Osvědčená a praktická pravidla líčení pro ženy po čtyřicítce

S přibývajícím věkem se může stát, že produkty, které jste používala v minulosti, již nebudou fungovat. Zatím nepropadejte panice. Neznamená to, že jste ztratili cit pro líčení – může to jednoduše znamenat, že musíte změnit pravidla líčení tak, aby odpovídala vaší dnešní tváři. Díky pestré nabídce produktů vyrobených speciálně pro starší ženy je nyní ten správný čas naučit se pár triků a nalíčit se správně.

Po čtyřicítce je pleť tenčí než v mládí, což má za následek, že vaše pleť je matná a bledá. Je to proto, že s nástupem menopauzy u žen klesá hladina estrogenu, což má za následek vysušení pleti. K jejímu omezení dobře slouží hydratační tekuté přípravky. Přečtěte si několik pravidel líčení, pokud jste dosáhli 40 let.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Pravidla pro podkladovou bázi

Žlutá a zlatá jsou považovány za univerzální podtóny mládí. Chcete-li si dodat mladistvý vzhled, používejte na podkladové báze teplé barvy, jako je žlutá a zlatá. Po 40. roce věku začnou na stárnoucí pleti častěji vystupovat popraskané kapiláry a k vyvážení tohoto zarudnutí se skvěle hodí žluté a zlaté podtóny.

Tipy na obočí

V mládí mají lidé tendenci mít výrazné a plné obočí, které časem vybledne a řídne. Chcete-li problém s obočím omezit, použijte pudr, který vyplní tenká místa a dodá obočí barvu. Lysá místa v obočí můžete také zakrýt pomocí tužky a následně na ni nanést pudr, který oblast dokonale zakryje.

Tónovací triky

Růžový lesk pleti, který jste měli v dětství, se časem vytrácí. S přibývajícím věkem však tváře téměř ztrácejí svůj ruměnec, protože prokrvení pokožky se stává méně aktivním. To znamená, že vlastně můžete začít používat odvážnější odstíny, kterým jste se v mládí možná vyhýbali. Ve skutečnosti se použití teplých a světlých tónů, jako je broskvová a růžová, hodí lépe než zaprášené, kouřové, tlumené barvy, jako je hnědá a šedá. Teplé a světlé tóny lichotí stárnoucí pleti a rozveselují ji oproti vašemu přirozenému, matnému tónu.

Péče o rty

Jak přirozeně stárnete, ultrafialové záření způsobuje rozpad kolagenu ve rtech, a to je důvod, proč se vaše rty s věkem vysušují a zmenšují. Pro zajištění hydratace používejte hydratační balzámy na rty a pečujte o své rty. Úžasné pravidlo líčení může vašim rtům dodat uspokojivý vzhled plnosti a také hydrataci. Stačí nanést matnou rtěnku na balzám na rty, a aby se matná rtěnka nerozpíjela, navázat na ni několika kapkami lesku v nejstřednější části rtů.

Pravidla pro řasy

Ačkoli jste možná zvyklí používat zahušťující a objemové přípravky, na starších řasách mohou působit jen jako přidaná zátěž. I řasy se s věkem ztenčují, proto začněte používat kleštičky na řasy a poté naneste řasenku na natočení a prodloužení řas. Použijte „hůlku řasenky“ od základu a zatlačte nahoru, čímž řasy rovnoměrně nadzvednete.

Tvářenka a bronzer

Když s věkem začnete ztrácet povrchovou vrstvu tuku pod povrchem kůže, začnou se vám odhalovat lícní kosti. To je dobře. Stačí je zvýraznit správnou tvářenkou a bronzerem. Rozehrajte tedy své tváře tím, že tvářenku nanesete podél horní části lícních kostí, místo abyste ji nanesli pouze na jablíčka tváří. Pokud vaše lícní kosti stále nevyniknou, přidejte kousek pod ně bronzer a hned dokonale vyniknou.

Pravidla pro oční stíny

S přibývajícím věkem a poklesem kůže nad očima se mohou oční víčka zmenšovat. Menší víčka také znamenají, že jsou teplejší, což způsobuje, že oční stíny po nich sklouzávají. Abyste zabránili rozpuštění make-upu a zabránili usazování očních stínů do těchto vrásek, jemných linek, žilek a stařeckých skvrn, vždy používejte podkladový krém na oči.

Pudrové tipy

Závěrečné přepudrování je nezbytné a s novými průsvitnými vzorci ultramatný pudr vůbec nepřichází na scénu. Nenanášejte pudr na celý obličej. Naneste ho jen na nos, bradu a čelo a vyhněte se tvářím a místům pod očima, kde může vytvořit koláč a usadit se do vrásek a jemných linek.

S těmito skvělými pravidly líčení není vůbec těžké vypadat po čtyřicítce nádherně.