Nejprodávanější a kvalitní zahradní akumulátorové sekačky

Sekačky na akumulátorový aku pohon jsou nutným pomocníkem na úpravu zahradního trávníku, proto představíme nejprodávanější a kvalitní akumulátorové sekačky. Nerozhoduje jen technologie pohonu a sečení, ale i tvar zahrady, druh trávníku, snadnost používání a v neposlední řadě cena.

Pravidelné sekání trávy je tou nejzákladnější péčí, bez které se trávník neobejde. Pro dosažení perfektního výsledku je důležité zvolit dobrý typ zahradní techniky. Zahradní sekačka by měla být výkonná, dobře ovladatelná a ještě za sebou zanechat skvělý výsledek. Krásně upravený trávník kolem domu nebo na zahradě chce mít snad každý.

Akumulátorové sekačky vycházejí ze sekaček elektrických. Na rozdíl od nich však nejsou napájeny ze sítě, nýbrž z vestavěné baterie. Tento typ aku sekaček je tedy třeba pravidelně dobíjet. Poskytují sice nižší výkon než elektrické a benzínové sekačky, ale jsou tišší a při sečení nepotřebují žádný přívodní kabel.

Vhodné jsou k pravidelnému sečení a udržování menších travnatých ploch. Je to dáno tím, že výdrž sekačky na akumulátor, resp. plocha, kterou je s nimi na jeden zátah možné posekat, je omezená.

Jsou velmi podobné elektrickým, ale zásadním rozdílem mezi nimi je, že tyto nepotřebují ve chvíli sekání přítomnost elektrické zásuvky. Mají totiž akumulátor, který dodává potřebnou energii motoru. Odpadá tak omezující elektrický kabel a zároveň jsou dostatečně tiché.

Kvalitní a levné zahradní akumulátorové sekačky můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zahrada

Zahradní sekačky s akumulátorovým pohonem a jejich výhody či nevýhody

výhody:
zpravidla nižší pořizovací cena
nižší hmotnost v porovnání s benzínovou
nižší úroveň hluku a vibrací v porovnání s benzínovou
pohodlná práce se sekačkou (je lehká a nemá kabel)
jednoduchá údržba
možnost pracovat v příkrých svazích
snazší obsluha pro ženy

nevýhody:
omezuje vás kapacita akumulátoru
obecně nižší výkon

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší zahradní akumulátorové sekačky letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné aku sekačky, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Akumulátorová travní aku sekačka Riwall PRO RALM 3820 set

Riwall PRO RALM 3820 set akumulátorová travní sekačka 20 V má silný motor díky spojení dvou moderních 20 V akumulátorů. Řada akumulátorového nářadí Riwall byla vyvinuta s velkou pečlivostí k požadavkům jeho uživatelů. Koupí bateriového programu Riwall volíte ideální mix příznivé ceny, kvalitních komponentů, vyspělé technologie a dlouhé životnosti.

Výkonné články baterie – kvalitní lithium-iontové články spolu s chytrou elektronikou umožňují okamžitý přísun potřebné energie i ve chvíli skokového zvýšení potřebného výkonu. Díky vyspělé elektronice baterie Riwall „pozná“, ve kterém je stroji a dokonale se mu přizpůsobí. Vy tak dostanete z každého stroje maximální výkon i pracovní dobu.

Ukazatel stavu nabití – jednoduchá indikace stavu nabití baterie pomocí integrovaných LED diod. Indikátor není součástí stroje, ale baterie, takže můžete zjistit okamžitou kapacitu baterie, aniž ji musíte vkládat do stroje.

Parametry a popis sekačky:
Záběr (cm): 38
Typ akumulátoru: lithium-iontový 20 V
Objem koše (l): 40
Průměr kol (mm): 160/200
Typ motoru aku: 2x 20 V, bezuhlíkový, PowerMax
Nastavení výšky sečení: central, 6 pozic
Výška sečení (mm): 25-70
Doba nabíjení (min): cca 90 min
Pojezd: Ne

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Riwall PRO RALM 3820 set dávají hodnocení 94%

Akumulátorová sekačka na baterie Ryobi RY36LMX51A-160 – 36V

Bateriová bezuhlíková sekačka RY36LMX51A-160 patří do kategorie s velkým výkonem, delším provozem a životností. Sekačka má dva prostory pro baterie. Jedna je na provoz, druhá do zásoby. Pokud se baterie vybije, vsadí se druhá a může se pokračovat v sečení, bez zbytečných kabelů a velkého hluku od motorů.

Akumulátorová sekačka Ryobi RY36LMX51A-160 je vhodná zejména na sečení velkých zahrad. Pohon je zajištěn bezuhlíkovým akumulátorovým motorem. Systém má vlastní pohon s proměnnou rychlostí pro komfortní sečení a velká zadní kola pro co nejjednodušší manévrovatelnost.

Aku sekačku je možné nastavit na 7 různých délek travního porostu. V případě, že doba sekání se prodlouží je k dispozici i úložný port pro 2. akumulátor a dostatečnou kapacitu pro posekanou trávu zajišťuje zasunovací 70 l koš.

