Nejprodávanější a kvalitní zahradní grily na dřevěné uhlí

Grilování pro mnoho z nás není jen o přípravě jídla na grilu, ale mnohokrát o možnosti setkat se s přáteli a bavit se. Pro mnoho lidí představuje kus propečeného masa nebo i zeleniny z grilu to nejlepší, co může být. Proto představíme ty nejprodávanější a hlavně kvalitní zahradní grily na dřevěné uhlí, které jsou na trhu.

Tyto grily jsou nejefektivnějším typem grilů díky vysokým teplotám, kterých dosahuje dřevěné uhlí či brikety. Jejich velkou výhodou je tedy rychlá příprava grilovaných pokrmů, i když příprava samotného grilu před grilováním trvá déle kvůli postupnému rozžhavování uhlí.

Příprava jídla na tomto typu grilu vyžaduje určitou zručnost a cvik. Pokud jste tento typ grilu nikdy předtím nepoužívali, pravděpodobně vám chvíli potrvá, než se naučíte odhadnout náležitou teplotu uhlí pro správný moment vložení potravin a udržovat stabilní teplotu přikládáním.

Gril na dřevěné uhlí zvolte, pokud považujete grilování za gurmánský rituál, který si rádi vychutnáte v tradičním provedení.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší grily na dřevěné uhlí letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné grily, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kvalitní grily na dřevěné uhlí můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov

Zahradní gril na dřevěné uhlí Cattara Barbecue 60 cm

S grilem na dřevěné uhlí od společnosti Cattara ohromíte vzácnou návštěvu u sebe doma, ale také zákazníky ve své restauraci či hospodě. Pořiďte si gril, který vám pomůže připravit až 8 kg masa, které upevníte na otáčející se vidlice. Integrovaný motor bude vidlice otáčet rychlostí dvě otáčky za minutu, přičemž jakmile se jednou otočí o 360°, automaticky změní směr. Maso se proto bude opékat rovnoměrně ze všech stran.

Gril vyniká svým moderním vzhledem a velkou grilovací plochou. Má robustní konstrukci a odolné kovové nožky, takže ho můžete postavit na jakýkoliv povrch. Motor napájí napětí 230 V. Kromě samotného otáčejícího se roštu můžete využít také samostatnou grilovací plochu s rozměry 56 × 30 cm a připravovat si současně ještě více jídla. Ve spodní části se nachází otvory k proudění vzduchu, aby při používání grilu nehrozilo riziko vzniku nehody.

Popis a parametry grilu:
rovnoměrné propečení masa
vysoká nosnost pro přípravu většího množství jídla současně
stabilní provedení s kovovými nožkami zajistí potřebnou stabilitu
velká grilovací plocha
napájení přes dlouhý kabel
automatický provoz
nosnost otáčecích vidlic 8 kg
boční otvory na proudění vzduchu ve spodní části
otáčení doleva/doprava

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Cattara Barbecue 60 cm dávají hodnocení 95%

Zahradní gril na dřevěné uhlí ROYAL litinový rošt Cattara 13040

Konstrukce z oceli je opatřena hrubou černou barvou. Madla a ovládací kovové prvky, mají dostatečné rozměry pro pohodlný úchop a zajišťují precizní ovládání. Oboustranná regulace ventilace perfektně lícuje s konstrukcí. Další předností je rošt na uhlí s nastavitelnou výškou 9-21 cm od grilovacího prostoru, pomocí kličky na přední straně. Dvířka na čelní straně grilu usnadňují doplňování uhlí.

Pro samotnou tepelnou přípravu Vašich pochutin je gril opatřen třídílným litinovým roštem s kulatým středem, kde je možné po vyjmutí umístit např. grilovací pánve a podobné. Dále je opatřen odkládacím roštem pro udržení teploty již hotových pokrmů. Vyklápěcí víko je opatřené teploměrem pro stálou kontrolu teplot uvnitř grilu.

