Konec povyku kolem roztřepených konečků díky přírodní kosmetice

Roztřepené konečky našich vlasů jsou smutným a obávaným pohledem. Nikdo nikdy nebyl šťastný, když viděl, jak se mu vlasy třepí a vypadají slabé a lámavé. Příčin roztřepených konečků je mnoho. Nadměrné mytí, nepravidelné olejování, působení tepla, prachu a znečištění, nadměrné používání přípravků na úpravu vlasů, mytí vlasů horkou vodou, absence pravidelného zastřihávání, chemická ošetření a působení chlorované vody v bazénech, abychom jmenovali alespoň některé. Většina z nás si s nimi neví rady a nakonec navštíví kadeřnický salón, aby ty krásné kadeře ostříhal. Pokud si chcete udržet zdravé vlasy a věnovat náležitou péči prevenci a léčbě roztřepených konečků, není stříhání vždy tou nejlepší volbou. Přečtěte si o snadných a účinných přírodních prostředcích a skoncujte s rozruchem kolem roztřepených konečků.

Maska z vaječného žloutku

Vejce se jako účinná maska na vlasy používají po celém světě již po mnoho staletí. Vejce pomáhají při léčbě krepatých vlasů a dodávají jim zdravý lesk. Vaječný žloutek obsahuje dostatečné množství bílkovin, které vlasy posilují a zabraňují třepení konečků. Je také skvělým přírodním hydratačním prostředkem a kondicionérem.

Vyjměte žloutek z vejce a spojte ho se dvěma lžícemi mandlového oleje, olivového oleje a medu. Všechny ingredience dobře promíchejte a použijte jako masku na vlasy. Nechte ji působit 30 až 45 minut a poté ji smyjte vlažnou vodou.

Masáž kokosovým olejem

Starý osvědčený kokosový olej je nejběžnějším receptem na zdravé vlasy. Je známo, že účinně odstraňuje nečistoty z pokožky hlavy a bojuje proti všem druhům problémů s vlasy, jako je padání, roztřepené konečky a zplihlost.

Vezměte do misky teplý kokosový olej a masírujte jím pokožku hlavy a vlasy. Nechte jej působit několik hodin, aby dobroty kokosového oleje dobře pronikly do pokožky hlavy. Umyjte si vlasy jemným šamponem a tekoucí vodou. Pro dosažení úžasných výsledků používejte panenský kokosový olej lisovaný za studena.

Namáčení heřmánkovým čajem

Heřmánek je jednou z nejúčinnějších složek pro léčbu suchých a krepatých vlasů. Heřmánek je plný antiseptických vlastností, které odstraňují odumřelé buňky a nechávají vlasy krásně růst. Pravidelné používání heřmánku pomáhá předcházet roztřepeným konečkům, protože udržuje vlasy a pokožku hlavy čisté.

Heřmánkový čaj připravíte tak, že dva heřmánkové sáčky namočíte do vroucí vody a necháte vodu vychladnout. Jakmile se z čajových sáčků vylouhují všechny prvky, opláchněte si touto vodou vlasy. Heřmánkový olej můžete použít také k masáži vlasů a pokožky hlavy.

Maska z černé čočky

V některých částech světa se černá čočka tradičně používá k mytí vlasů a vlasové pokožky. Je to proto, že černá čočka je bohatá na železo, kyselinu listovou, bílkoviny, fosfor a také na vlákninu. Obsah bílkovin v černé čočce je zodpovědný za růst vlasů, zatímco kyselina listová přenáší kyslík z krve do vlasových folikulů. To pomáhá zlepšovat kvalitu vlasů.

Vezměte si půl šálku černé čočky a jednu polévkovou lžíci semen pískavice řecké seno. Rozemelte je na hrubý prášek a ten dobře smíchejte s půl šálkem tvarohu. Tuto pastu naneste na vlasy a nechte ji působit alespoň jednu hodinu. Poté ji smyjte jemným šamponem.

Zralá papája

Papája obsahuje také velké množství kyseliny listové, která zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a vlasů. Papája je také bohatá na vitamin A, který pomáhá zvyšovat produkci kožního mazu, přírodního oleje, který se tvoří v těle. Zvlhčující vlastnosti papáji udržují pokožku hlavy a vlasové folikuly hydratované, a tím zabraňují krepatění a třepení konečků vlasů.

Vezměte zralou papáju a dobře ji smíchejte s jogurtem. Tuto pastu naneste na vlasy a nechte ji působit 30 až 45 minut. Vlasy a pokožku hlavy umyjte vlažnou vodou.

Díky těmto úžasným kosmetickým prostředkům na vlasy se již nebudete muset obávat strašlivých roztřepených konečků, krepatých vlasů a dalších souvisejících potíží.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Byrdie , India Times