Parametry a popis sekačky:
Šířka záběru 49cm, perfektní pro sečení velkých zahrad
Bezuhlíkový motor, který poráží výkonem i benzínový motor
Systém s vlastním pohonem s proměnnou rychlostí pro snadné sečení
Teleskopické rukojeti a zasunovací 70L koš na trávu pro kompaktní řešení uložení
Velká zadní kola pro lepší manévrovatelnost
Jednobodové výškové nastavení pro 7 délek trávy
Úložný port na 2. akumulátor pro prodloužení doby chodu ve velkých zahradách
LED reflektory

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Ryobi RY36LMX51A-160 dávají hodnocení 92%

Výkonná akumulátorová sekačka na trávu Makita DLM432Z aku

Zapomeňte na zamotávání kabelu elektrické sekačky i nákladnou údržbu benzínových modelů. S aku sekačkou DLM432Z budete mít hotovo rychleji, než byste čekali. Dva akumulátory zajistí vysoký výkon, ale především dlouhou výdrž – na jedno nabití můžete posekat plochu až 575 m2.

Díky tichému chodu a speciální úpravě rukojetí bude práce se sekačkou velmi komfortní. Nastavit si můžete jednu ze třinácti výšek sečení, zatímco díky kontrole naplnění koše budete vědět, kdy nastane nejvyšší čas koš vysypat.

Dva výkonné 18V Li-ion akumulátory zajistí dostatek energie k posečení zahrady o rozloze až 575 m2. To znamená, že nemusíte zbytečně přerušovat práci kvůli dobíjení akumulátoru.

Nerušte při sečení zbytečně sousedy. Zahradní sekačka se vyznačuje velmi tichým chodem. Ke komfortu při používání přispívá také rukojeť se speciální úpravou. Zvolte si délku trávníku podle svých preferencí, a to díky nastavení ve 13 polohách (20 – 75 mm). Sekačka umožňuje také mulčování.

Posečená tráva padá rovnou do sběrného koše, který je vybaven indikátorem naplnění. Díky technologii XPT nebude problémem ani používání v prostředí se zvýšenou prašností či vlhkostí.

Parametry a popis sekačky:
Silný stroj poháněný dvěma akumulátory Li-ion 18V
Technologie XPT umožňující použití v prostředí se zvýšenou prašností nebo vlhkostí
Speciální úprava rukojeti pro pohodlnou práci
Možnost nastavení výšky sekání v 13 polohách
Až 575 m2 na jedno nabití BL1860B
Kontrola naplnění koše
Šířka sekání: 43 cm
Pracovní výška: 20 – 75 mm
Objem koše: 50 l

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Makita DLM432Z aku dávají hodnocení 99%

Výkonná akumulátorová sekačka na trávu Makita DLM382Z aku

Tichá sekačka na trávu s plastovými kryty, které se snadno ovládá. Je napájena dvěma 18V LXT bateriemi, které poskytují napětí 36V. Sekačka se snadno používá a je ideální pro menší zahrady. Má sekací šířku 38 cm a sběrač trávy o objemu 40l.

Aku sekačka 380mm Li-ion LXT 2x18V bez aku Makita DLM382Z s technologií XPT umožňující použití v prostředí se zvýšenou prašností nebo vlhkostí.

Parametry a popis sekačky:
Silný stroj poháněný dvěma akumulátory Li-ion 18V
Technologie XPT umožňující použití v prostředí se zvýšenou prašností nebo vlhkostí
Speciální úprava rukojeti pro pohodlnou práci
Možnost nastavení výšky sekání v 13 polohách
Až 560 m2 na jedno nabití BL1860B
Kontrola naplnění koše
Možnost mulčování – mulčovací klín není součástí dodávky
Velmi tichý chod
Dodávka bez akumulátoru a nabíječky
Šířka sekání: 38 cm
Pracovní výška: 20 – 75 mm
Nastavení výšky sekání: centrální
Objem koše: 40 l
Pro plochu do 560 m2

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Makita DLM382Z aku dávají hodnocení 100%

Aku robotická sekačka GARDENA Smart Sileno life 750 19113-32

Robotická sekačka je určena pro středně velké a členité trávníky. Základnu lze nainstalovat ve vaší zahradě téměř kdekoli. Pouze vymezíte plochu k sečení podle pokynů pomocí ohraničujícího vodiče a vodící kabel navádí automatickou sekačku na trávníku.

Vynikající výsledky sečení dosahuje dokonce i na svazích se sklonem až 35 %. Funkce CorridorCut je speciálně navržena pro sečení trávníku v úzkých oblastech od 60 cm a dokonce i ve slepých uličkách. Váš zahradní pomocník tak zvládne se spolehlivou přesností i nejužší prostory a nejužší rohy.

Všechna nastavení lze nastavit a změnit nejen na samotné robotické sekačce, ale také prostřednictvím aplikace. Díky okamžitému řízení se o svou zahradu můžete starat, ať jste kdekoli.

Robotická sekačka smart Sileno life poseká středně velké travnaté plochy zcela automaticky, spolehlivě, bez pruhů a rovnoměrně. Bez problémů zvládne i úzká místa a těsné pasáže. Nabíjecí stanici lze také umístit flexibilně téměř bez omezení.

Vaše robotická sekačka smart Sileno life je váš osobní pomocník v zahradě, který dělá svou práci za každého počasí. Ať už do kopce nebo z kopce, v dešti nebo na slunci – váš trávník bude vždy krásně posekán.

