Nejprodávanější a nejlepší herní ovladače gamepady roku

Herní ovladače patří mezi důležitou součást každého hráče her, proto představíme nejprodávanější a nejlepší herní ovladače gamepady. Gampead je typickým a základním ovládacím prvkem většiny herních konzolí, jakými jsou PlayStation, Nintento Wii nebo Xbox. Stále častěji se stává i příslušenstvím, které využívají hráči počítačových her na počítači.

Gamepady neboli herní ovladače rozšiřují možnosti hraní na počítačích a konzolích. Někteří uživatelé her preferují pro ovládání kombinaci klávesnice a myši, jiní raději sáhnou po gamepadech. Pro některé hry jsou totiž více flexibilní a lépe se ovládají, ale hlavně ovládaní hry pomocí gamepadu je o mnoho komfortnější.

Pokud si chcete vybrat gamepad, tak je důležitý výběr správného typu zařízení podle platformy. Výrobky pro jednotlivé konzole i počítače se totiž mnohdy zásadně liší. Při rozhodování musíme zároveň zvážit výběr mezi drátovými a bezdrátovými gamepady.

Některé gamepady mohou být kompatibilní s více platformami, ale ne každý herní ovladač je kompatibilní s danou platformou nebo operačním systémem. Proto je nejlepší a důležité vybrat herní ovladač, který je přímo určený pro vaši platformu.

Kvalitní a levné herní ovladače gamepady můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Elektronika

Základní dělení herních ovladačů – gamepadů podle platformy

Gamepady pro PC
Pro hráče na počítačích je nabídka gamepadů nejširší. Jejich výhodou je, že díky operačnímu systému dokážete k počítači připojit velké množství gamepadů a to prostřednictvím USB rozhraní nebo bezdrátově skrz Bluetooth.

Gamepady pro PlayStation
Sony sice taky využívá systému USB pro připojení svých ovladačů, používá však svůj vlastní operační systém. V tomto případě pak většinou PC ovladače není možné k PS připojit a naopak.

Gamepady pro Xbox
Konzole Xbox využívají ke svému chodu operační systém Windows ze stejné dílny Microsoftu. A právě to je výhoda v případě herních ovladačů Xboxu. K Xboxu lze připojit více druhů ovladačů, které podporují daný operační systém.

Gamepady pro Nintendo
V případě japonského Nintenda jsou ovladače velmi specifické a přizpůsobené k danému typu her. Klasické gamepady jsou s touto herní konzolí nekompatibilní. Ovladače pro tuto konzoli jsou konstruovány především pro citlivost na pohyb.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší herní ovladače gamepady letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné herní gamepady, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Bezdrátový ovladač Gamepad Sony Dual Shock 4 pro PS4 v2

Skvělý, designový, ergonomicky tvarovaný herní ovladač určený všem příznivcům her na výkonném zařízení Sony PS 4. Ovladač je navržen pro maximální možnou přesnost, snadnou ovladatelnost a pohodlí, které vás dovede k mnoha vítězstvím.

Díky tomuto ovladači tak můžete kontrolovat dění ve hře ještě lépe než kdy dříve. Gamepad je od výrobce vyzbrojen také akcelerometrem a gyroskopem, který spolehlivě zaznamená jeho každý pohyb, naklonění nebo rotaci.

Díky pečlivě navrženému touchpadu se světelnou linkou získáte ještě větší přehled nad děním ve hře. Linka přitom okamžitě změnou barevného spektra reaguje v závislosti na tom, co se právě ve hře děje.

S tímto ovladačem není žádný problém zachytit zajímavé okamžiky ve hře s možností jejich okamžitého sdílení s přáteli – a stačí k tomu jedno jediné tlačítko. Váš postup hrou tak nebude nijak narušován tím, že byste pro uploadování screenshotu museli používat jakékoliv další ovládací prvky nebo programy.

Intenzivnější zážitky a lepší přesnost zajistí rychle reagující páčky a vylepšený směrový ovladač, který lépe reaguje na posuny i pohyby v jakémkoli směru.

Úchyty a kontury byly navrženy tak, aby padly do rukou každému a všechny tlačítka, spouště a další ovládací prvky jsou umístněné tak, aby byly velmi snadno na dosah, protože v zápalu boje záleží na každé vteřině. Snadno tak můžete například přepínat profily, různé funkce nebo třeba ztlumit hru.