Mobilitu zajištují kovové nohy spolu s dvěma kolečky, doplněné o zpevňující rám ve spodní časti grilu, sloužící rovněž jako odkládací prostor. Boční strana je opatřena skládacím stolkem, pro odkládání rozličného vybavení pro grilování, nebo odkládání samotných pokrmů.

Popis a parametry grilu:
rozměry grilu: 102 x 60 x 106 cm
grilovací rošt: třídílný litinový
grilovací plocha: 58 x 42 cm
vyjímatelný díl roštu průměr 32 cm
výška grilovací plochy: 82 cm
vestavěný teploměr: ano, ve víku
rozměry odkládacího roštu: 54 x 20 cm
boční polička sklápěcí s háčky
rozměr poličky: 45 x 30 cm
plnění uhlí předními dvířky
popelník: ano, spodní zásuvka
pojízdný: ano, 2x kolečka

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí ROYAL litinový rošt Cattara 13040 dávají hodnocení 83%

Zahradní gril na dřevěné uhlí s udírnou G21 BBQ Big

G21 BBQ big je zahradní gril s udírnou, který patří mezi vůbec nejoblíbenější a nejprodávanější grily na dřevěné uhlí. Kvůli jeho originálnímu tvaru je přezdíván jako „Lokomotiva“. Skvěle se hodí nejen pro grilování, ale i uzení, pečení, pomalé vaření a udržování optimální teploty. Například udit přitom můžete pro dosažení originální chuti studeným i teplým kouřem a grilem vám dokáže upéct také čerstvý a krásně křupavý chléb či připravit lahodnou domácí pizzu.

Gril je vybaven dvěma topeništmi a grilovacími plochami, přičemž k roztopení lze využít nejen dřevěné uhlí, ale dřevo či brikety. Pro uzení je přitom i z doporučení odborníků nejlepší využít tvrdé dřevo například z dubu, buku nebo břízy, zatímco k dokončení uzení použít dřevěné piliny nebo hobliny z tvrdého dřeva – ideálně švestky, jabloně nebo hrušky.

Konstrukce grilu je vyrobena z ocelové plechu ošetřeného ohnivzdornou barvou. Silikonová vrstva na plechu navíc usnadňuje i údržbu. Pochválit lze i chytře řešený systém regulace vzduchu a integrovaný teploměr ve víku grilu pro ještě preciznější výsledky.

Promyšlená konstrukce navíc umožňuje samostatně využívat i jednu část grilu, což oceníte zejména v případech, že chcete grilovat pro menší počet strávníků. Snadná je i manipulace s grilem díky kolečkům a během přípravy pokrmů zajisté oceníte odkládací mřížku pro příslušenství.

Kromě toho má gril rukojeti ze dřeva, které jsou tepelně izolovány, takže nehrozí popálení se o ně. K dispozici je také kouřovod s vestavěným krytem sloužící nejen jako přívěra vzduchu, ale zároveň i ochrana grilu proti dešti a podobně.

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí s udírnou G21 BBQ Big dávají hodnocení 98%

Kompaktní zahradní gril na dřevěné uhlí VeGA BALL

VeGA BALL je kompaktní zahradní gril, který se stane ideálním společníkem pro příjemné dny při setkávání s rodinou či přáteli. Tento kotlový gril s průměrem 40 cm je určen na dřevěné uhlí a grilovací brikety, vašim pokrmům dodá tu správnou chuť.

Vyniká kvalitní konstrukcí, vyroben je z galvanicky ošetřeného ocelového plechu, jehož povrch je opatřen černou žáruvzdornou barvou. Pro pohodlnou přípravu je vybaven grilovacím roštem s chromovou úpravou. Součástí víka jsou větrací průduchy pro regulaci vzduchu a teploty, uvnitř naleznete přivařený háček na zavěšení. Ve spodní části grilu se nachází praktická odkládací plocha. Je stabilní, pohodlný transport usnadní dvě odolná kolečka.