Pomocí bezplatné Gardena smart aplikace pro iOS, Android a Web máte vždy svou zahradu pod kontrolou – bez ohledu na to, kde se nacházíte. Pouhými několika kliknutími vám aplikace ukáže všechny potřebné informace a upraví všechna nastavení pro vaši práci na zahradě. Pohodlné a praktické.

Programovací asistent vám pomůže s instalací vaší robotické sekačky smart Sileno life. V intuitivním menu zadáte velikost svého trávníku a preferované doby sečení a asistent vám vypočítá plán sečení, podle kterého bude robotická sekačka pracovat. Složité výpočty a programování nejsou nutné. Plán sečení lze samozřejmě v případě potřeby změnit nebo upravit.

Modely sekaček smart Sileno life jsou také vybaveny funkcí SensorControl: inteligentní sekací systém automaticky nastaví čas sečení podle intenzity růstu trávy. Chytrý senzor mrazu zaznamená teplotu blízko bodu mrazu a pozastaví plán sekání z důvodu ochrany vašeho trávníku. Je také dostupný v GARDENA smart aplikaci.

Díky funkci sečení na místě a funkci sečení ve spirále je robotická sekačka ideální pro sekání na těžko přístupných místech, například pod trampolínou nebo zahradním nábytkem – udělá těžkou práci za vás!

Gardena robotická sekačka smart Sileno life byla zkonstruována tak, aby se jednoduchým postřikováním vodou ze zahradní hadice důkladně očistil plášť, nože a kolečka od nečistot, prachu a zbytkové trávy.

Ohraničující vodič určuje žací plochu flexibilně a přesto spolehlivě – zajišťuje, že sekačka na trávu bude sekat pouze v uvedené oblasti. Vysoce citlivé snímače kolize zaručují zastavení sekačky na trávu před zahradními překážkami. Při nadzvednutí sekačky způsobí další sada senzorů okamžité zastavení nožů, čímž se předchází zranění.

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky GARDENA Smart Sileno life 750 dávají hodnocení 97%

Zahradní akumulátorová travní sekačka Riwall PRO RALM 3740i

Tato akumulátorová travní sekačka má moderní výkonný a bezúdržbový motor PowerMax. Nejpohodlnější cesta údržby vaší zahrady – vysoký výkon, snadné startování, tichý chod, žádné emise ani otravný kabel, žádný spotřební materiál (olej, benzín, svíčky, filtry apod.).

Šasi a výhozový tunel optimalizován pro výborný sběr trávy. Sekačka má komfortní centrální nastavení výšky, ergonomickou protiskluzovou rukojeť s indikací stavu baterie v zorném poli a snadné sklopení řídítek pro úsporu místa při skladování nebo převozu.

Dále má tato aku sekačka Riwall PRO objemný celoplastový koš s indikací naplnění, madlo pro pohodlné přenášení a šasi z odolného polymeru. Nechybí ani bezpečnostní klíček proti nechtěnému spuštění stroje.

Možno kombinovat s jakoukoliv baterií a nabíječkou Riwall. 2 roky plná záruka na baterii – v případě problému bude automaticky vyměněna za novou. Stroj bezpečně prošel všemi zkouškami německé prestižní zkušební organizace TÜV.

Parametry a popis sekačky:
Záběr (cm): 37
Typ akumulátoru: lithium-iontový 40 V
Objem koše (l): 40
Průměr kol (mm): 150/180
Typ motoru: aku 40 V, bezuhlíkový, PowerMax
Nastavení výšky sečení: central, 5 pozic
Výška sečení (mm): 25-75
Výdrž na jedno nabití: 25/50/70 min (dle baterie)
Pojezd: Ne
Podvozek: PP
Plně složitelná ergon. řidítka: Ano
Hmotnost (Kg): 15.50

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Riwall PRO RALM 3740i dávají hodnocení 91%

Akumulátorová travní sekačka Einhell GE-CM 43 LI M Kit Expert Plus

Aku sekačka GE-CM 43 Li je vysoce kvalitní, spolehlivý a extrémně výkonný pomocník, který se postará o údržbu velkých travnatých ploch bez závislosti na napájení z elektrické sítě. Díky novému inovativnímu systému baterií od Einhellu je tato sekačka vybavena silnými 18 V bateriemi o kapacitě 4 Ah pro dlouhou dobu provozu.

Sekačka umožňuje jednoduchou individuální úpravu výšky sečení v šesti centrálně nastavitelných úrovních. Sekačka je dále vybavena dlouhou skládací rukojetí, kterou je možné výškově nastavit do tří úrovní. Je tak možné ji přizpůsobit individuálně každému uživateli a při složení minimalizuje prostor potřebný k uložení.

Každá baterie má vlastní indikátor úrovně nabití, kterou je tak možné snadno a rychle zkontrolovat. Navíc je možné tyto baterie použít v dalších produktech z řady Power X-Change.

Extra velká zadní kolečka usnadňují pohyb v obtížném terénu a také jsou šetrnější k trávníku. Sběrný box je vybaven indikátorem stavu naplnění, takže je snadné pouhým pohledem zkontrolovat, kdy je třeba jej vyprázdnit. Šasi je vyrobeno s vysoce kvalitního a nárazu odolného plastu.

