Zdraví

Jednoduché přírodní způsoby, jak se zbavit nevolnosti

Nevolnost může změnit běžný den v nepříjemnost. Jak můžete něco dělat, když se vám chce zvracet? Místo toho, abyste běželi na záchod, se zhluboka nadechněte. Existují způsoby, jak se nevolnosti zbavit přirozenou cestou.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Příčiny nevolnosti

Nevolnost má nespočet příčin, ale mezi časté důvody patří např:

Potravinové alergie
Střevní chřipka
Otrava jídlem
Gastroezofageální reflux
Migrenózní bolesti hlavy
Některé léky
Mořská nemoc
Nemoc z pohybu
Premenstruační syndrom
Menstruační bolesti
Dehydratace
Hlad
Vyčerpání

Nevolnost mohou způsobit i závažnější problémy, jako je zánět slepého střeva nebo otrava. Nejste si jisti, co je příčinou? Navštivte lékaře, zejména pokud máte bolesti nebo vykašláváte krev.

Řešení nevolnosti

1. Pijte vodu

Vodu potřebujete k přežití. I mírná dehydratace může způsobit závratě a nevolnost, proto pijte! V horkých dnech je to ještě důležitější.

Pokud zvracíte, je hydratace klíčová. Popíjením vody doplníte hladinu tekutin.

2. Jezte jednoduchá jídla

Je vaše nevolnost způsobena hladem? Snězte lehce stravitelnou svačinu, například krekry. Dodržujte dietu BRAT neboli banány, rýži, jablečnou šťávu a toasty. Tyto potraviny zaplní váš žaludek, aniž by nevolnost zhoršily.

3. Citron

Jedná se o tradiční a starý lék. Předpokládá se, že kyselina citronová zmírňuje nevolnost. Jednoduše si ukrojte plátek citronu, cucejte ho a zapíjejte vodou.

Pro přípravu uklidňujícího nápoje zkombinujte vodu a citronovou šťávu. Zklidní nevolnost a zároveň zvýší hydrataci.

4. Zázvor

Zázvor je oblíbeným lékem proti nevolnosti. Chcete-li si připravit zázvorový čaj, povařte 5 centimetrový kousek zázvoru v 1 šálku vody. Přidejte kapku citronové šťávy a vypijte.

Pokud nemáte možnost dostat se do kuchyně, inhalujte zázvorový olej. Ten prokazatelně pomáhá při nevolnosti u pacientů podstupujících chemoterapii a operaci.

5. Máta peprná

Vdechněte si mátový olej. V několika studiích bylo zjištěno, že inhalace máty peprné snižuje nevolnost u pacientů po chemoterapii. Navíc pomáhá i lidem podstupujícím operaci.

Můžete také pít mátový čaj nebo vyzkoušet kapsle. V žaludku máta peprná uvolňuje svaly a napomáhá trávení, což z ní činí nejlepší volbu při nevolnosti.

6. Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj nepomáhá jen při usínání. Jako uvolňovač trávicího traktu léčí zažívací potíže, jako je nevolnost, nevolnost z pohybu, zvracení, nadýmání, plynatost a žaludeční křeče.

Vše, co potřebujete, je čajový sáček a horká voda. A pokud si chcete heřmánkový čaj připravit od základu, povařte 1 polévkovou lžíci sušených heřmánkových květů v 1 šálku vody. Po 5 minutách sceďte a vychutnejte si ho.

7. Lehněte si

Ano, je to tak snadné. Ležení je nejlepší při nevolnosti z pohybu a mořské nemoci, ale prospěje jakémukoli typu nevolnosti.

Je to tak zlé, že byste mohli omdlít? Položte si hlavu mezi kolena, abyste podpořili proudění krve a kyslíku do hlavy. Zhluboka a pomalu dýchejte.

Neignorujte jakékoli další příznaky. Mohlo by jít o příznak většího problému, například zánětu slepého střeva nebo srdečního infarktu. Pokud je nevolnost spojena s bolestí, horečkou, bolestmi hlavy nebo rozmazaným viděním, vyhledejte lékařskou pomoc.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Medline Plus , Healthline