Nejlepší potraviny k čistění a regeneraci našeho těla

Lidské tělo v podstatě neustále prodělá mnoho změn, které mají významný vliv na naše zdraví.

Musíme věnovat pozornost co jíme a v jakém množství z různých důvodů, jako je stres, nemoci, pracovní přetížení nebo životní prostředí. Měli bychom věnovat zvýšenou pozornost svému tělu, abychom jej udržovali zdravé a v kondici. Samozřejmě je důležitý celkový zdravý životní styl včetně cvičení, ale dnes se zaměříme na zdravé potraviny.

Veškeré potraviny, které denně konzumujeme by měly být neutrální, to znamená kyselé nebo zásadité. Na základě příjmu těchto potravin se může měnit hladina pH našeho těla. Proto by alkalické potraviny měly být důležitou součástí naši pravidelné stravy pro celkové zdraví našeho těla.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Představíme vám pár nejlepších potravin pro čistění a regeneraci našeho těla. Určitě je zařazení těchto potravin do jídelníčku rozumná volba, která našemu tělu jedině prospěje.

Wakame

Wakame je typ mořských řas, který Japonci používají při přípravě pokrmů jako jsou saláty, tofu a polévkách. Wakame je přímo nabitá různými vitamíny a minerály, které prospívají našemu zdraví. Zejména obsahuje vitamín A, C, D, E, B2 a dokonce vitamín K. Z minerálu potřebných pro naše tělo wakame obsahuje železo, hořčík a folát. Spolu s těmito minerály a vitamíny obsahuje také sloučeninu s názvem fucoxantin. Takže wakame by měla obsahovat naše každodenní strava, protože obsahuje mnoho přínosných prvků pro naše zdraví.

Mořská sůl

Mořská sůl známá i pod názvem bobtna vzniká v důsledků odpařování slané vody. Mořská sůl zvyšuje nadměrné vylučování kyseliny z těla močením, takže tímto pomáhá tělu udržovat správné pH. Navíc mořská sůl obsahuje zinek, měď, draslík, vápník a chlorid, takže významně ovlivňuje zdravé fungování lidského těla.

Soursop

U nás zatím není soursop moc známé, ale v Karibiku, Mexiku, nebo Jižní Americe je velmi populární. Soursop je zvláštní svoji chutí, která chutná jako směs jahod a ananasu. Během detoxikačního procesu je toto ovoce velmi důležité, protože pomáhá vyplavit nahromaděné toxiny z buněk. Navíc jeho protizánětlivé účinky jsou přínosné při léčbě chronických zánětlivých stavů, jako je artritida nebo dna. Kromě toho je soursop nabitý antioxidanty, které zvyšují produkci bílých krvinek.

Švestky

Švestky obsahují hodně antioxidantů, které jsou vynikající pro posílení imunitního systému. Navíc švestky obsahují vitamín E a vitamín B, stejně jako další důležité živiny, jako je draslík, hořčík, železo, fluorid, vápník a zinek. A co je velmi zajímavé, tak švestky mají úžasnou schopnost snížit riziko tvorby nádorových buněk v těle.

Oregano nebo-li Dobromysl

Dobromysl obecná známá jako koření oregano pocházející ze Středozemí roste na našich loukách. V zahradě se pěstuje od nepaměti jako zázračně léčivé koření a je známé, že může pomoci ochránit před střevními nemocemi. Kromě toho nám pomáhá lépe se zotavit z nemoci tím, že stimuluje produkci bílých krvinek v těle. Oregano pomáhá zlepšit regeneraci jater a podporuje celkově zdraví jater, a tím pomáhá předcházet rakovině. Kromě toho je tato bylina používána jako účinný prostředek k léčbě poruch dýchacích cest, menstruačních křečí a problémů močových cest.

Burro Banány

Burro banán je příležitostně prodáván pod názvem chunky banana, protože je tvrdší a je více čtvercového tvaru než běžný banán. Jeho kůra je tvrdá a tmavě zelená, která se změní na tmavě žlutou barvu s charakteristickými černými skvrnami. Burro Banány pomáhají zlepšovat krevní obraz v těle, protože obsahují spousty mědi a železa. Navíc tyto banány pomáhají při produkci červených krvinek. Obsahují velmi málo tuku a kalorii, přestože jsou velmi bohaté na živiny, jako jsou vitamíny B a C, draslík, hořčík, zinek, vápník a selen. Burro banány se pěstují především v Mexiku.

Kantalupe nebo-li meloun cukrový

Kantalupe je meloun pocházející z Asie, který má sladkou dužinu a voní jako ananas. Meloun cukrový nebo-li kantalupe pomáhají tělu bojovat s toxiny, protože jsou bohaté na fytochemikálie a beta-karoten. Kromě toho také posilují imunitní systém proti toxickým látkám a napomáhají produkci bílých krvinek. Kantalupe jsou navíc obohaceny o draslík, vitamíny K a B, vlákniny a hořčík.

Achiote

Achiote je léčivá rostlina z amazonského pralesa na různé neduhy od léčby nachlazení až po rakovinu. Achiote se používá vnitřně při potížích s ledvinovými nebo močovými kameny a záněty močových cest nebo prostaty. Achiote pomáhá odvádět z těla přebytečně zadržovanou vodu a kyselinu močovou. Zkušenost lidových léčitelů jim přisuzuje schopnost působit na nervovou i trávicí soustavu a zbavit tělo nejrůznějších zánětů.

Divoká rýže

Vypadá jako rýže, roste stejně, ale botanicky vzato to vůbec rýže není. Divoká rýže je tradiční v Severní Americe a je to semeno vodní trávy, které běžně sklízí z kánoe domorodé obyvatelstvo. Divoká rýže je plná živin, jako jsou vitamíny A, C a E a obsahuje minerály, jako je folát, zinek a fosfor. Tím je velmi prospěšná pro zvýšení imunity a produkci bílých krvinek v našem těle.Taktéž zvyšuje produkci kolagenu v lidském těle, který pomáhá při regeneraci poškozených buněk, orgánů a tkání. Kromě toho má divoká rýže vysoký obsah vlákniny, která udržuje pod kontrolou hladinu cholesterolu a zajišťuje správné trávení.

Všechny uvedené alkalické potraviny by měla obsahovat naše každodenní strava. Všechny tyto potraviny jsou velmi zdravé a důležité pro zdravý životní styl. Výrazně pomáhají zvyšovat naši imunitu tím, že vyčistí náš organismus a regeneruji buňky v těle. Je důležité udělat pro své zdraví co nejvíce, abychom předcházeli různým chorobám a nemocem.