Nové muzeum módy v Paříži bude první stálou expozicí ve Francii

Chanel pro tento účel daruje 6 milionů dolarů na nové muzeum módy v Paříži.

Muzeum módy v Paříži v Palais Galleria

Historie módy bude zdokumentována s pomocí Chanelu. Tak tomu alespoň bude v případě budoucího pařížského muzea, které bude prvním permanentním muzeem módy ve Francii. Proč to tak dlouho v zemi módních velikánů Christiana Lacroix, Christiana Louboutina a samozřejmě Coco Chanel trvalo, nevíme. Jisté ale je, že s financováním výstavby nového prostoru uvnitř Palais Galliera pomáhá Chanel, který daruje 6 milionů dolarů.

Palais Galleria již je považováno za Muzeum módy v Paříži, ale v současnosti jsou zde jen dočasné výstavy. Nový prostor o 7 211 m2 plochy bude hostit celoroční výstavu věnovanou historii módy od 18. Století až po současnost, plus vzdělávací workshop a knihkupectví.

Nové muzeum módy v Paříži bude první stálou expozicí ve Francii

„Tato iniciativa představuje trvalé úsilí vytváření síly Paříže, která je jádrem podnikání naší společnosti,“ uvedl Bruno Pavlovský, prezident Chanelu, ve svém prohlášení. Podpora instituce, jako je Palais Galliera jsou součástí našeho poslání přivést historii módy k životu.“

Město doufá, že toto partnerství bude lákat francouzské i mezinárodní návštěvníky zpět do Paříže, která zažila prudký pokles cestovního ruchu v roce 2016 po teroristických útocích.

„Naše město je hrdé, že může otevřít tento výjimečný prostor pro Pařížany i návštěvníky z celého světa,“ uvádí Anne Hidalgo, starosta Paříže. „Rád bych poděkoval společnosti Chanel, která dokazuje, že Paříž je domovem módy.“

Další inspiraci a obchody se značkovým oblečením a obuvi najdete zde: Další zajímavé články z kategorie Móda