Nejprodávanější a kvalitní zahradní elektrické křovinořezy

Křovinořez je zahradním pomocníkem při údržbě travních porostů a křoví, proto představíme nejprodávanější a kvalitní elektrické křovinořezy a vyžínače. Jsou to univerzální stroje, které si najdou využití na každé zahradě, a to i na těch pozemcích, jež sekáme jen několikrát do roka.

Při výběru konkrétního stroje bychom měli dokonale zvážit především účel k němuž křovinořez využijeme – rozlohu a terén plochy, na níž budeme pracovat. Jiný stroj si zkrátka pořídí člověk, který potřebuje čas od času vyčistit okolí plotu nebo skalky, jiný si pořídí sadař a jiný vybere profesionální firma na čištění veřejných prostor.

Kvalitní a levné křovinořezy a vyžínače můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zahrada

Podle typu máme na výběr ze dvou variant a to klasických křovinořezů nebo vyžínačů.

Křovinořez
Jedná se mohutnější a výkonnější zařízení určené k hrubému sekání velké trávy a rozsáhlejších ploch. Křovinořezy jsou primárně osazeny odolným nožem, nejčastěji trojzubem, který je schopný přeseknout i kmeny keřů a tuhá stébla. Výkon je přenášen pomocí hřídele.

Vyžínač – Strunové sekačky
Jedná se o menší, lehčí a méně výkonné zařízení opatřené pouze strunou. Odlehčená verze křovinořezu, jejímž primárním úkolem je dosekávání trávy v okolí plotů a nejrůznějších zahradních prvků. Výkon je přenášen pomocí bowdenu.

Podle toho, jestli chcete sekat velké nebo malé prostranství, případně jestli se chystáte na jemnou trávu nebo do hustého terénu s keři, vyberte mezi křovinořezem a vyžínačem (strunovou sekačkou). U křovinořezů máte na výběr z benzínových, elektrických a aku modelů, které se liší výkonem a dalšími vlastnostmi.

Křovinořezy, vyžínače a strunové sekačky na elektrický pohon

Elektrické křovinořezy se vyznačují klidným a tichým chodem, nižší hmotností a menšími nároky na údržbu. Jestliže potřebujete sekat trávu pouze v okolí domu či objektu, kde se nachází přívod elektrické energie, tak určitě padne volba na elektrické křovinořezy.

Nevýhodou je ovšem nutnost připojení do sítě, proto je takový křovinořez vhodný především na menší plochy v okolí zdroje elektřiny. Elektrické motory navíc nedokážou vyvinout tak vysoký výkon. Velkou nevýhodou je možnost přeseknutí přívodního kabelu.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší zahradní elektrické křovinořezy a vyžínače letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné křovinořezy na elektřinu, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Elektrický vyžínač Oleo-Mac TR 61 E strunová sekačka

Elektrická motorová kosa – strunová sekačka TR 61 E je určená k dosekávání okrasných trávníků v místech, kam už se běžně s rotační sekačkou nedostanete, k sečení trávy kolem zdí, plotů keřů, na cestách a v různých zákoutích kolem domu.

Vzhledem k nízké hladině hluku lze tento vyžínač používat i v obytných zónách. Umístění motoru nahoře usnadňuje jeho chlazení a výrazně zlepšuje vyvážení celého stroje a manipulaci s ním.

Motor je navíc proti přetížení chráněn tepelnou pojistkou. Elektrický vyžínač TR 61 E je vybaven poloautomatickou vyžínací hlavou s dvěma strunami a výškově nastavitelnou spodní rukojetí.

Bezpečnostní kryt ochrání obsluhu v rozsahu 135°. Vzhledem k provozu elektrického vyžínače pomocí zapojení kabelu do elektrické sítě, je nutné dbát na bezpečnost, abychom nepřesekli při použití přívodní kabel.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Oleo-Mac TR 61 E dávají hodnocení 82%

Elektrický vyžínač Extol Craft 416125 strunová sekačka

Strunová sekačka je určena k udržování zahradního trávníku, k úpravě okrajů trávníku a vyžínání trávy v těžko přístupných místech, např. u obrubníků, kolem stromů a keřů apod., které není možné vysekávat pojízdnou sekačkou.

Kvalitní strunová sekačka s příkonem 550W a hmotností 2,2kg je určena k udržování trávníků na těžko přístupných místech. Díky distančnímu kolečku lze osekávat kmeny stromů a keřů bez poškození a také chránit strunu před obrušováním při sekání např. podél zdi.