Popis a parametry grilu:
gril na dřevěné uhlí
materiál: ocelový plech
chromová grilovací mřížka
průměr 40 cm
pojezdová kolečka
regulovatelná ventilace
odnímatelné víko
hmotnost 3,9 kg

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí VeGA BALL dávají hodnocení 99%

Přenosný zahradní gril na dřevěné uhlí Cattara Double

Cattara Double je přenosný gril na dřevěné uhlí, který vám umožní připravit si chutné a přitom i zdravé pochoutky kdekoli potřebujete. Příprava na dřevěném uhlí masu, ale i grilované zelenině přitom dodá tu správnou chuť a vůni.

Gril je vyrobený z kvalitního nerezového plechu a má leštěný povrch. Pocit kvality navíc dodává madlo na víku z dřeva, zatímco garancí maximální stability jsou čtyři robustní kovové nohy přišroubované k tělu grilu.

Tento gril umožňuje zajistit víko v otevřené pozici prostřednictvím kovového háčku. Lze jej využívat jako standardní gril i rozložený se dvěma grilovacími plochami, když nabízí hned dva rošty z chromované oceli.

Popis a parametry grilu:
přenosný gril na dřevěné uhlí
2× chromová grilovací mřížka
grilovací prostor 36 × 24 cm
grilovací výška 20 cm
4 robustní kovové nohy

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Cattara Double dávají hodnocení 94%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Tepro Toronto Kompakt

Milujete chuť a vůni pokrmů připravovaných na ohni? S grilem Tepro Toronto si na nich budete moct pochutnávat i na vaší zahradě. Model má výškově nastavitelný smaltovaný rošt na dřevěné uhlí a také speciální nerezový ohřívací rošt. Díky jejich rozměrům 43,2 × 32 cm přitom najednou připravíte pochoutky i pro větší počet hostů.

Spodní část grilu lze uzavřít, aby teplo neunikalo tak rychle ven. Jídlo se poté v grilu propéká rovnoměrně (podobně jako v pečící troubě). Grilovat můžete buď klasicky nebo s uzavřeným víkem, na kterém se nachází praktický teploměr.

Tepro Toronto disponuje speciálními větracími otvory, které se starají o vyváženou cirkulaci vzduchu a zabraňují vyhasnutí ohně. Snadné přesouvání grilu zajišťují dvě plastová kolečka. Přípravu pokrmů vám zjednoduší celkem 3 odkládací plochy – dvě se nacházejí na bocích a jedna ve spodní části grilu. A milovníky piva potěší i přítomnost praktického otvíráku na láhve.

Popis a parametry grilu:
gril na dřevěné uhlí
1 smaltovaný grilovací rošt
1 nerezový ohřívací rošt
rozměry roštu 43,2 × 32 cm
3 odkládací plochy
děrované topeniště pro lepší cirkulaci vzduchu
zabudovaný otvírák na láhve
teploměr
transportní kolečka

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Tepro Toronto Kompakt dávají hodnocení 94%

Zahradní gril na dřevěné uhlí SMOKER Cattara 13045

Zahradní gril s udírnou, na dřevěné uhlí s konstrukcí typu lokomotiva. Gril je vybaven komínem s uzavíratelnou klapkou, prostornou grilovací plochou s chromovaným ocelovým roštem se smaltovanou povrchovou úpravou, víkem a sekundárním grilovacím prostorem pro nepřímé grilování či zauzení.

Vestavěný teploměr ve víku, rozměrná grilovací plocha a praktická odkládací police v přední části. Regulace cirkulace vzduchu uvnitř grilu, díky které lze regulovat grilování při zavřeném víku.

Popis a parametry grilu:
typ grilu na dřevěné uhlí
sklopné víko: ano, 2x
pojízdný: ano, 2 kolečka
teploměr: ano, na víku
velikost: 104 x 58 x 112 cm
grilovací prostor: 60 x 26 cm
výška roštu (od země) 79 cm
materiál: ocel 0,8 mm
váha: 15 kg

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí SMOKER Cattara 13045 dávají hodnocení 92%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Activa Angulatus

Kompletně vybavený velký gril vhodný i pro velké párty. S tímto grilem během chvilky snadno pohostíte až 14 osob Tento gril s nádherným klasickým designem se velmi jednoduše obsluhuje a má řadu praktických doplňků.