Sekačka je vybavena integrovaným madlem pro snadnou přepravu. Posekanou trávu je možné dále zpracovat pomocí přiložené mulčovací sady před rovnoměrným rozprostřením po trávníku. Sekačka je doporučena k použití na travnatých plochách o rozloze až 500 m2

Parametry a popis sekačky:
3 LED pro kontrolu úrovně nabití baterie
Baterie je možné použít v dalších produktech řady Power X-Change
Bezuhlíkový motor Einhell XCore
Centrálně nastavitelná výška sečení v 6 úrovních
Výškově nastavitelná a sklopná rukojeť
Integrované madlo pro snadnou přepravu
Indikátor úrovně naplnění sběrného boxu
Vysoce kvalitní a nárazu odolná plastová šasi
Doporučeno pro travnaté plochy o rozloze až 500 m2
Šířka sečení: 43cm
Obsah sběrného boxu: 63 l
Průměr předních / zadních koleček: 160 / 250 mm

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Einhell Expert Plus GE-CM 43 LI M Kit 3413130 dávají hodnocení 99%

Automatická robotická sekačka Husqvarna Automower 305 aku

Husqvarna Automower 305 má kompaktní design a je ideální pro menší, komplexní zahrady až do 600 m2. Snadno spravuje sjezdovky se sklonem 40%. Platforma se čtyřmi koly a systematická manipulace s průchody zajišťují efektivní provoz a funkce vyhledávání pomocí trojitého vyhledávání usnadňuje nalezení nejrychlejší trasy domů k nabíjecí stanici. Vybaven časovačem počasí, senzorem mrazu a sekačkou Automower® Connect – Home. Snadno se čistí a umývá hadicí.

Efektivní hospodaření s energií znamená nízkou spotřebu energie, což umožňuje sekačce Automower® pracovat za zlomek nákladů běžných u tradičních sekaček na trávu. Výšku sečení lze snadno nastavit shora otočením velkého knoflíku.

K dosažení vynikajících výsledků sečení po celé pracovní ploše lze pro přechody úzkými průchody nastavit automatické přepínání z režimu sečení podle náhodného vzorce do režimu systematického sečení.

Robotická sekačka Husqvarna Automower může být venku po celý den a je navržen tak, aby fungoval správně a bez dozoru bez ohledu na povětrnostní podmínky. Díky kvalitní konstrukci se osvědčil i v drsném severském podnebí.

Jestliže se Automower® zvedne nad zem nebo se převrátí, sečení se automaticky přeruší. Rotující žací břity jsou navíc umístěny v dostatečné vzdálenosti od vnější hrany stroje. Když zahradní sekačka narazí na překážku, zastaví se a změní směr, aniž by došlo k jakémukoliv poškození.

Sekačka Husqvarna Automower® umí svoji pracovní dobu přizpůsobit počasí, což znamená, že v době rychlého růstu trávy pracuje mnohem déle. Za slunečného a suchého počasí nebo ke konci sezóny seká kratší dobu – tím šetří trávník a zároveň se méně opotřebovává.

Aplikace Automower® Connect@HOME prostřednictvím Bluetooth umožňuje kompletní ovládání sekačky přímo ve smartphonu. Můžete snadno a pohodlně odesílat příkazy pro spuštění, zastavení a parkování sekačky, zkontrolovat a upravit její nastavení. Komunikace se sekačkou pomocí Bluetooth je možná do 30 metrů.

Testy a recenze akumulátorové robotické sekačky Husqvarna Automower 305 aku dávají hodnocení 83%

Zahradní robotická sekačka Gardena Sileno life 1250 smart

Díky systému SensorCut nevytváří GARDENA robotická sekačka SILENO life na trávníku pruhy, ale naopak, střih je vyvážený a výsledkem je dokonale udržovaný travnatý koberec. Je vhodná pro travnaté plochy o rozloze až 1.250 metrů čtverečních.

Kompaktní a manévrovatelná robotická sekačka bez problémů zvládá sklon až 30 procent, rovněž také úzké pasáže a průchody. Robotická sekačka SILENO life je připravena pracovat za jakéhokoliv počasí a její chod je tak tichý, že ji sotva uslyšíte.

Po dokončení práce se automaticky vrátí do nabíjecí stanice. Během instalace vás programovací asistent provádí nabídkou a nezávisle vypočítá plán sečení. Časy sečení lze také nastavit prostřednictvím aplikace smart a porovnat je s časy zavlažování smart zavlažovacího počítače.

Smart gateway zajišťuje centrální propojení se sítí – vytváří internetové připojení pomocí existujícího routeru. Tímto způsobem funguje jako jádro smart systému a umožňuje bezkabelovou síťovou komunikaci mezi všemi zařízeními řady GARDENA smart system a GARDENA aplikací smart.

Vyložte si nohy a vychutnejte si svoji zahradu! Vaše robotická sekačka převezme práci spojenou s vašim trávníkem. Jemné odřezky trávy zůstávají na trávníku jako přírodní hnojivo, které podporuje dobrý růst a šetří cenný čas, kdy se můžete věnovat jiným věcem.

