bylo zmíněno výše, jsou způsobeny narušenou syntézou kolagenu – neboli důsledkem příliš malého množství vitaminu C. I když se dnes o kurdějích tolik neslyší, přináší to povědomí o síle pleťového séra s vitaminem C typu „udělej si sám“ a o důležitosti podpory kolagenu.

Domácí pleťové sérum s vitaminem C

Pomocí malé misky a metličky smíchejte práškový vitamin C a přefiltrovanou vodu. Dobře promíchejte. Jak již bylo zmíněno, vitamin C může pomoci rozjasnit pleť a zajistit mladistvější vzhled. Pomůže s vyblednutím stařeckých skvrn a zlepší elasticitu pleti!

Nyní přidejte aloe vera a znovu promíchejte. Aloe je již dlouho známá svými úžasnými účinky na pleť. Staří Egypťané ji nazývali „rostlinou nesmrtelnosti“. Dodnes se používá k léčbě různých kožních onemocnění, ran a popálenin, a dokonce i ekzémů a lupénky.

Jakmile přidáte aloe, přidejte olej s vitaminem E a kadidlový olej, dokud se vše zcela nepromíchá. Stejně jako vitamin C je i vitamin E úžasný antioxidant. V kombinaci s vitaminem C a ostatními uvedenými složkami se stává ještě silnějším! Úřad pro doplňky stravy (ODS) popsal proces neutralizace volných radikálů pomocí vitaminu E. Tyto volné radikály mohou způsobovat poškození buněk a mohou dokonce zvyšovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny. ODS dále vysvětluje, že protizánětlivé účinky, které má, mohou inhibovat shlukování krevních destiček a poskytnout podporu imunitnímu systému.

Kadidlo je jedním z mých nejoblíbenějších esenciálních olejů. Tato složka doplňuje úžasné pleťové sérum na obličej s vitamínem C díky svým nestárnoucím vlastnostem. Pomáhá redukovat akné, odstraňovat vrásky a dokonce jim předcházet a pomáhá vypínat pleť, zejména na povislých místech, jako je například oblast těsně nad linií čelisti a pod očima!

Nyní, když jsou všechny ingredience smíchány, přelijte sérum pomocí trychtýře do tmavé lahvičky. Nejlepší je uchovávat ji mimo dosah jasného světla a slunce. Pomůže vám tmavá jantarová láhev, kterou můžete uchovávat v lednici až dva týdny.

Jak používat pleťové sérum s vitaminem C

Toto domácí sérum s vitamínem C na obličej nejlépe používejte těsně před spaním. Umyjte si obličej pomocí přípravku na mytí obličeje a poté použijte tonikum s růžovou vodou. Nechte obličej oschnout, pak nezapomeňte těsně před použitím jemně protřepat lahvičku se sérem a naneste malé množství séra s vitaminem C. Opět jej nechte zaschnout a na závěr použijte hydratační krém s levandulí a kokosovým olejem.

Poznámka:
Pleťové sérum s vitamínem C používejte pouze na noc, abyste se vyhnuli slunečnímu záření. Druhý den ráno před nanesením opalovacího krému a make-upu nezapomeňte pleť vyčistit.

Co budete potřebovat k výrobě séra na pleť
1 čajová lžička práškového vitaminu C bez příměsí GMO
1 čajová lžička filtrované nebo upravené vody
1 a půl polévkové lžíce gelu z aloe vera
osminku čajové lžičky oleje s vitaminem E
5 kapek kadidlového esenciálního oleje

Jak postupovat při výrobě pleťového séra
Pomocí misky a metličky smíchejte práškový vitamin C a filtrovanou vodu.
Přidejte gel z aloe vera. Znovu promíchejte.
Přidejte olej s vitaminem E a kadidlo. Všechny přísady promíchejte, dokud se dobře nespojí.
Pomocí trychtýře přelijte sérum do malé jantarové lahvičky, abyste snížili působení světla.
Aplikujte na noc a nezapomeňte ráno odstranit, protože může způsobit citlivost při vystavení slunci.
Nakonec přidejte hydratační krém na obličej, například hydratační krém s levandulí a kokosovým olejem.
Možná bude vhodné začít každý druhý večer, abyste se ujistili, že vaše pleť dobře reaguje. Výsledky jsou obvykle patrné během několika týdnů až 3 měsíců.