Kovové plochy grilu jsou opatřeny kvalitní vrstvou ohnivzdorné práškové barvy, velký dělený grilovací rošt je opatřen odolným smaltem a přídavný výklopný rošt je pochromovaný. Na přídavném roštu můžete pokrmy udržovat ve správné teplotě anebo v kombinaci s víkem využít možnosti nepřímého grilování.

Regulace teploty je možná několika způsoby. Buď pomocí 2 ventilačních otvorů ve víku a 2 v těle grilu anebo pomocí výškově regulovatelné vany na uhlí. Rozžhavené uhlí tak pomocí nastavovací páky podle potřeby lehce přibližujete nebo oddalujete od grilovaného pokrmu. Pro snadné přikládání i během grilování je tělo grilu opatřeno v čele velkými dvířky. Ve spodní části grilu je potom odnímatelný popelník. Pro sledování teploty je ve víku grilu umístěn teploměr.

Z dalších praktických doplňků potom můžeme jmenovat dvě praktické odkládací boční plochy, háčky na zavěšení grilovacího náčiní, integrovaný otvírač na láhve, drátěnou poličku na kořenky a ještě jednu odkládací polici ve spodní části grilu. Gril je díky čtyřem pevným nohám velmi stabilní a díky dvěma kolečkům se s ním i snadno manipuluje. Pro usnadnění skladování jdou obě boční police snadno demontovat.

Popis a parametry grilu:
Grilovací rošt smaltovaná úprava
Grilovací plocha (cm2) 3408
Rozměry grilovací plochy (cm) 71 x 46
Materiál víka Smaltovaný plech
Obslouží počet osob 14
Hmotnost (Kg): 43.00
Rozměry (cm): 136 x 63 x 152

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Activa Angulatus dávají hodnocení 94%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Weber Master-Touch GBS E-5750

Řada grilů na dřevěné uhlí Weber Master-Touch vychází z tradičního modelu kotlových grilů Original Kettle, oproti nim však nabízí podstatně rozšířenou výbavu. V prvé řadě disponuje unikátním Gourmet BBQ systémem, díky němuž budete na svém grilu moci připravit skutečně cokoliv, od pizzy přes klasické steaky a grilovaná kuřata až například po hovězí gulášek.

Pod tradiční Weber siluetou se zde nachází gril s velkou grilovací plochou o průměru 57 cm, tudíž je vhodný i na grilování pro mnoho hostů. Abyste měli o teplotě naprostý přehled, je v poklopu grilu zabudovaný teploměr. Samozřejmostí je i palivový rošt na uhlí či brikety. Kromě velké odolnosti vůči rezavění je hlavní předností grilovacího roštu Gourmet BBQ System.

Nad rozžhavené uhlí tak můžete jednoduše umístit třeba litinový mřížkovaný rošt pro dokonalé vytvoření „mřížky“ na grilovaném mase, pizza kámen, Wok pánev, litinový hrnec a mnoho dalšího, záleží skutečně jen na tom, na co máte chuť. S Gourmet BBQ systémem na svém grilu připravíte cokoliv, i třeba vafle nebo koblížky.

Ke zdokonalení Vašeho grilování slouží i dvě palivové nádobky Char Basket, které Vám umožní nepřímou metodu grilování. Když nasypete rožhavené uhlí do nich a postavíte je na strany grilu, grilované jídlo tak nebude umístěné přímo nad žárem a nepřipálí se. Nepřímá metoda grilování je vhodná především na přípravu větších kusů masa, například zabrání vysušení grilovaného kuřete.

