Marihuana a její zdravotní přínos

Cannabis u nás známá jako Marihuana je psychoaktivní droga získaná z rostlin konopí, která má zdravotní účinky.

Nechceme a ani nebudeme rozebírat, jestli je marihuana droga nebo není. Samozřejmě to je psychoaktivní droga, která je u nás zakázaná. Okamžitá reakce spojená s konzumací marihuany je ospalost, zvýšení chuti k jídlu a euforie. Při nadměrném požití konopí může dojít k nerovnováze pamětí a emocí.

Kromě rekreačního využití konopí budete překvapeni, že tato zakázaná rostlina je někdy úžasně přínosná pro zdraví. Některé výzkumy dokonce potvrzují, že marihuana je lék zvyšující výkon. Lékařsky prokázané zdravotní přínosy této rostliny jsou skutečně úžasné.

Nejde jen o kouření marihuany, ale různé konopné masti, konopné mazání, konopné oleje, konopné čaje, konopné proteiny nebo konopné potraviny.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Popsali jsme některé zdravotní přínosy marihuany:

Marihuana způsobuje, že jste štíhlejší
Kuřáci marihuany jsou obvykle méně obézní. Bylo zjištěno, že uživatelé konopí mají tendenci mít nízký index hmotnosti proti těm, kteří marihuanu nekouří.

Zlepšuje průběh Alzheimerovy choroby
Výzkumy dokazují, že marihuana může zpomalit progresi Alzheimerovy choroby. Marihuana je známá jako posilovač paměti.

Konopí snižuje úzkost
Pacienti trpící hypertenzí a úzkostí mohou pocítit úlevu díky marihuaně. Může pomoci snížit pocity zmatku a zmírnit napětí nebo vzrušení. Nicméně pokud se marihuana spotřebuje ve vyšších dávkách, tak může naopak zvýšit pocit úzkosti.

Marihuana léčí rakovinu
Různé výzkumy zjistili, že marihuana má schopnost zastavit šíření rakovinotvorných buněk. Je také známo, že zpomaluje růst nádoru v těle.

Léčba artritidy
Konopí je známé jako lék proti bolesti u lidí trpících revmatoidní artritidou. Dále je známo, že konopí zlepšuje kvalitu spánku.

Zmírňuje Parkinsonovou nemoc
Kouření marihuany může zmírnit bolesti a zlepšit spánek u pacientů trpících Parkinsonovou nemocí. Bylo zjištěno, že marihuana může zlepšit motorické dovednosti pacientů, kteří trpí třesem v těle.

Léčí zánětlivé onemocnění střev
O konopí je známo, že léčí poruchy střev, které způsobují bolest, průjem, úbytek hmotnosti a zvracení. Marihuana stimuluje buňky v těle, které hrají důležitou roli v celkovém imunitním systému.

Může léčit nevolnost
Marihuana může být použitá při léčbě nevolností, neboť obsahuje minimálně 60 kanabinoidů o kterých je známo, že mají velký vliv na mysl.

Pomáhá při léčbě hepatitidy
Některé z vedlejších účinků hepatitidy způsobují úbytek tělesné hmotnosti z důvodů ztráty chutí k jídlu, nepřetržité duševní a fyzické únavy, bolestí svalů a dalších. Některé výzkumy potvrdily, že kouřením marihuany se zotavilo z hepatitidy více pacientů, než těch, kteří marihuanu nekouřili.

Poskytuje ochranu mozku
Lékaři a vědci se domnívají, že rostlina marihuany má schopnost chránit mozek před jakýmkoliv traumatickým zraněním.

Když známe přínosy marihuany pro zdraví, tak musíme zmínit nevýhody spojené s touto drogou. Existují různá rizika této konopné rostliny, jestliže je spotřebována ve vyšších dávkách.

Některá rizika spojené s užíváním marihuany:

Dlouhodobé užívání marihuany může mít za následek snížení počtu spermií u mužů. Nadměrná spotřeba tohoto léku může také vést k hormonální nerovnováze v těle. Pro těhotné ženy je to velmi škodlivé a je potřeba se marihuaně vyhnout.
Při dlouhodobém užívání konopí může způsobit psychickou poruchu a zhoršit mentální stabilitu osoby.
Zvyšuje riziko srdečních záchvatů zvýšením srdečního rytmu a snížením hladiny krevního tlaku.
Trvalé užívání marihuany může vést k infekcím plic a poškození dýchacích cest.

Závěrem lze říci, že ačkoli marihuana může být lékařsky prospěšná při léčbě mnoha onemocnění, tak při vysokých a častých dávkách může vést k chronickým onemocněním, které nemusí být dobré pro zdraví.