Robotické sekačce na trávu nevadí ani letní počasí s přeháňkami. Byla vyvinuta tak, aby sloužila po celý den a aby fungovala správně bez dozoru a bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Ohraničující vodič určuje flexibilně a spolehlivě oblast sekání – zajišťuje, aby robotická sekačka sekala pouze ve vymezené oblasti. Vysoce citlivý senzor kolize brání nárazu robotické sekačky do překážek na zahradě. Při nadzvednutí sekačky se nože okamžitě zastaví, čímž nemůže dojít ke zranění.

Použitím aplikace GARDENA smart pro iOS, Android a web, která je zdarma, budete mít vaši zahradu neustále pod kontrolou, bez ohledu na to, kde se momentálně nacházíte. Kliknutím na obrazovku můžete vyvolat důležité informace a pohodlně přizpůsobit všechna nastavení pro práce na zahradě a podle vašich požadavků. Seřizujte nastavení velikosti trávníku, nastavte týdenní plán sekačky a definujte své zóny sečení, a to celé z pohodlí vašeho inteligentního telefonu.

Testy a recenze akumulátorové robotické sekačky Gardena Sileno life 1250 smart dávají hodnocení 100%

Automatická robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 smart

Sekačka Gardena Sileno+ 2000 udržuje stonky trávy na přesně nastavené délce a vy si můžete vychutnat svůj volný čas. Díky systému SensorCut nezpůsobuje robotická sekačka na trávníku pruhy, ale zanechává dokonale udržovaný trávníkový koberec.

Její chod je tak tichý, že je stěží možné slyšet, že seká trávník před tím, než se zcela automaticky vrátí do nabíjecí stanice. Časy sekání lze libovolně naprogramovat. Proto je robotická sekačka v provozu pouze tehdy, když je to zapotřebí.

Pomocí integrovaného senzoru pro monitorování růstu trávy si sama určí, jak často bude sekat. Díky silnému pohonu zadních kol je sekačka Gardena Sileno+ 2000 schopna vyrovnat se s nerovným terénem dokonce až se sklonem 35 procent. Výšku sečení lze snadno nastavit – od 20 do 60 mm.

Robotická sekačka Gardena seká trávník úplně sama a nabíjí se podle potřeby v dobíjecí stanici. Přesné nože stříhají trávu čistě. Ani horké letní počasí jí neodradí. Díky spolehlivé funkčnosti pracuje nezávisle na povětrnostních podmínkách, dokonce i za deště.

Velké a členité zahradní struktury nedělají robotické sekačce Gardena Sileno+ 2000 problém. Tato sekačka se pohybuje po travnatých plochách úplně automaticky, spolehlivě a nezanechává po sobě vyjeté koleje.

Nastavení výšky sekání je velmi snadné a provádí se bez použití nářadí. Kontinuální, ale přesto jemné řezání všech druhů trávy dává trávníku svěží, zelený vzhled. Jemné odřezky trávy zůstávají na trávníku jako přírodní hnojivo, a tím ušetří odklízení posečené trávy. Využívá se tady princip mulčování, který je odborníky doporučován.

Senzory náklonu a zvednutí a velká vzdálenost mezi tělem sekačky a žacími břity zajišťují doplňkovou bezpečnost pro osoby a zvířata. Pokud je například sekačka zvednuta, žací kotouč se okamžitě zastaví a tím je zabráněno zranění. Robotická sekačka může být kdykoli zastavena pomocí velkého, snadno přístupného tlačítka stop.

Testy a recenze akumulátorové robotické sekačky Gardena Sileno+ 2000 dávají hodnocení 99%

Akumulátorová sekačka na trávu s pojezdem HECHT 5041 aku

HECHT 5041 je akumulátorová sekačka s pojezdem. Maximální doba práce na jedno nabití je až 60 minut u baterie s kapacitou 5Ah a 42 minut u baterie s kapacitou 4Ah, což Vám postačí na posečení až 600 m2 pravidelně udržované plochy trávníku. Tato plocha je však podstatně ovlivněna v závislosti na délce a hustoty trávníku, ale i členitostí pozemku a typu použitého akumulátoru.

Akumulátorová sekačka HECHT 5041 v sobě snoubí výhody elektrického motoru, který neprodukuje žádné emise, je tichý a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a výhodami sekaček se spalovacím motorem, které jsou nezávislé na zdroji elektrické energie a přívodních kabelů. Stačí pouze zasunout nabitý akumulátor a sekačka je připravena k použití.

Díky velice snadnému ovládání a údržbě omezující se prakticky jen na nabíjení akumulátoru a pravidelném broušení nože je sekačka vhodná i pro seniory.

Parametry a popis sekačky:
Možno kombinovat se všemi bateriemi ACCU programu 5040
LED indikátor stavu nabití baterie na každé baterii
Perfektní design pro náročné uživatele
Jednoduché a spolehlivé startování tlačítkem
Nově tvarované šasi a skloněné dopředu (jako u profesionálních strojů) pro perfektní sběr trávy a sekání i těsně u obrubníků
Velká přední 7″ a zadní 8“ kola s patentovaným W designem
Ergonomická měkčená a výškově nastavitelná řídítka
Lehce složitelná řídítka s rychloupínáním pro snadný transport
Centrální nastavení výšky sečení
První dvě pozice pro tzv. anglický trávník (velmi nízký střih)
Objemný koš s moderní plastovou vrchní částí, signalizací naplnění, pohodlným madlem a odvodem vzduchu do stran
Tkanina koše s různě propustnými vrstvami zaručuje výborný sběr i při nízké propustnosti prachu

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky HECHT 5041 dávají hodnocení 97%

Akumulátorová sekačka na trávu EXTOL Industrial 8795630

Aku sekačka spojuje výhody elektrických sekaček – nízký hluk, jednoduchost obsluhy a údržby se svobodou pohybu benzínových sekaček. Sekačka je poháněná nejmodernějším „brushless“ motorem. Tento nový typ motoru má vyšší životnost, je výkonnější a má menší spotřebu el. energie než klasické motory s uhlíkovými kartáči.

