Mýty o vagíně, které jste považovali za pravdivé

Po většinu lidské historie byla vagína zahalena tajemstvím. Mluvilo se o ní potichu a vždy v soukromí. Věk informačních technologií to změnil, ale některé mýty stále kolují. Bez ohledu na to, jak vzdělaní a sečtělí si myslíte, že jste, musíte vědět, že některé domněnky o vagíně prostě nejsou pravdivé. Těchto 7 nejčastějších mýtů je třeba vyvrátit právě teď.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Celá oblast se jmenuje vagína

Toto je častý omyl, kterého se dopouští většina žen. Vagína je svalnatá a trubicovitá část ženského pohlavního ústrojí, která se táhne od vulvy k děložnímu čípku. Nazývat celou oblast vagínou je prostě špatně. Když říkáte, že jste si oholila vagínu, ve skutečnosti tím myslíte, že jste si oholila vulvu, která zahrnuje velké a malé stydké pysky, klitoris, poševní a močový otvor a konečník. Znalost vaší vaginální zóny je rozhodně výhodou, pokud jde o popis toho, co je vašemu partnerovi příjemné.

Příliš mnoho sexu způsobuje uvolnění vagíny

Vaše vagína není žádná křehká květinka, kterou by sex ničil. Vagína je určena k sexu, a pokud budete mít sex pravidelně, nedojde k jejímu uvolnění nebo poškození. Je vysoce elastická a nejenže se roztáhne, aby se přizpůsobila velikosti, ale také se po sexu a porodu vrátí do původní velikosti. Vaše vagína by se měla přirozeně rozšířit, když jste ve vzrušeném stavu. Pokud se tak neděje a vaše vagína je příliš těsná, pravděpodobně ještě nejste na sex připravená.

Vaginální výtok znamená, že máte pohlavně přenosnou chorobu

Vaginální výtok je dobrým ukazatelem vašeho celkového zdraví a výtok nemusí nutně znamenat onemocnění. Pokud máte vagínu, budete mít výtok. Zdravý výtok udržuje vagínu lubrikovanou a čistou, a zároveň snižuje riziko infekcí. Zde je však třeba mít na paměti, co musíte mít na paměti. Pokud má váš výtok nápadný zápach nebo je žlutý, šedý či hrudkovitý, obraťte se na svého gynekologa.

Vagína je jako obrácený penis

Vagína a penis nemají mnoho společného. Tento mýtus se možná rozšířil proto, že klitoris je z hlediska účelu, nervových zakončení a fyzického tvaru vzdáleně srovnatelný s penisem. Klitorální kapuce, což je malý kousek kůže, který chrání hlavičku klitorisu, je podobná předkožce na penisu. Stejně jako penis se klitoris při vzrušení zvětšuje. Na vnitřní straně má také citlivý stvol, který při stimulaci působí rozkoš. A tady podobnost končí.

Můžete v ní ztratit tampon

Ano, všem se nám to někdy stalo. Jdete si vyndat tampon a zachvátí vás panika, když ho nemůžete najít. Vaše anatomie má však jiný příběh. Ztratit tampon ve vagíně je prostě nemožné. Vagína je dlouhá jen několik centimetrů, a když nemůžete najít šňůrku, stačí trochu zapátrat, abyste ji našli. Není možné, aby se tampon dostal někam do žaludku.

Vaše vagína musí vypadat určitým způsobem

Neexistuje nic, čemu by se říkalo dokonalá vagína. Ať už jde o časopisy nebo reklamní poutače, standardy krásy jsou většinou tvořeny zdůrazňováním určitých odstínů pleti, typů postavy a struktury vlasů. Totéž platí, pokud jde o vaši vagínu. Velikost a tvar genitálií zobrazované v médiích, a konkrétněji v pornu, nejsou zlatým standardem. Ve skutečnosti žádný standard neexistuje. To, jak vaše vulva vypadá, je nepodstatné a je stejně jedinečná jako vy.

Pokud nevoní po růžích, pravděpodobně není čistá

Je načase, abyste si přestali myslet, že vaše vaginální zóna neustále voní jako nějaká okrasná zahrada. Všechny ty reklamy na voňavé výplachy a ubrousky vám neustále říkají, že by vaše vagína měla vonět. Hádejte co? Tak to příroda nezamýšlela. Udržování hygieny je sice důležité, ale nemusíte svou vagínu dusit záplavou vůní. Vaše vagína má svou vlastní přirozenou vůni, a i když vaginální výplachy tvrdí, že vyrovnávají pH, vaše vagína to dokáže zcela sama. Přesto, pokud zjistíte, že je vaše vaginální vůně abnormální či neobvyklá, navštivte svého gynekologa.