Jaké jsou módní trendy roku 2017?

Pojďte se inspirovat odborníky, kteří vám poradí, co letos nosit. Zaměřme se konkrétně také jednou na české tvůrce a jejich kolekce. Ač se to nezdá, čeští návrháři začínají dobývat svět.

Kdo si potrpí na módní trendy, je na správném místě. Bez čeho se letos neobejde žádná žena? Jak říká návrhářka Josefina Bakošová – byť trendy sleduje a udává, sama se jimi neřídí. Je tak nutné, nechat se inspirovat někým cizím, anebo zkrátka jen nosit to, v čem se cítíme dobře?

Česká inspirace

Bakošová nicméně radí, že letos udávají prim zejména pastelové tóny. Proto je zakomponovala i do své kolekce. Rovněž miluje klasiku bílé a černé, ale i šedé barvy. No a pokud jde o samotné materiály, které spolu se střihem udávají příjemný či naopak nepříjemný pocit, tak vévodí přírodní vlákna, zejména pak konopí. Rovněž začíná čím dál tím více návrhářů preferovat ekologické a hypoalergenní atributy. V rámci střihů a prokládání látek vévodí bohatá geometrie.

Jiná návrhářka, která se jmenuje Zdeňka Imreczeová notuje, a rovněž nedá dopustit na přírodu a materiály, které poskytuje. Její kolekce nabízí například viskózový úplet či materiál hedvábí a bavlněný popelín. Miluje modrou a kontrasty klasických barev. Jejím cíle a mottem v jednom je, aby hedvábí evokovalo pocit druhé kůže.

Jaké jsou módní trendy roku 2017?

Zuzana Kubíčková

Tato návrhářka propojuje zcela jiné kontrasty a její kolekce spadá mezi kontroverzní. Zuzana Kubíčková totiž sází na ženskost, ale zároveň naivitu tělesné stavby dívky. Kombinuje tak nevinnost se smyslností, kdy probouzí archaické prvky spodního prádla. V barvách upřednostňuje slonovou kost, perlový efekt a různé potisky. Z materiálů to je krajka, len a tyl, a dokonce i ruční dekorování.

Další návrháři

Anna Tušková a Radka Sirková milují denim a letos jej v kolekci nabízejí se světlými i tmavými a voskovými nátěry. Rovněž milují barvy, kdy základem je vždy modrá, doplněná o khaki, červenou nebo žlutou barvu.

Petra Balvínová pro změnu sází na linie, zdobné prvky, materiál bavlna, hedvábí a viskóza. Střihy jsou pro její tvorbu charakteristické volné až rozevláté.

Jaké jsou módní trendy roku 2017?

Další inspiraci a obchody se značkovým oblečením a obuvi najdete zde: Další zajímavé články z kategorie Móda