Neztratit motivaci znamená úspěch při shazování kilogramů

Jak vydržet, když potřebujete zhubnout a udržet si štíhlou postavu a zároveň při hubnutí neztratit motivaci…

První dny nového stravovacího plánu jsou plné nadšení a soustředění. Dostaví se první výsledky a vy polevíte v úsilí. Objevují se první hříchy a kila se postupně vracejí zpět a kde nejsou viditelné výsledky, není motivace pokračovat. Jak vydržet náročný režim?

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nebezpečný jo-jo efekt

Nepříjemný jo-jo efekt už odradil od hubnutí nebo redukčních diet řadu lidí. A nejen že jim vzal chuť do dalších pokusů, ovlivnil také jejich metabolismus a každý další pokus o zhubnutí může být složitější. Při přechodu na redukční dietu, zdravý způsob života nebo dodržování rad od lékaře, je třeba pracovat s naladěním mysli. Pozitivní myšlení a několik triků jak vytrvat, vás snadněji dovede k cíli.

Necvičte jen tělo, cvičte sebevědomí

Člověk, který má důvěru ve své schopnosti, snadněji čelí nástrahám nezdravého způsobu života. Jak docílit toho, abyste i vy věřili ve svou vnitřní sílu? Neúspěšné pokusy o zhubnutí a nespokojenost s vlastní postavou se staví proti vám. Sepište si na papír své úspěchy v osobním i pracovním životě. Zopakujte si, proč jste výjimeční, co umíte lépe než ostatní a kterých vlastností si na vás cení vaše okolí. Každý den, a to i několikrát se pochvalte za drobnosti, které se vám právě podařily. Večer před spaním si zopakujte všechny úspěchy z uplynulého dne. Sebevědomí se vám bude vracet po malých krůčcích a již brzy budete hrdou osobou, která zná svou hodnotu.

Obrázek lepší než tisíc slov

Na začátku hubnutí si udělejte několik detailních fotografií. Vyfotografujte se znovu za tři až pět týdnů. To už budou patrné první výsledky a vy snadno uvidíte rozdíl i to, že vaše úsilí jde po správné cestě. Fotografie vám budou připomínat, jak dalekou cestu jste ušli a že není důvod přestat, když úspěch je již tak viditelný.

Rozlučte se se starým já

Při pohledu do zrcadla se na vás musí dívat už jiná osoba. Rozhodnutá k důležité změně a jinému způsobu života. Upravte i svůj zevnějšek. Nový účes, jiné líčení, změna oblečení, výrazné náušnice nebo jiné zdobení na nehtech. To vše vám bude každou chvíli připomínat, že váš starý život plný nezdravého stravování je daleko za vámi.

Vynaložený výdaj vás bude mrzet

K hubnutí patří sportovní aktivity. Abyste u nich vydrželi co nejdéle, zakupte si permanentku nebo členství v klubu. Obvykle se jedná o vyšší investici. Vynaložená finanční hotovost vás bude motivovat k tomu, abyste utracené peníze správně využili a klub navštěvovali co nejčastěji.

Motivační model

Máte cíl zhubnout tři konfekční velikosti? Kupte si velmi drahý model nádherného oblečení už teď. Samozřejmě ve velikosti, které chcete dosáhnout. Vždy po dvou týdnech si jej vyzkoušejte. Bude vám sedět lépe a lépe. Již brzy v něm můžete vyrazit na první večírek!