Je škodlivější kouření marihuany nebo pití alkoholu

Alkohol je dostupná droga a marihuana je droga a lék současně. Tak co je pro naše zdraví škodlivější, kouření marihuany nebo pití alkoholu?

Marihuana je rostlina známá také pod názvem konopí, která má své klady a zápory. Jednou stranou je pro své halucinogenní účinky zařazena do skupiny měkkých drog a na straně druhé je tu farmaceutický průmysl, který ji úspěšně využívá jako léčivo. Kdo pěstuje konopí, nebo má doma více jak 20 cigaret s marihuanou, tak se vystavuje trestnímu postihu – tak je to dáno naším zákonem.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Alkohol je droga a metla lidstva, která je všude dostupná

Avšak je tu další metla lidstva a ta se jmenuje alkohol. Doma ho můžete mít kolik chcete – třeba celou cisternu i když jednorázové vypití litru 40% alkoholu může způsobit otravu a smrt.
Přitom alkohol je tvrdá, lehce návyková a lehce dostupná droga…ale má ji doma téměř každý a to v množství, které může zabít.

Když alkoholikům po létech pravidelné konzumace vypoví službu játra, tak se dostanou na specializované pracoviště, kde se  jim za nemalé peníze játra pokusí transplantovat….
Nemocí, které způsobuje pravidelné požívání alkoholu je celá řada a naše zdravotnictví je bezplatně léčí. U alkoholiků je bezpečně prokázáno, že jim tato droga poškozuje mozek, periferní nervy, srdce a podporuje vznik určitých druhů rakovin / např.rakovina slinivky /.

Podle statistik jsou na alkoholu v ČR závislé desítky tisíc lidí….
Spousty lidí se denně opíjí doslova do němoty a nikomu to kupodivu nevadí. Tato otázka se  nikde neřeší, nikomu z tohoto stavu společnosti nevstávají vlasy hrůzou na hlavě. Nikde se nemluví o zákazu této drogy, kterou užívají i mladiství…..

Marihuana nebo-li konopí jako strašák a tabu

Ovšem tento stav  se netýká  marihuany a její legalizace. Jakmile se o to někdo začne vehementně snažit, tak naráží na desítky bariér, které nejdou překonat a ani obejít.
Přitom je marihuana zařazena mezi lehké drogy. Logické to tedy není – povoleny jsou tvrdé drogy, ale ty lehké, které mají navíc farmaceutický význam, nikdo nechce legalizovat. Proč?

Přitom většině bojovníků za legalizaci marihuany jde jen o to, aby nemocní lidé, kterým jsou známy léčebné účinky marihuany mohli tuto “drogu” pěstovat a užívat pro svou potřebu a nemuseli mít obavy, že za to půjdou do vězení. Legalizací by se mělo zabránit trestnímu stíhání drobných pěstitelů a také zpřístupnit legální prodej konopí ve speciálních obchodem jako je tomu už v jiných zemích např. v Nizozemí.

Samozřejmě že marihuana může také při nadměrném užívání poškozovat lidské zdraví, ale protože se vlády snaží brzdit výzkum marihuany, tak není zcela prokázáno jaké negativní účinky vlastně marihuana má. Zakořeněných je spousty  mýtů a některé se dají velmi lehce vyvrátit.

Tak která z uvedených drog  je podle vás nebezpečnější? Není jednoduché si vybrat, ale nejlepší je vyhnout se, jak alkoholu tak i kouření marihuany.