Teleskopická rukojeť umožňuje přizpůsobit výšku sekačky až o 20cm pro příjemnější práci. Nastavení úhlu hlavy sekačky umožňuje sekání i u okrajů trávníků podél chodníků, příjezdových cest apod.

Háček pro odlehčení tahu zásuvky prodlužovacího kabelu zamezuje rozpojování napájecího kabelu sekačky při sekání. Nastavitelné madlo pro úchop. Průměr struny je 1,6mm a záběr sekání je 30 cm.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Extol Craft 416125 dávají hodnocení 92%

Elektrická strunová sekačka na trávu Black & Decker GL 9035

Black and Decker GL9035 je kvalitní a výkonná elektrická strunová sekačka, která se stane vaším oblíbeným pomocníkem při úpravě zahrady a okolí vašeho domu. GL9035 je vhodná pro sekání špatně dostupných travnatých ploch, zejména v místech okolo stromů, záhonů, keřů, plotů a okrajů trávníků a všude tam, kde se nedostane klasická rotační sekačka.

Elektrická strunová sekačka Black and Decker je vybavena zařízením automatické posuvné struny dvou druhů, jež usnadní její obsluhu a šetří váš čas. Oceníte také její lehkou ovladatelnost a manipulaci a to zejména díky nízké váze a konstrukci splňující veškerá ergonomická kritéria.

Velice oblíbená elektrická strunová sekačka značky Black and Decker využívá praktickou teleskopickou a otočnou rukojeť, která vysoce usnadní její ovládání. Díky silnější struně a lepšímu výkonu je GL9035 vhodná pro mýcení vyšší a silnější trávy.

Pořiďte si nezbytného pomocníka při práci na zahradě, který je kvalitní, cenově přijatelný, šetří váš čas a energii. Black and Decker GL9035 je elektrická strunová sekačka, jejíž nesporné kvality ocení každý správný zahrádkář, který touží po dokonale upravené zahradě.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Black & Decker GL 9035 dávají hodnocení 94%

Elektrická strunová sekačka a vyžínač Einhell GC-ET 4530

Elektrická strunová sekačka GC-ET 4530 je praktický a velice výkonný nástroj, který Vám pomůže vytvořit nádherně upravenou zahradu díky snadnému sekání obtížně dostupných míst.

Vysokou všestrannost tohoto nástroje zajišťuje nastavitelná hlava motoru, kterou je možné nastavit v rozsahu 180° a naklonit do 4 různých pozic pro snadné sekání vertikálních povrchů.

Sekačka je vybavena robustním elektrickým motorem. Velice jednoduchá obouruční obsluha a přesné přizpůsobení všem uživatelům díky plynule nastavitelné teleskopické násadě z hliníku, která tak umožňuje pohodlnou práci.

Šasi a přídavná rukojeť jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a nárazu odolného plastu. Vodící nástavec pro perfektní a pohodlné sekání při okrajích. Díky plně automatickému posuvu struny, je pohodlné přizpůsobit dvoustrunné sekání pro čisté výsledky.

Ochrana květin pro bezpečný odstup od květin a jejich ochrana proti nechtěnému posekání, pomáhá zachovat krásný vzhled Vaší zahrady. Odlehčení kabelu pomáhá ochránit napájecí kabel proti nadměrnému napínání a předchází tak jeho rychlému opotřebení a poškození.

Přídavný ochranný kryt zabraňuje menším předmětům, jako jsou kamínky, aby zasáhly uživatele. Sekačka je dodávána společně s třemi cívkami a společně tvoří výborný set pro sekání trávy.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Einhell GC-ET 4530 dávají hodnocení 97%

Elektrická strunová sekačka a vyžínač Fieldmann FZS 2002-E

Perfektní travnaté plochy přesně podle svých představ dosáhnete s elektrickou strunovou sekačkou značky Fieldmann, která se chlubí vysokým příkonem 500 wattů a širokým záběrem sečení 30 centimetrů.

Speciálně vyvinutá žací hlava je osazena dvěma strunami a její úhel je možné nastavit. Poloautomatický systém posunu struny usnadňuje práci a ochranný rám zabraňuje posečení té nesprávné zeleně. Teleskopická rukojeť umožní komfortní práci úplně každému, zatímco podpůrná kolečka usnadní sekání na větších plochách.