Abyste se ještě více mohli ponořit do virtuálního zážitku, má ovladač připraven v zásobě další trumf – vestavěný reproduktor, který ještě lépe přibližuje dění ve hře. Už vám neuniknou žádné detaily. Abyste si mohli hry vychutnávat bez toho, abyste rušili okolí, je v zařízení připraven také 3,5mm výstup pro sluchátka.

Kromě všeho je tento herní ovladač také vybaven klasickým USB rozhraním, které slouží k nabíjení jeho vnitřní baterie a k rychlé a snadné synchronizaci dat.

Skvěle vybavený bezdrátový herní ovladač s gyroskopem a akcelerometrem. Nabízí přepracované analogové ovladače s touchpadem se světelnou linkou, která změnou barvy reaguje na herní dění.

Gamepad obsahuje reproduktor i zvukový výstup na sluchátka, přítomen je také USB konektor pro dobíjení ovladače nebo pro snadný přenos dat. K dispozici je také tlačítko pro sdílení herních screenshotů.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Sony Dual Shock 4 pro PS4 dávají hodnocení 97%

Bezdrátový ovladač Microsoft Xbox One S Wireless Controller

K herním konzolím z řady Xbox One, počítači či tabletu s Windows 10 nesmí žádnému pravému hráči chybět kvalitní bezdrátový ovladač, jakým je Xbox One S Wireless Controller.

Vylepšená „esková“ verze pokračuje v tradici precizního designu s výbornou ergonomií a zachovaným rozmístěním všech tlačítek, na něž jste zvyklí, nově se pak chlubí baterií začleněnou přímo do těla a zdrsněným povrchem pro jistější úchop i v zápalu hry.

Herní prožitek vám pomůže vylepšit také vibrační zpětná vazba, která inteligentně převádí podněty ze hry do konečků vašich prstů. Těšit se můžete na zvýšené pohodlí při hraní se sluchátky, jež se dají snadno zapojit do 3,5mm konektoru přímo na těle ovladače. Zásluhou bezdrátové technologie Bluetooth zažijete pravou volnost díky až dvojnásobnému dosahu.

Design následuje moderní trendy, ale nedochází k žádným ústupkům v oblasti ergonomie. Po stránce pohodlí a uživatelské přívětivosti naopak Microsoft pokročil například plnou integrací baterie do těla ovladače, takže se již nesetkáte s jejím výčnělkem. Potěší také speciální zdrsnění boků pro jistější úchop.

Ovladač Xbox One S Wireless Controller se pyšní inteligentní vibrační zpětnou vazbou, které znásobí váš zážitek ze hry. V podporovaných titulech tak můžete pocítit realistickou odezvu vaší akce – při střelbě ze samopalu to budou zpětné nárazy odpovídající kadenci, při bouračce na závodním okruhu pak bortící se plechy.

Říkáte si, že je sice hezké mít bezdrátový ovladač, ale stejně nakonec musíte sedět přímo u televize díky krátkému kabelu od sluchátek? I na to inženýři v Microsoftu mysleli, když přímo do těla ovladače zabudovali klasický 3,5mm konektor pro vaše sluchátka. Jen tak totiž můžete při hraní zažít pravou svobodu.

Ve srovnání se staršími ovladači nabízí Xbox One S Wireless Controller až dvojnásobný bezdrátový dosah. Zásluhou integrované technologie Bluetooth si všechny zmíněné výhody ovladače můžete užívat i na počítačích či mobilních zařízeních s operačním systémem Windows 10.

Jeden a ten samý ovladač tak můžete zužitkovat hned několika způsoby. V případě potřeby je možné ovladač připojit také USB kabelem.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Microsoft Xbox One S Wireless Controller dávají hodnocení 96%

Bezdrátový ovladač Microsoft Xbox One Wireless Controller

K herní konzoli Xbox One, která je hrdým nástupcem legendárního Xboxu 360, patří také vylepšený bezdrátový ovladač. Chlubí se inovovaným designem a výbornou ergonomií, plným začleněním baterie do těla a zachovaným rozmístěním všech tlačítek, na něž jste zvyklí.

Směrové páčky dostaly přesnější senzory a nový zdrsněný povrch, takže neztratíte kontakt ani v zápalu hry. Herní prožitek vám pomůže vylepšit také vibrační zpětná vazba, která inteligentně převádí podněty ze hry do konečků vašich prstů.