Popis a parametry grilu:
Kotel a poklop vyrobený z porcelánem smaltované oceli – zaručuje dlouhou životnost a snadné čištění
Gourmet BBQ System – jedinečný systém, díky kterému můžete svůj gril proměnit ve skutečnou zahradní kuchyni
Velký uzavřený popelník – ochrání popel před větrem a usnadní jeho vynášení
Držák poklopu Tuck-Away
One-Touch čistící systém
Integrovaný teploměr v poklopu
Systém větracích průduchů
Madlo z duroplastu s tepelným štítem – ochrání držadlo před žárem z grilu
Dvě robustní odolná kola – snadný transport
Rozměry (V x Š x H): 107 x 65 x 72 cm
Hmotnost: 17 kg
Grilovací plocha: průměr 57 cm

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Weber Master-Touch GBS E-5750 dávají hodnocení 96%

Zahradní gril na dřevěné uhlí oneConcept GQ5-Beef Buttler

Velký gril na dřevěné uhlí v smoker konstrukci pro přímé a nepřímé grilování a uzení. Se třemi nad sebou ležícími, pochromovanými rošty, 4 větracími posuvnými otvory, 2 dřevěnými odkládacími policemi na příbory a grilovacím materiálem. Pojízdný díky dvěma kolečkům.

GQ5-Beef Butler od společnosti oneConcept je gril na dřevěné uhlí v smoker konstrukci, který dává na přání Vašemu jídlu kouřový charakter.

Ve třech krocích můžete použít zařízení Beef Buttler jak pro přímé, tak na nepřímé grilování. S uzavíracím víkem dosáhnete uzení potravin. Tím se udící gril optimálně hodí na americké grilované klasiky jako Spare Ribs, Pulled Pork nebo Beef brisket. Čtyři větrací otvory mohou být jednotlivě otevřené nebo zavřené pro individuální řízení udícího procesu. Nádoba na dřevěné uhlí může být kdykoliv jednoduše odebrána.

Pro odkládání grilovaného masa a grilovacího nádobí má gril dvě prostorné dřevěné police. Velká přední je dle potřeby sklápěcí, díky čemuž se vejde zařízení GQ5-Beef Butler od společnosti oneConcept i například do zahradního altánku.

Navzdory své velikosti je gril lehce pohyblivý. Díky rukojeti a kolečkům s hladkým chodem je jednoduché posunutí i na nerovném povrchu. Na přízemní mřížce pro odkládání je dostatek místa pro různé grilovací potřeby, jako je grilovací uhlí, grilovací nádobí a vše, co ještě potřebujete. Se zařízením GQ5-Beef Butler od společnosti oneConcept si domů přinesete uzenou grilovanou příchuť Divokého západu.

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí oneConcept GQ5-Beef Buttler dávají hodnocení 95%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Weber Master-Touch GBS

Gril na dřevěné uhlí vychází z kombinace One-Touch Premium a One-Touch Premium Gourmet grilů. Oproti svým předchůdcům se ale může pochlubit několika novinkami. Mezi ty patří například držák na poklop Tuck-away, díky kterému je odklopení víka ještě jednodušší. Tažná madla po bocích kotle mají navíc háčky, pomocí kterých lze zavěsit grilovací náčiní.

Oblíbený patentovaný čistící a větrací systém One-Touch zůstal zachován, má odnímatelnou nerezovou misku, která zachycuje popel a regulaci teploty pomáhá řídit zabudovaný teploměr ve víku. Aby se zabránilo poletování popele a dalších nečistot, je gril vybaven extra velkou nádobou na popel z nerezové oceli.

Gril je vhodný pro přímé i nepřímé grilování. Má hliníkové nohy bez šroubů, které se můžou pochlubit třikrát povrstveným nožním trojúhelníkem. Plastová kolečka jsou odolná vůči mrazu i nárazu. Díky trojmo niklovanému grilovacímu roštu lze snadno přidávat brikety. Popálení bude předcházet tepelný štít.

Montáž je jednoduchá a nejsou k ní potřeba žádné matice a šrouby. Je odolný vůči nepřízni počasí i vysokému žáru. Má dlouhou životnost, v rámci níž se neprojevuje koroze.