Spolehněte se na to, že díky tomuto přístroji si poradíte se vším. Disponuje vysoce výkonným motorem o příkonu 500 wattů a žací hlavou se dvěma strunami. Záběr sečení činí 300 milimetrů a úhel žací hlavy je možné díky rotačnímu kloubu nastavit – s přístrojem se tak dostanete i na hůře dostupná místa.

Délka struny se nastavuje poloautomaticky a její průměr je 1,4 milimetru. V balení sekačky najdete cívku již plně navinutou, s přístrojem se tak můžete okamžitě pustit do práce.

Žací hlava je navíc doplněna o vodítko, které zabraňuje nechtěnému posečení květin či jiných okrasných rostlin, které by se vám při práci mohly připlést do cesty.

Nezbytnou vlastností přístroje je teleskopická rukojeť, jejíž délku si můžete nastavit dle svých preferencí od 92 do 114 centimetrů. Vhod vám přijdou také podpůrná kolečka, která můžete libovolně využít a usnadnit si tak práci na větších plochách.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Fieldmann FZS 2002-E dávají hodnocení 88%

Elektrický zahradní vyžínač Gardena SmallCut 300/23 strunová sekačka

Pomocí lehkého elektrického trimmeru SmallCut 300/23 je velmi snadné provádět menší vyžínací práce v zahradě nebo vyžínat okraje trávníků, a to díky jeho perfektní ergonomii. Extra velká přídavná rukojeť podporuje jak uvolněné, vzpřímené držení těla, tak současně bezpečné vedení přístroje.

Lehká elektrická strunová sekačka Gardena SmallCut 300/23 je ideální pro snadné provádět menších vyžínacích prací. Elektrická strunová sekačka SmallCut 300/23 má záběr sečení 23 cm a díky velké přídavné rukojeti podporuje jak vzpřímené držení těla, tak současně bezpečné vedení sekačky.

Pohodlná manipulace – Trimmer se snadno vede díky své nízké hmotnosti a zejména dlouhé přední rukojeti.
Řízené prodloužení struny – Trimmer je vybaven řízeným prodlužováním struny. Struna je prodloužena pouze tehdy, když si to uživatel přeje a na požadovanou délku.
Vysoký stupeň bezpečnosti – Odlehčení kabelu v tahu zabraňuje nechtěnému odpojení kabelu během stříhání.

Elektrický zahradní vyžínač SmallCut 300/23 je připravený k použití okamžitě po rozbalení. Stačí pouze zapojit elektrický kabel do zásuvky a sekačka je připravena k použití.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Gardena SmallCut 300 dávají hodnocení 94%

Zahradní křovinořez s elektrickým motorem MTD EB 1000 B

Křovinořez s elektromotorem 230 V s vysokým točivým momentem je ideální na dočišťování trávníků na špatně dostupných místech a prosvětlování křovin. Tento typ je vybaven technologií poloautomatické hlavy, která sama nastaví strunu na správnou délku pouze lehkým úhozem o zem.

Vyberte si svůj model z naší nabídky vyžínačů a křovinořezů s elektromotorem. Jako všechny elektrické stroje, i tyto jsou jednoduché na používání a nenáročné na údržbu. Ergonomický tvar rukojeti znamená mnohem méně námahy při práci a manipulaci se strojem.

Všechny stroje MTD jsou vybaveny dostatečně výkonným motorem, který je sladěn s optimálním průměrem a pracovní šířkou struny.

Modely se systémem Trimmer Plus můžete v mžiku pomocí příslušenství změnit na plotostřih, foukač nebo vyvětvovací pilu.

Záběr struny je 38 cm a záběr nože je 23 cm.

Testy a recenze elektrického křovinořezu MTD EB 1000 B dávají hodnocení 100%

Zahradní elektrický křovinořez Ryobi RBC1226

Elektrický křovinořez RYOBI RBC1226I je vybaven moderním a efektivním motorem o příkonu 1 200W a téměř nulovými nároky na údržbu. RBC 1226 I je křovinořez s elektrickým motorem Technologie SmartTool umožňuje zvlášť vysokou výkonnost.

Tento křovinořez je 2 v 1 – seká trávu, malé keře a lesní porost 26 cm žacím kotoučem a seká vysokou hustou trávu šířkou sečení 38 cm. Mechanismus rychlospojky umožňuje snadnou výměnu příslušenství Expand-It™ SmartTool, kloubových nůžek na živý plot, tyčové odvětvovací pily, prodlužovací hřídele, křovinořezu a fukaru.

