Nejlepší rozšíření a pluginy pro prohlížeč Safari

Pro internetový prohlížeč Safari pro Apple jsou k dispozici desítky zajímavých, inovativních a užitečných rozšíření a pluginů.

Pro mnoho z nás je Safari jasná volba a navíc si jej můžeme doplnit o spousty užitečných pluginů a rozšíření. Zde je náš výběr nejlepších rozšíření a pluginů pro prohlížeč Safari, které se nejvíce líbí a nejčastěji používají.

AdBlock

Reklamy mohou být pro někoho velmi obtěžující, ale někomu zase žádná reklama nevadí. AdBlock zablokuje grafické reklamy, textové reklamy a dokonce i reklamy ve videích YouTube. Umožňuje vám také vytvořit seznamy webů, jejichž reklamy chcete vidět a neobtěžují vás.

Autopagerize

Pokud vyhledáváte na Googlu nebo nakupujete na eBay či Amazonu, tak se výsledky obvykle zobrazí na jedné stránce. Až po kliknutí na tlačítko Další se zobrazí další stránky výsledků vyhledávání.
Služba Autopagerize pomáhá tuto možnost zjednodušit a urychlit. Při procházení výsledků vyhledávání směrem dolů nám toto rozšíření automaticky načte další stránku výsledků. Tím nám zobrazí všechny informace jako jeden dlouhý souvislý seznam.

ClickToPlugin

Rozšíření ClickToPlugin je sourozenec aplikace ClickToFlash, která se zabývá nevhodnou animační a video platformou společnosti Adobe. Pokud aplikace ClickToFlash zablokovala pouze obsah Flash, tak služba ClickToPlugin blokuje veškerý obsah webových stránek, který používá modul plug-in.
Při načítání stránky namísto obsahu webu uvidíte zástupný symbol s názvem plug-in.
Nyní máte na výběr: pokud nemáte zájem o blokovaný obsah, tak ho můžete jednoduše ignorovat a pokračovat v načtení stránky. Chcete-li vidět video nebo cokoli jiného, ​tak stačí kliknout na zástupný symbol a načíst ho.

Coda Notes

Nejnovější verze aplikace Mail for Mac OS X obsahuje možnost označování, která umožňuje přidávat poznámky a to i do obrázků, které připojíte do e-mailů. Coda Notes poskytuje podobné funkce pro Safari s malou lištou nástrojů, která umožňuje přidat poznámky nebo pomocí pera zvýraznit části webové stránky. Poté můžete stisknout tlačítko Odeslat a odeslat e-mailem snímek obrazovky anotované webové stránky přátelům nebo kolegům.

Derpyme

Kopírování dlouhých webových adres může být trochu nepříjemné, zejména pokud je chcete sdílet s přáteli na webech, jako je Twitter nebo Facebook. To vedlo k vytvoření řady služeb „zkrácení“ adres URL – webových stránek, které vám umožňují zadat dlouhou adresu a poté vám poskytnou zkrácenou alternativu, která je mnohem jednodušší ke kopírování nebo psaní.
Existuje také několik rozšíření, které vám mohou zkrátit adresy URL, ale derpyme je jedním z nejrychlejších a nejsnadnějších k používání. Jednoduše přejděte na požadovanou webovou stránku a klepnutím na tlačítko derpyme vygenerujte zkrácenou webovou adresu.

DuckDuckGo

Google je stále králem vyhledávačů, ale jeho nezájem o ochraně osobních údajů znamená, že mnoho lidí začíná hledat konkurenční vyhledávače, jako je vyhledávač DuckDuckGo.
Na rozdíl od Google nebo Bing, tak DuckDuckGo nezaznamenává ani nezachovává žádný záznam o vašich vyhledávacích dotazech a aktivitách. Již nyní můžete nastavit DuckDuckGo jako výchozí vyhledávač pomocí panelu Preferences v Safari. Nicméně toto oficiální rozšíření od DuckDuckGo přidává řadu dalších funkcí, včetně speciálních příkazů, které vám umožňují provádět vyhledávání na jediném konkrétním webu. Třeba při vyhledávání slov „Amazon pruhované ponožky“ vám rozšíření zobrazí výsledky přímo ze stránek Amazon a pouze pruhované ponožky.

F.B.Purity

Cílem pluginu FB Purity je vyfiltrovat všechny nechtěné příspěvky a nechat pouze příspěvky, které vás zajímají.
Reklamy, sponzorované příspěvky a animované GIFy jsou odstraněny. Stejně jako trendová témata a vše co se týká her nebo aplikací a zároveň zmizí automatické přehrávání videí.

Kromě toho můžete vyladit funkci FB Purity tak, aby její filtry fungovaly lépe například tím, že vypnete blokování určitého typů obsahu. Můžete také filtrovat konkrétní témata, jako je například náboženství nebo politika.

HoverSee

HoverSee vám umožňuje zobrazit náhled obsahu webových stránek pouhým najetím myši. Spolupracuje s řadou obrázků a odkazů včetně miniatur na Facebooku, Google a různých zpravodajských stránkách.
To samo o sobě je zajímavé, ale ještě zajímavější je, že ani nemusí být na stránce zobrazen obrázek. Umožňuje také „vidět za sebou“ odkazy na obrázky v galeriích, jako je Flickr nebo Imgur, nebo přímé odkazy na obrázky na jiných stránkách.

Incognito

Většina z nás ví, že nás Google sleduje a zkoumá téměř vše co si prohlédneme a po několika dnech sledování nám nabízí reklamy na určité produkty. V nejlepším případě to je nepříjemné, ale v horším případě to může upozornit zaměstnavatele, že používáte svůj pracovní počítač pro osobní účely. Nebo se taky může stát, že váš milovaný bude přesně vědět co jste si prohlíželi a tím pádem, co asi dostane za dárek.
Cílem společnosti Incognito je zabránit tomu, aby Google a Facebook ( ano Facebook nás kontroluje taky ) vás sledovali na internetu.

V rozšíření je jen málo možností. Můžete jej zapnout nebo vypnout a poté zvolit, kterým službám zabraníte ve sledování. Příklady: Google Analytics, Google Adsense, Facebook, Facebook Ads a Twitter.

Jakmile tento plugin nainstalujete, tak se nemusíte nikdy obávat inzerátů týkajících se všeho, co souvisí s vaší online aktivitou.

PanicButton

PanicButton je praktické rozšíření pokud nechcete, aby někdo viděl co hledáte na webu. Stačí stisknout ikonu PanicButton v adresním řádku Safari a všechny vaše aktuální karty budou skryty a nahrazeny „bezpečnou“ webovou stránkou podle vašeho výběru.
Můžete také nastavit klávesovou zkratku pro aktivaci PanicButtonu, nebo si pro lepší zabezpečení můžete přidat heslo. Toto zabezpečení taktéž zabrání každému stisknout šipku Zpět a tím zjistit co jste naposledy prohlíželi.

Samozřejmě existuje spousty jiných rozšíření a pluginů pro prohlížeč Safari. Každý používá takový plugin, který z nějakého důvodu potřebuje, nebo mu ulehčuje prohlížení webu. Chtěli jsme vám jen představit pár zajímavých a hodně používaných pluginů a rozšíření pro Safari.