Těšit se můžete i na zvýšené pohodlí při použití sluchátek, jež se dají snadno zapojit do 3,5mm konektoru přímo na těle ovladače. Všechny zmíněné výhody si užijete i na stolním počítači, ke kterému stačí ovladač připojit USB kabelem, nebo dokoupit kompaktní adaptér pro bezdrátový přenos.

Coby nástupce legendárního ovladače k Xboxu 360 stála novinka před těžkým úkolem. Design následoval moderní trendy, ale nedošlo k žádným ústupkům v oblasti ergonomie. Po stránce pohodlí a uživatelské přívětivosti naopak Microsoft pokročil například plnou integrací baterie do těla ovladače, takže se již nesetkáte s jejím výčnělkem.

Díky volitelně přikoupitelnému adaptéru pro stolní počítače a notebooky si všechny zmíněné výhody ovladače můžete užívat i na herní stanici s operačním systémem Windows 10. Jeden a ten samý ovladač tak můžete zužitkovat hned několika způsoby. Nechcete-li ovladač používat bezdrátově, můžete jej připojit USB kabelem.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Microsoft Xbox One Wireless Controller dávají hodnocení 98%

Bezdrátový herní ovladač Gamepad Sony DualShock 4 PS4

Jste hráč a potrpíte si na přesnost, detail, zvukový efekt a kvalitu? Ovladač DualShock 4 nabízí několik způsobů ovládání hry, které jsou již nyní nepostradatelné, ale i takové, které budou pro vás milým překvapením.

Propracované analogové páčky zajistí přesnost, vestavěný reproduktor se postará o silnější prožitek ze hry a pohybové senzory vás vtáhnou přímo do středu válečného pole. Nechybí ani intuitivní dotykový panel. Vše budete mít pod kontrolou a držet pevně ve svých rukou.

Chcete zpětně analyzovat svoji hru, nebo se vám povedla skvělá akce a chcete se na ni znovu podívat? Přesně k tomu je zde tlačítko Share. Jeho stisknutím spustíte nahrávání herních videí, pořídíte snímky ze hry, anebo můžete hru začít streamovat v přímém přenosu. Vše se odehrává v průběhu hry, aniž by byla přerušena.

Nové herní možnosti objevíte s dotykovým panelem, který vás přiblíží k vítězství. Využijete jej k ťuknutí, přetažení anebo k upuštění herních předmětů. Hra tak bude mnohem zajímavější a zábavnější.

Pomocí světelné lišty svítící různými barvami bude PlayStation Camera sledovat vaši polohu. Hraní si tak přizpůsobíte dle vlastních představ.

Přímo z bezdrátového ovladače se díky vestavěnému reproduktoru budou ozývat zvukové efekty, které vás dostanou do jiné dimenze a hra vás přímo pohltí. Chcete-li hru vnímat jen v soukromí, zapojte si do vestavěného 3,5mm audiokonektoru svá sluchátka.

U moderního ovladače nesmí chybět ani senzory, které zachytí každý váš pohyb. Stane se z vás přímý aktér hry. Už nemusíte jenom sedět a mačkat tlačítka ovladače. Zapojte do hry vlastní tělo – točte se, skákejte a naklánějte. Hry tak budou mnohem zábavnější!

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Sony DualShock 4 PS4 dávají hodnocení 95%

Herní ovladač Gamepad Nintendo Joy-Con Pair

S všestranným ovladačem Joy-Con od společnosti Nintendo si užijete hraní sami i s přáteli. Dva Joy-Cony lze používat dohromady jako jeden ovladač, rozdělit je napůl a mít v každé ruce jeden, nebo se rozdělit s kamarádem a užít si hru společně.

Joy-Con spolupracuje s konzolí Nintendo Switch, ke které připojíte až osm těchto ovladačů a přes kterou je i nabijete. Každý Joy-Con má veškerá potřebná tlačítka a navíc na nich najdete IR kameru, NFC nebo Capture tlačítko pro screenshot obrazovky. Díky zpětné odezvě HD Rumble bude každá hra ještě realističtější.

Se dvěma herními ovladači Joy-Con máte na výběr hned několik možností, jak si hru užít opravdu naplno. S pomocí Joy-Con Gripu je spojíte v jeden, po aktivaci handheld módu je připojíte ke konzoli, u dalších her využijete možnost mít v každé ruce jeden ovladač, případně se můžete pustit do multiplayer her a jeden Joy-Con půjčit kamarádovi.