Zdrojem energie je kvalitní baterie Li-ion 40V s kapacitou 2500 mAh a v přibalené rychlonabíječce ji nabijete asi za 1 hodinu. Sekačka je vybavená elektronikou, která dovoluje použít jednu nebo dvě baterie současně.

Při pravidelném sekání trávníku může sekačka posekat až 500 m2 s jednou plně nabitou baterií. Tato rozloha může být ovlivněna výškou a kvalitou sekaného travního porostu. Výšku sekání lze upravit v rozsahu 25-75 mm.

Zahradní sekačka je vybavena dvojitým bezpečnostním jištěním – spoušť sekačky je jištěna bezpečnostním tlačítkem a vedle baterie je speciální bezpečnostní klíč, bez kterého nelze sekačku spustit. Pokud ho vytáhnete a vezmete si ho sebou, nemohou například děti spustit sekačku a zranit se.

Sekačka je vyrobena z kvalitních materiálů, které zajišťují dlouhou životnost. Hlavní namáhané součásti např. buben sekačky jsou kovové. Masivní kola jsou potažena gumou pro tichou jízdu na tvrdých površích.

Koš na trávu je vyroben částečně z plátna, které dovoluje zmenšit rozměr koše při skladování. Díky použití elektrického pohonu je sekačka, kromě občasného promazání, prakticky bezúdržbová.

Díky použitému Li-ion akumulátoru je možné ho kdykoliv dobíjet, aniž by se tím snižovala jeho kapacita. Li-ion akumulátor ztrácí energii vlivem samovybíjení velmi pomalu a vydrží dlouho nabitý.

Parametry a popis sekačky:
Baterie: 40V Li-ion
Kapacita baterie: 2500 mAh
Otáčky: 3100/min
Záběr sekání: 38 cm
Výška sekání: 25-35-45-55-65-75 mm
Doba chodu: 35 min
Nabíjení baterie cca: 1-1,5 hod
Pro trávník: pravidelné sekání až 500 m2
Objem koše: 40 l
Hmotnost s baterií: 17 kg

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky EXTOL Industrial 8795630 dávají hodnocení 91%

Akumulátorová travní sekačka na baterie s pojezdem VeGA 46S ECO 6in1

Tento model sekačky disponuje dvouslotovým uložením baterií s možností jednoduchého přepínání, když se jedna baterie vybije. Tímto systém si jednoduše prodloužíte pracovní dobu sečení. Aku sekačka vyniká ve vyšší střední třídě sekaček svým kvalitním zpracováním , výbavou a stejně tak i designem.

Zahradní sekačka VeGA je vybavena robustním ocelovým skeletem se záběrem sečení 46 cm. Motorová sekačka VeGA 46S ECO je poháněna silným elektrickým motorem o síle 1800W.

Velkou předností této sekačky je variabilnost použití 6 in 1, což znamená, že motorová sekačka VeGA 46S ECO s pojezdem umí sbírat posečenou trávu do koše, mulčuje, a nebo může vyhazovat trávu bočním deflektorem i zadním deflektorem ven.

Tyto poslední funkce se používají převážně na přerostlou trávu. Velká zadní pojezdová kola i přední kola jsou uložena v oboustranných kuličkových ložiscích, centrální nastavení výšky sečení je u značky VeGA také samozřejmostí.

Bateriová sekačka VeGA 46S ECO má ergonomické madlo s pogumovanou rukojetí a masivní ovládací panel s ovládacími prvky. Dále je tato sekačka vybavena sklopnou rukojetí pro snadné uskladnění a přepravu.

Masivní žací nůž a velký koš s ukazatelem naplnění, spolu se zajímavou cenou, dělají z této bateriové sekačky VeGA 46S ECO s pojezdem jedničku ve vyšší třídě bateriových sekaček s pojezdem.

Parametry a popis sekačky:
Vlastní pojezd: ANO
Typ motoru: elektrický 1800W
Baterie: Li-ion 1x DC 80V, 2Ah
Nastavení výšky: 25-75 mm, centrální
Šířka sečení: 460 mm
Objem koše: 70 l
Podvozek: Kvalitní ocel
Kuličková ložiska: ANO
Mulčování: ANO
Výhoz bokem: ANO
Zadní výhoz: ANO
Rychlost pojezdu: 4,0km/h
Velikost kol: přední/zadní 180/255 mm
Hmotnost: 33 kg

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky VeGA 46S ECO 6in1 dávají hodnocení 79%

Akumulátorová travní sekačka na baterie s pojezdem AL-KO Moweo 46.5 Li SP 119707

Akumulátorová sekačka AL-KO MOWEO 46.5 Li SP je nová a extrémně výkonná sekačka postavená na šasi z ocelového plechu a pohonem zadních kol. Sekačka působí masivně a je vybavena řadou funkcí, které mají velké elektrické sekačky.

