Nejlepší výživové aplikace pro Android a iOS zdarma

Jak mohou technologie hrát roli ve zdravé stravě a životním stylu? Pomohou moderní fitness a výživové aplikace pro systémy iOS a Android.

Aplikace pro Android a iOS nám pomohou najít nové a zajímavé možnosti cvičení, díky kterým budeme rychleji a lépe spalovat kalorie a tuky. Dnes už ale nestačí jenom takzvané fitness aplikace, ale stále více jsou v oblibě aplikace pro výživu. Tyto aplikace nám pomáhají určit nejzdravější způsob přípravy a konzumace potravin.

Jde o pomoc a soustředění se na konzumaci zdravých a čerstvých potravin, jako celozrnné plody, semena, ořechy a luštěniny, čerstvé ovoce a zeleninu. Není to jenom tím, že to vyžaduje moderní zdravý životní styl. V dnešní době je mnoho civilizačních chorob způsobeno nadměrnou konzumací solí, cukrů, tuků a olejů díky smaženým jídlům a přeslazeným nápojům.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Pokud máte problémy s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, nebo trpíte srdečními chorobami, tak je opravdu nutné se zamyslet nad vyváženou a zdravou stravou. Dnes nám mohou pomoci k výběru správných a zdravých potravin a nápojů skvělé výživové aplikace.

Představíme pár nejlépe hodnocených aplikací pro Android a iOS, které jsou většinou zdarma.

Fooducate ( Android, iOS: Zdarma )

Stačí naskenovat mobilním telefonem čárový kód a aplikace Fooducate nám poskytne přehledně nutriční hodnoty produktu. Tyto informace jsou srozumitelné a velmi obsáhlé. Aplikace Fooducate nám pomáhá sledovat množství a kvalitu kalorii, které přijímáme a zároveň má další monitorovací funkce.

Sugar Rush ( iOS: Zdarma )

Aplikace je podobná Fooducate s tím rozdílem, že se zaměřuje na obsah cukru v potravinách. Takže po naskenování čarového kódu produktu dostaneme velmi rychle aktuální výživovou hodnotu a hlavně, kolik se v potravině vyskytuje cukru.

Nutrients ( iOS: $4.99 )

Zajímavá výživová aplikace Nutrients se zaměřuje na nebalené, nezpracované a čerstvé potraviny. Tato aplikace vygeneruje kompletní přehled o všech nutričních hodnotách určité potraviny. Stačí si zadat potraviny, které budeme zpracovávat a zobrazí se nám vitamíny, minerály, tuky, cukry, kalorie a mnoho dalšího. Všechny tyto nutriční hodnoty potravin získáme velmi detailně a hlavně komplexně.

Lifesum ( Android, iOS: Zdarma )

Dosáhněte svých osobních cílů v oblasti zdraví pomocí aplikace Lifesum, která nás informuje o zdravých potravinách, o správné velikosti porcí a o tom, jak podporovat zdravé návyky. Můžete si vybrat z databáze aplikace Lifesum stravovací plán, sledovat stravovací a cvičební návyky, nebo získat přístup ke knihovně nápadů na zdravé jídlo.

MyPlate Calorie Tracker ( Android, iOS: Zdarma )

Aplikace MyPlate Calorie Tracker je pomocníkem pro hubnutí, který vás motivuje k vyšší aktivitě při spalování kalorií. Zároveň své uživatele vzdělává nutričními informacemi a kvalitou kalorii produktu. Stanovením cílů a sledováním úrovně zdraví a kondice, stravování a hydratace budete přesně vědět, jaký by měl být váš příjem kalorii.

FoodPrint™ Diet by Nutrino ( Android, iOS: Zdarma )

Naplánujte své týdenní stravování s nutričními náhledy včetně inspirací od společnosti Nutrino. Jídelníček si naplánujete na základě vlastní kondice a zdraví, včetně možnosti vašeho dietního uvážení a dokonce i s ohledem na biorytmus.

Pokud trpíte nějakou nemocí, nebo máte nemocného rodinného příslušníka, tak by měla být příprava zdravých a výživných jídel vaší prioritou. Úpravou jídelníčku a stravovacích návyků, včetně zdravějšího životního stylu můžete předejít mnoha zdravotním komplikacím a nemocem.