Oba ovladače disponují plnou sadou tlačítek, akcelerometrem a gyroskopickým senzorem. Úplně totožné ale přece jen nejsou. S levým Joy-Conem můžete pořizovat snímky obrazovky pomocí tlačítka Capture a tím zvěčnit nezapomenutelné momenty vaší hry. Pravý ovladač zase dokáže spolupracovat s amiibo figurkami díky NFC a vestavěná IR pohybová kamera rozpozná tvary, vzdálenost i pohyb blízkých předmětů.

Hraní s ovladači Joy-Con bude ještě realističtější, než kdy dřív. Funkce HD Rumble vám umožní pocítit každou vibraci ze hry. Pokud například bude Joy-Con právě představovat sklenici s kostkami ledu, budete mít pocit, že cítíte každý pohyb uvnitř sklenice.

Ke konzoli Nintendo Switch připojíte klidně až osm Joy-Conů, nebo si můžete nakombinovat Joy-Con a jiné ovladače, jako je například Nintendo Switch Pro Controller. Nabíjení funguje právě připojením ke konzoli Nintendo Switch, nebo přes Nintendo Switch Charging Grip. Jedno nabití vydrží ovladačům na dvacet hodin.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Nintendo Joy-Con Pair dávají hodnocení 100%

Drátový herní ovladač gamepad Genesis Mangan 200 pro PC

Gamepad Genesis Mangan 200 je vybaven 15 tlačítky a 2 analogovými joysticky, díky kterým získáte plnou kontrolu během hry. Vibrace vytvářené gamepadem vám umožní na vlastní kůži pocítit emoce během hraní oblíbených titulů her.

Funkční gamepad musí mít širokou škálu tlačítek, které během hry nabízejí mnoho možností. A bylo by skvělé, pokud by byl ergonomický a pohodlný, což dělá hru pohodlnou. Navíc, pokud přidáme jedinečný design a vibrace, dostaneme gamepad pro PC – Mangan 200. To znamená dobrou nabídku pro fanoušky her dělaných pro ovladače, nezávisle na hrdinovi, za kterého hrají.

Mangan 200 je vybaven 15 tlačítky a spínači. Hráč má tedy ještě více možností pro jakýkoli druh hry. Byly také použity takové funkce jako: Tlačítko Turbo, které umožňuje zrychlit nebo zpomalit některé činy ve hře (např. Sériové výstřely); pohodlné analogové joysticky a ergonomická tlačítka.

Věc, která odlišuje gamepad Genesis od jiných, je jeho neuvěřitelný design. Máme na mysli červený, částečně průhledný materiál se symboly. Dává zařízení futuristický vzhled. Další výhodou je použití gumových krytů po stranách gamepadu. To pomáhá hráči držet zařízení ještě sebevědoměji v době emocionálních her.

Gamepad Mangan 200 má spolehlivý a dlouhý kabel o délce 180 cm, díky kterému může hráč během hry zaujmout nejpohodlnější polohu. Další super věc, díky níž je každá hra realističtější, je funkce vibrací.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Genesis Mangan 200 pro PC dávají hodnocení 99%

Bezdrátový herní ovladač Gamepad Nintendo Switch Pro Controller

Posuňte své hráčské schopnosti na novou úroveň! Ovladač Pro Controller pro konzoli Nintendo Switch si bere nejlepší funkce z inovativních ovladačů Joy-Con, ale nabízí klasický design se dvěma analogovými ovládacími páčkami. To ale zdaleka není všechno: Umí pracovat s figurkami Amiibo, nabízí ovládání pohybu a nabíjí se přes moderní konektor USB-C.

Prémiové provedení tohoto herního ovladače Nintendo Switch Pro Controller Vás okouzlí již na první pohled. Pohodlné uchopení a polo průhledný plášť působí obzvlášť efektně, díky čemuž bude doslova nepřehlédnutelným kouskem v každém interiéru.

Disponuje stejnými tlačítky jako v případě Nintendo Switch v handheld módě. Ve srovnání s ovladačem Joy-Con se skvěle drží v ruce a zaručuje tak pohodlnější manipulaci.

Ovladač také podporuje funkci HD rumble, která v podporovaných hrách zajistí reálnou vibrační odezvu. Hráči mají díky vibracím pocit, že drží v ruce virtuální herní předmět, který ovladač představuje.