Největší model aku-sekačky od firmy AL-KO Vás přesvědčí robustním tělem sekačky z ocelového plechu. Sekačka AL-KO Moweo 46.5 Li SP byla vyvinuta v Německu, vyrobena v Rakousku. Díky inovativním komponentům a Lithium-Ionovému akumulátoru s ukazatelem nabití je AL-KO Moweo 46.5 Li SP spolehlivý partner pro Vaší zahradu.

Díky širokému záběru 46 cm, přibalenému druhému akumulátoru a pohodlnému pohonu kol je AL-KO Moweo 46.5 Li SP vhodný pro trávníky až do 600 m2 . 36 Voltová Lithium-Ionová baterie s dlouhou životností netrpí samovybíjením ani paměťovým efektem. Sedmistupňové nastavení výšky sečení v rozsahu 25 – 75 mm.

Velký sběrný koš o objemu 70 l je díky aerodynamickému tvaru těla sekačky, díky MaxAirflow Technologii, optimálně naplněn. Bezpečné startování pomocí klíčku. Velká kola uložená v kuličkových ložiscích zajišťují optimální trakci během sečení.

Parametry a popis sekačky:
Typ akumulátoru: 40 V / 4 Ah / 5 Ah / Li-Ion EnergyFlex
Zdroj pohonu: akumulátor, v dodávce jsou 2x akumulátor 4 Ah
Pracovní šířka: 46 cm
Pojezd: ano, 1 rychlost
Obsah sběrného koše: 70 l
Tělo sekačky: ocelový plech
Pro travní plochy do: 600 m2
Výška střihu: 25-75 mm
Nastavení pracovní výšky: jednotlivé nápravy, 7 poloh
Hmotnost: 30 kg

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky AL-KO Moweo 46.5 Li SP dávají hodnocení 92%

Akumulátorová travní sekačka s pojezdem Greenworks GD60LM46SP aku

Bezuhlíkový indukční motor Greenworks je absolutní špičkou mezi elektrickými motory. Díky absenci uhlíků je takřka bezúdržbový. Ještě důležitějšími vlastnostmi oproti klasickým motorům jsou delší životnost, vyšší účinnost, vyšší otáčky, o 30% vyšší točivý moment, o 70% méně vibrací a nižší hlučnost.

Zákazník tak získá aku stroj se všemi jeho výhodami a s výkonem, který mu dosud byly schopny poskytnout pouze benzínové stroje.

Aku sekačka s vlastním pojezdem – není nutné tlačit. Rychlost pojezdu je nastavitelná od 0,5 do 1,2 m/s. Vysoké ocelové šasi, ideální tvar pro výborný sběr trávy a technologie ochrany motoru při nárazu nože na pevnou překážku.

Sekačka má bezpečnostní klíč proti nechtěnému spuštění stroje a objemný koš 55 l. Mulčovací záslepka a deflektor bočního výhozu ve standardu. Má také centrální nastavení výšky v sedmi stupních 15-80 mm s jednoduše složitelná, ergonomická řidítka.

Možno kombinovat s bateriemi 60V 4Ah nebo 60V 2Ah. Nechybí ani LED indikátor stavu nabití baterie. Nůž z lehkých slitin zvyšuje výdrž baterie.

Parametry a popis sekačky:
Záběr (cm): 46
Akumulátor (V/ Ah): 60 / není součástí dodávky
Objem koše (l): 55
Průměr kol (mm): 200 / 250
Typ motoru: aku 60 V
Nastavení výšky sečení: central, 7 pozic
Výška sečení (mm): 15 – 80
Výdrž na jedno nabití: 2Ah/4Ah: cca 15/30 min
Pojezd: Ano
Mulčování: Ano
Podvozek: ocel
Plně složitelná ergon. řidítka: Ano
Hmotnost (Kg): 26.00

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky Greenworks GD60LM46SP dávají hodnocení 91%

Akumulátorová sekačka na trávu s pojezdem VeGA 42S ECO 4in1

Aku zahradní sekačka na baterie VeGA 42S ECO přináší vynikající volbu pro zákazníky v sekci bateriová sekačka s pojezdem. Rychlost pojezdu činí 4 km/hod. Tento model AKU sekačky s pojezdem má také funkci mulčování. Tato funkce je rok od roku oblíbenější u českého zákazníka. Slouží pro pravidelné sekání travního porostu.

Výšku sečení lze nastavit do několika poloh v rozmezí 25 – 75mm. Jedná se o centrální nastavení. Sběrný koš sekačky má objem 45l.

Parametry a popis sekačky:
Vlastní pojezd: ANO
Typ motoru: akumulátorový
Výkon elektrického motoru: 800W
Baterie: Li-ion 40V, DC 40V, 4 Ah
Šířka sečení: 430mm
Nastavení výšky sečení: 25 – 75 mm
Objem koše: 45l
Mulčování: ANO
Podvozek: Kvalitní ocel
Rychlost pojezdu: 4.0 km/hod
Velikost kol přední/ zadní: 150/180 mm
Hmotnost: 25 kg

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky VeGA 42S ECO 4in1 dávají hodnocení 95%

Automatická robotická sekačka Blumfeldt Garden Hero VC5

Robotická sekačka Garden Hero od společnosti Blumfeldt zajišťuje kvalitní a atraktivní trávníky v zahradě díky dlouhému chodu akumulátoru a mnoha možnostem nastavení. Ideální akumulátorová sekačka pro velké zahradní plochy a vysoký trávník.