260 mm Tri-Arc™ ostrý tvrzený kotouč zvládne nejen posekat vysokou trávu, ale poradí si i s křovinami a nálety. Snadno s ním upravíte i těžko dostupná místa.

Kotouč lze vyměnit za strunovou hlavu se záběrem 380 mm s automatickým nastavením délky úhozu o zem, čímž rázem získáte velmi výkonnou strunovou sekačku.

Dělitelná hřídel s mechanismem rychlospojky umožňuje snadnou výměnu příslušenství Expand-It ™ SmartTool, prořezávací pily, prodlužovací hřídele a fukaru.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Ryobi RBC1226 dávají hodnocení 100%

Multifunkční elektrický křovinořez Hecht 690

HECHT 690 je multifunkční elektrický 3 in 1 plotostřih / vyvětvovací pila / vyžínač. Napájení je ze standardní sítě 230V / 50 Hz, příkon je 900 W. Výměna pracovního nástroje je velice snadná, každý nástroj je osazen na hřídeli, kterou lze jednoduše nasadit a zajistit ve spojce pod spodním madlem na pohonné jednotce.

Díky tomu je možné stroj využívat jako strunový vyžínač se záběrem 36 cm, vyvětvovací pilu s délkou lišty 23 cm nebo plotostřih s délkou lišty 41 cm. Součástí dodávky je i 50 cm dlouhá prodlužovací hřídel.

Vyžínač má záběr 360 mm a jeho hmotnost je 1,3 kg. Maximální otáčky strunové hlavy dosahují 7200/min. Strunová hlava je určena pro struny o průměru 1,6 mm.

Nástroj plotostřih váží 2,2 kg a bez zátěže dosahuje 1000 kmitů za minutu. Pracovní délka lišty je 410 mm, maximální průměr střihaných větví je 20 mm. Délka hřídele nástroje od konce ke kloubu náklonu nástroje je 40 cm. Nástroj od kloubu, tedy převod s lištou, měří 70 cm.

Nástroj vyvětvovací pila má hmotnost 1,9 kg. Je osazen lištou o délce 3230 mm, rychlost řetězu při maximálním výkonu je 13 m/s. Rozteč řetězu je 3/8“, počet článků 36. Šířka drážky řetězu je 1,3 mm.

Pila je opatřena olejovou nádržkou a vybavena funkcí automatického mazání řetězu. Délka hřídele od konce ke kloubu náklonu nástroje je 70 cm, celý nástroj od kloubu náklonu měří 35 cm.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Hecht 690 dávají hodnocení 87%

Elektrická strunová sekačka a vyžínač Fieldmann FZS 2505-E

Vysoký výkon, kvalitní konstrukce i maximálně pohodlná a bezpečná práce. To jsou vlastnosti, které charakterizují elektrickou strunovou sekačku značky Fieldmann. Stroj je vybaven vysoce výkonným motorem o příkonu 550 wattů a záběrem sečení 30 centimetrů.

O perfektně posekanou trávu se postará rotační žací hlava, která je osazená dvěma strunami a je možné měnit její úhel. Vysouvání struny je ovládáno poloautomaticky. Teleskopická rukojeť usnadňuje použití přístroje, stejně jako protiskluzové madlo. Bezpečností spínač a klip na elektrický kabel se postarají o zásady bezpečné práce.

Sekačka je vybavena elektromotorem, který si poradí i s větší zátěží, neboť disponuje příkonem 550 wattů. Žací hlava, která je osazená dvěma strunami, dosahuje záběru sečení 30 centimetrů.

Přístroj obsahuje poloautomatické ovládání vysouvání struny – strunovou hlavou stačí zlehka poklepat o zem a ihned dosáhnete požadované délky. Rotační kloub žací hlavy umožňuje nastavení úhlu sečení a umožní tak posekání i hůře dostupných míst. Bát se nemusíte ani o nechtěné zničení okrasných rostlin – šikovné vodítko se postará o to, aby k němu nedošlo.

Práce se sekačkou bude maximálně snadná díky teleskopické rukojeti, kterou si nastavíte dle svých požadavků od 105 do 125 milimetrů. Horní rukojeť je navíc protiskluzová, s přístrojem se vám tak bude dobře pracovat.

Testy a recenze elektrického křovinořezu Fieldmann FZS 2505-E dávají hodnocení 92%