Zdraví

Otázky ohledně vagíny na které se stydíte zeptat gynekologa

Většina z nás má seznam otázek ohledně vagíny, na které se stydí zeptat svého gynekologa. Některé z nás se dokonce domnívají, že pravděpodobně není správné klást lékaři určité otázky. Od toho jsou přece přátelé! Ale někdy informace týkající se vagíny, které jste slyšeli od své nejlepší kamarádky, opravdu nejsou tou správnou odpovědí. Zde je tedy několik vašich pochybností ohledně vagíny vysvětleno odborníky.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Dá se poznat, kolik jsem měla sexuálních partnerů?

Nikdo, včetně gynekologů, nedokáže říct, kolik jste měla sexuálních partnerů. Vagina je mohutný a pružný orgán. Během sexu se roztáhne, aby se přizpůsobila penisu, ale po sexu se vždy vrátí do původního stavu. Po vaginálním porodu se však pochva trochu uvolní, ale je to sotva patrné. Někdy byste si to uvědomila až při zavádění běžně používaného tamponu. Neznamená to, že by snadno klesl dolů. Znamená to jen, že by tampon neseděl tak těsně jako předtím. Od toho jsou tu Kegelovy cviky!

Proč je můj výtok z pochvy někdy cítit?

Mírný zápach vašeho bílého výtoku je normální. Ve skutečnosti je to známka zdravé pochvy. Výtok je důsledkem hormonálních změn, ke kterým normálně dochází během vašeho cyklu. Pokud je však zápach silný, téměř rybí, nebo má výtok strukturu tvarohu, je dobré nechat se vyšetřit. Mohlo by se jednat o kvasinkovou infekci nebo dokonce o pohlavně přenosnou chorobu.

Má konzumace některých potravin vliv na to, jak to tam dole zapáchá?

Některé studie spojují silně vonící nebo kořeněné potraviny se změnami vaginálního zápachu. Potraviny jako káva, cibule, česnek, maso, mléčné výrobky a silné koření mohou mírně změnit váš vaginální zápach. Zkuste tyto potraviny omezit a nahradit je větším množstvím celozrnných potravin, ovoce a zeleniny, abyste dosáhli mírnějšího zápachu. Zavádějte tyto potraviny zpět pomalu, jednu po druhé, a sledujte, které z nich nežádoucí zápach vagíny vyvolávají.

Je normální, že se mi chce při sexu močit?

Nutkání na močení během sexu je velmi časté. A existuje více důvodů, proč se tak může dít. Při sexu, kdy penis proniká do pochvy, vyvíjí tlak i na váš močový měchýř. Pokud se vám zdá, že jste se pomočila (obvykle se to stává po těhotenství), pravděpodobně potřebujete posílit pánevní svaly. Dalším důvodem může být, že špatně čtete příznaky a ve skutečnosti nejde o nutkání na močení. Mohlo by se však jednat o ženskou ejakulaci během orgasmu. Jeden výzkum totiž také naznačuje, že některé ženy vylučují tekutinu, která je tak trochu podobná mužské ejakulaci.

Existuje způsob, jak zastavit prdění vagíny?

Queefing přezdívaný „vaginální prd“ je zcela normální tělesná funkce a neměl by vás vůbec znepokojovat. Je to jen zachycený vzduch, který se tvoří během sexu. Vůbec ničemu však neškodí ani nic neznamená. Může se to stát i během cvičení. Existuje způsob, jak tomu zabránit? Ne tak docela. Některé ženy si zavádějí tampon, aby zabránily vniknutí vzduchu. Ale opravdu to není nutné a neměla byste se za to stydět. Prostě se tomu zasmějte a pokračujte ve své činnosti!

Jak zastavit akné v pubické oblasti?

Gynekologové tvrdí, že vás tam dole ve skutečnosti netrápí akné. Ale hrbolky jsou důsledkem používání holicího strojku. Přestaňte na chvíli používat holicí strojek, abyste vyloučili infekci nebo vyrážku. Pokud se chcete chloupků opravdu zbavit, je lepší volbou depilace voskem. Nebo to nechte být a prostě se chovejte au naturel.

Proč mě během menstruace svědí?

Během menstruace, před menstruací – v dolních partiích těla se toho prostě děje hodně. Pokud vás svědí těsně před menstruací, může to znamenat, že vaše hormony působí a může se vám snižovat hladina estrogenu. To má za následek vaginální suchost a nakonec pociťujete svědění. Pokud je to ale během menstruace, může jít o alergickou reakci na tampon. Pokud se zdá, že svědění nezmizí, poraďte se s lékařem, aby vyloučil infekce nebo nerovnováhu kvasinek.

Opravdu mohu v pochvě něco ztratit?

Ve vagíně opravdu nemůžete nic ztratit. Ale některé věci tam mohou uvíznout a vy byste musela manévrovat prsty, abyste je vyndala z vagíny. Nebo možná navštívit svého gynekologa. Nejčastější věci, které uvíznou v pochvě, jsou kondomy, tampony, diafragmy a houbičky. Některé ženy zapomenou, že už mají zavedený tampon, a zavedou si nový. V takovém případě zanechá silný zápach. Ten je třeba odstranit, abyste se vyhnula riziku syndromu toxického šoku.