Sen každého zahradníka i zahrádkáře je zařízení Garden Hero od společnosti Blumfeldt, které vyřeší nepříjemné sekání trávníku úplně samo. Jednoduše si sedněte a relaxujte, zatímco robotická sekačka samostatně a precizně poseká trávník volitelně na výšku od 2,5 do 5,5 cm a v šířce 18 cm.

Prostřednictvím kabelu, umístěného na zemi, je ohraničená plocha na sekání – v rámci této zóny provádí robotická sekačka svou práci. Snadno zvládne střední a velké plochy až do 1200 m2 a svahy až do 30° sklonu.

Díky výkonnému akumulátoru vydrží 3 hodiny, poté se automaticky vrátí nabít do základní stanice. Prostřednictvím přehledného ovládacího panelu s LCD displejem se dají nastavit mnohé funkce, jako například programy pro sečení „Náhodně“, „Podél okrajů“, „Spirála“ a „Cikcak“. Poslední program přesvědčí díky řezacímu systému ZigZag Cutting System s rovnoměrným klikatým chodem pro obzvlášť důsledný výsledek sečení.

Senzory zdvihu a snímače náklonu se starají o spolehlivou ochranu, jelikož čepele se okamžitě vypnou, když se robotická sekačka zvedne nebo příliš nakloní. Při možné srážce s objekty jsou na zařízení aktivovány nárazové senzory, které způsobí otočení zařízení Garden Hero a další sečení v jiném směru.

Robotická sekačka postupuje vpřed díky svému outdoorovému profilu na zadních kolech bez námahy na jakémkoli trávníku a díky třídě ochrany IPX4 je chráněna proti stříkající vodě.

Parametry a popis sekačky:
doba chodu akumulátoru: až do 180 min.
výška sečení: 2,5 – 5,5 cm
šířka sečení: 18 cm
řezná rychlost: 22 m/min.
plocha sečení: až do 1200 m2 max.
zvedací senzory a senzory náklonu – čepele se vypnou
nárazový senzor – robot se vzdálí od překážky
schopen plnit funkce na podkladech až do 30° sklonu
4 kola, z toho 2 velké zadní kola s outdoorovým profilem (hroty)

Testy a recenze akumulátorové robotické sekačky Blumfeldt Garden Hero VC5 dávají hodnocení 100%

Akumulátorová sekačka na trávu BOSCH Rotak 43 LI 06008A4507

Akumulátorové sekačky na trávu Rotak 43 LI jsou nejjednodušší a nejméně namáhavou cestou k perfektnímu trávníku. Vynikající sekací výkon a zachycení posekané trávy díky noži z kalené oceli a inovativní technologii proudění vzduchu.

Perfektní dokončování: Nový systém Powerdrive LI + poskytuje konstantně vysoký krouticí moment za všech podmínek. Vynikající ergonomie díky držadlům Ergoflex s certifikátem AGR.

Syneon Chip – Inteligentní kontrola energie pro každý projekt. Ergonomické rukojeti pro snadnou manipulaci. Systém motoru Powerdrive LI + zaručuje spolehlivý střih, dokonce i v náročných podmínkách.

50litrový sběrný koš na trávu pro větší kapacitu a méně přerušování práce za účelem vyprazdňování. Nový systém držadla QuickClick pro nejjednodušší první montáž bez použití nástrojů.

Vynikající jízdní vlastnosti díky lehce se otáčejícím a pogumovaným kolečkům. Pomocí bočního hřebenu na trávu lze trávu perfektně posekat až ke kraji. Funkce LeafCollect zajišťuje veškerou práci při sbírání listí. Nabíječka AL 3620 CV. Sběrný box na trávu 50 l. 1× lithium-iontový akumulátor 36 V / 4,0 Ah

Sečte s menší námahou a maximální kontrolou. Rukojeti Bosch ErgoFlex snižují zatížení ramen a zad a zajišťují perfektní postoj při sečení. Několik seřizovacích tlačítek pro individuální přizpůsobení a optimální pohodlí.

Hřebeny na trávu optimálním způsobem podávají trávu do oblastí sečení nože LeafCollect i blízko k okrajům – pro čistý a přesný výsledek. Nůž LeafCollect sbírá listí a nadrcené jej sype do vaku na trávu, a zajišťuje tak jeho jednoduchou likvidaci.

Parametry a popis sekačky:
Typ akumulátoru Lithium-iontová
Napětí akumulátoru 36 V
Doba nabíjení akumulátoru 140 min
Šířka střihu 43 cm
Žací systém Broušený nůž z kalené oceli
Hmotnost 13,9 kg
Objem sběrného koše 50 L
Výška střihu 20 – 70 mm
Nastavování žací výšky 6násobné

Testy a recenze zahradní akumulátorové sekačky BOSCH Rotak 43 LI dávají hodnocení 94%