Popis a parametry grilu:
Velikost grilovací plochy: 2550 cm2
Materiál roštu: chromovaný
Zahradní: ano
Termostat: ano
Pojízdné: ano
Výška grilu: 107 cm
Šířka grilu: 71 cm
Hloubka grilu: 57 cm

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Weber Master-Touch GBS dávají hodnocení 97%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Weber Original Kettle E-4710

Zůstaňte věrní moderní verzi kotlového grilu, kterým všechno začalo – Original Kettle. Vynalezl ho zakladatel společnosti Weber a je oblíbený po celém světě. Proslulý kotlový gril i nadále zůstává grilem pro každého díky vylepšeným vlastnostem jako je například systém čištění One-Touch s hlubokým popelníkem a háčkům, které vám umožní mít grilovací náčiní vždy po ruce.

Vylepšená verze tradičního grilu na dřevěné uhlí Original Kettle 47 cm – to je nový gril Weber Original Kettle E-4710. A k jakému vylepšení došlo? Hlubší popelník, díky kterému zůstane popel na jednom místě, háčky na grilovací náčiní po stranách madla grilu a vyšší nohy grilu o 8 cm pro pohodlné grilování.

Popis a parametry grilu:
porcelánem smaltovaný kotel a poklop pro odolnost grilu proti nepřízni počasí a pro snadnou údržbu
trojmo niklovaný grilovací rošt, který unese i pořádnou pečeni
vestavěný teploměr ve víku pro kontrolu teploty během grilování
nerezavějící hliníkové průduchy v poklopu pro regulaci cirkulace vzduchu
dvě robustní kola pro snadnou manipulaci
vysoké nohy pro pohodlné grilování, vyšší o 8 cm oproti původní verzi
madlo poklopu s ochranou proti žáru
madlo kotle se dvěma háčky pro zavěšení nářadí
One-touch System pro snadné vymetení popela z grilu
hluboký popelník
rozměry (vxšxh): 97 x 60 x 57 cm
hmotnost: 13 kg
grilovací rošt: Ø 47 cm

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Weber Original Kettle E-4710 dávají hodnocení 100%

Zahradní gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1004

Ovládněte každou letní grilovačku s lehkostí a tím nejlepším výsledkem. Pomůže vám kulatý zahradní gril značky Fieldmann, který nabízí kvalitně zpracovanou konstrukci doplněnou o praktická kolečka, jež vám usnadní každou manipulaci.

Nedílnou součástí přístroje je chromovaný rošt a praktické víko, které zajistí tu nejlepší přípravu nejen grilovaného masa. Snadno odjímatelný popelník usnadní údržbu a na grilovací ploše s průměrem 54 centimetrů připravíte i větší množství pokrmů najednou.

Neradi grilujete na vícekrát, neboť se vám pochutiny na gril nevejdou? Pak budete mít radost! Tento model disponuje grilovací plochou s průměrem 54 centimetrů, která pojme větší množství surovin najednou. Připravte si maso zároveň třeba se zeleninou, a to i pro větší počet lidí.

Nadčasový design nabízí kromě kvalitního zpracování i jednoduchou manipulaci. Díky unikátní konstrukci, jejíž součástí jsou dvě praktická kolečka, jej kamkoli snadno přemístíte a k manipulaci navíc postačí jediná osoba.

Šikovně umístěný koš pojme všechny věci potřebné ke grilování. Jistě oceníte také lehce odjímatelný zásobník na popel, který napomůže ke snadnější údržbě přístroje. Tento zahradní gril nabídne kompaktní velikost a precizní zpracování.

Popis a parametry grilu:
Velikost grilovací plochy: 2290 cm2
Materiál roštu: chromovaný
Zahradní: ano
Termostat: ano
Pojízdné: ano
Výška grilu: 68 cm
Šířka grilu: 57 cm
Hloubka grilu: 57 cm

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1004 dávají hodnocení 90%

Zahradní gril na dřevěné uhlí s udírnou V-Garden VeGA gril 349

Zahradní grily VeGA se stanou nejen okrasou terasy nebo zahrady, ale také velmi dobrými společníky grilovacích párty a setkání s přáteli. Dokážete tak připravit vynikající kulinářské speciality, které na běžném grilu nedokážete. Výjimkou nebudou jen speciality připravené klasickým grilováním, ale možnost dosažení neopakovatelné chuti díky možnosti uzení jak studeným, tak teplým kouřem, nebo dokonce pečení chleba nebo oblíbené pizzy.