Pokud upřednostňujete standardní rozložení tlačítek, Nintendo Switch Pro Controller bude pro Vás skvělým řešením. Vyznačuje se tradiční ovládací plochou ve tvaru kříže, což mnozí zanícení hráči jistě ocení. Nelze opomenout ani dvojici lineárních rezonančních spouštěčů s vlastní schopností působit HD vibrace.

Právě díky vestavěné funkci HD vibraci si hru užijete naplno a procítíte ji mnohem intenzivněji. Dokonalý obraz a zvuk tak bude doplněn o jemné vibrace, pomocí kterých Vám neunikne žádný detail. S NFC plochou zase víte využívat amiibo figurky a karty. V případě úplného vybití navracíte život ovladači pomocí standardního USB konektoru typu C.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Nintendo Switch Pro Controller dávají hodnocení 92%

Drátový herní ovladač gamepad Genesis P65 pro PS3 a PC

NATEC Genesis P65 je universální gamepad kompatibilní s PS3 a PC – díky němu virtuální zábava ve vašem provedení stane se nesrovnatelně zábavnější než kdy předtím. Herní design, moderní konstrukce a speciálně navržené symboly, dělají gamepad Genesis P65 nesmírně originálním.

Funkce přepínání mezi režimy X-Input a D-input vám umožní vychutnat si hru na PC bez jakékoliv další konfigurace! Stačí jednoduše připojit gamepad k počítači a hotovo! Díky této funkce problémy z konfiguraci tlačítek v hrách jako je např. FIFA bude minulostí.

Gamepad Genesis P65 je vybaven 12 tlačítky a 2 analogovými joysticky, díky kterým získáte plnou kontrolu během hry. Vibrace vytvářené gamepadem vám umožní na vlastní kůži pocítit emoce během hraní oblíbených titulů her.

Díky ergonomickému tvaru a pohodlnými rukojeti gamepad ideálně sedí v každé ruce. Celé tělo gamepadu zůstalo pokryté gumovým materiálem, který zabraňuje vyklouznutí při ovládání dynamických a náročných her.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Genesis P65 pro PS3 a PC dávají hodnocení 94%

Bezdrátový herní ovladač Microsoft Xbox One Gamepad

Skvělý, designový, ergonomicky tvarovaný herní ovladač navržený pro maximální možnou přesnost, snadnou ovladatelnost a pohodlí, které vás dovede k mnoha vítězstvím v herních bitvách – to je bezdrátový ovladač pro herní konzoli Xbox.

Jedná se o gamepad, který vnese do vašeho hraní větší pohodlí díky úchytu s texturou, rychle reagujícím páčkám anebo díky technologií bluetooth s dvounásobným dosahem.

Úchyty a kontury byly navrženy tak, aby padly do rukou každému. Baterie se krásně vejdou do těla ovladače, takže jeho úchop bude přirozenější. Spouště a další ovládací prvky jsou umístněné tak, aby byly velmi snadno na dosah. Na páčkách lépe drží palce a ovládání je tak přesnější. To vše je navíc podpořeno úchytem s texturou, takže ovladač neklouže a vy tak budete mířit vždy přesně.

Zažijte akci s funkcí Impulse Trigger. Vibrační motory umístěné ve spouštích vám rozvibrují konečky prstů při každém nárazu nebo bouračce. Díky této funkci si budete moci vychutnat hraní na úplně nové úrovni reálnosti. Intenzivnější zážitky a lepší přesnost zajistí rychle reagující, citlivé páčky a vylepšený směrový ovladač, který lépe reaguje na posuny i pohyby v jakémkoli směru.

Gamepad je vybaven technologií Bluetooth s až dvounásobným dosahem než u běžných herních ovladačů. Můžete tak hrát své oblíbené hry i z větší vzdálenosti a vychutnat si tak dokonale celý obraz se všemi detaily. Navíc díky technologii Bluetooth budete moci hrát své oblíbené hry také na počítačích, tabletech nebo telefonech s operačním systémem Windows 10.

Přidejte si tento bezdrátový ovladač do svého herního arzenálu, abyste mohli jednoduše hrát ve více hráčích. Užívejte si hry, které nabízejí režim spolupráce nebo rozdělenou obrazovku pro 2 nebo 4 hráče, jako jsou Forza Motorsport 7, Call of Duty, FIFA, Minecraft Super Plus Pack nebo Star Wars Battlefront II, aniž byste museli ovladač nechat kolovat.

Testy a recenze herního ovladače gamepadu Microsoft Xbox One Wireless Controller dávají hodnocení 96%