Všestranný velký komfortní Gril VeGA 349 s udírnou na dřevo, dřevěné uhlí a brikety slouží pro pohodlné grilování, pečení, vaření a uzení. Zahradní gril má dvě topeniště a tři pečící plochy.

Gril je zhotoven z 1.2 mm silného plechu žáruvzdorně ošetřeného černou barvou. Teploměr je vestavěn ve víku velkého grilu a udících dvířkách. Kouřovod je opatřen krytem, který slouží zároveň i jako regulace.

Pojezdová kolečka slouží pro lepší manipulaci. Venkovní rozměry sestaveného grilu jsou 1770 x 760 x 1850mm. Celková hmotnost 55 Kg. V poslední době jsou velice oblíbené všestranné rodinné zahradní grily s udírnou známé také pod názvem Lokomotiva.

Popis a parametry grilu:
Materiál roštu: nerezový
Zahradní: ano
Termostat: ano
Pojízdné: ano
Výška grilu: 169 cm
Šířka grilu: 137 cm
Hloubka grilu: 66 cm

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí V-Garden VeGA gril 349 dávají hodnocení 85%

Zahradní gril na dřevěné uhlí s udírnou G21 BBQ small

Velmi oblíbený zahradní gril s udírnou značky G21. Známý také pod názvem „Lokomotiva“ Ideální pro grilování, uzení, pečení, pomalé vaření ale i udržování teploty. Díky širokým možnostem použití se stal rychle jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších grilů. Zahradní gril Gril G21 BBQ small se stane nejen okrasou Vaší terasy nebo zahrady, ale také velmi dobrým společníkem Vašich grilovacích párty a setkání s přáteli.

Dokážete tak připravit vynikající kulinářské speciality které na běžném grilu nedokážete. Výjimkou nebudou jen speciality připravené klasickým grilováním, ale možnost dosažení neopakovatelné chuti díky možnosti uzení jak studeným, tak teplým kouřem, nebo dokonce pečení chleba nebo oblíbené pizzy.

Popis a parametry grilu:
Velký zahradní gril s udírnou obsahuje dvě topeniště a grilovací plochy.
Možnost použití jak dřeva, dřevěného uhlí nebo briket.
Pro dokonalý zážitek z uzení doporučujeme použití tvrdého dřeva – dub, buk, bříza. Zvláště pak dřevěných pilin nebo hoblin z tvrdého dřeva, ideální je přidání např. švestky, jabloně nebo hrušky na závěr uzení.
Je vyroben ze silného ocelového plechu, tl.1-1,2 mm který je ošetřen černou ohnivzdornou barvou
Inteligentní a důmyslně řešený systém regulace vzduchu
Vestavěný a zároveň velmi praktický teploměr pro zajištění optimální teploty grilování ve víku velkého grilu
Konstrukce grilu umožňuje i využití jen části grilu – např. pouze jednoho topeniště – výhoda použití při menších grilovacích akcích
Pojezdová kolečka pro snadnou manipulaci a přemístění grilu
Praktická odkládací plocha
Regulace proudění vzduchu na topeništi
Kouřovod s vestavěným krytem, který slouží zároveň jako přívěra vzduchu ale zároveň chrání gril např. při dešti apod.

Možnosti použití:
Grilování
Uzení studeným i teplým kouřem a douzování
Pečení, např. chleba nebo pizzy
Vaření a ohřívání
Udržování teploty

Rozměry:
Výška grilu: 116 cm
Šířka grilu: 63 cm
Délka grilu: 112 cm
Hmotnost: 20 kg

Testy a recenze zahradního grilu na dřevěné uhlí s udírnou G21 BBQ small dávají hodnocení 98%